سیاسی

درد دلهای مردم قاینات وزیرکوه با وزیرمحترم بهداشت ودرمان

به گزارش نسیم قائن ، جناب آقای دکتر هاشمی آنچه دراین متن آمده است گوشه ای از درد دل های جمعی از مردم قاینات وزیرکوه است.
شهرستان قاینات به عنوان بزرگترین شهرستان استان خراسان جنوبی از داشتن پزشکان متخصص محروم است وتعداد اندک وانگشت شماری که دراین شهرستان مستقر هستند اکثرامتخصصینی هستند که طرح خود را میگذرانند و بعد از اتمام طرح ،قاینات را به قصد دیار ترک می کنند.
دوشهرستان قاینات وزیرکوه با داشتن جمعیتی بالغ بر ۱۶۰هزار نفر، فقط با یک متخصص زنان اداره می شود .
متخصصی که به علت مراجعات زیاد قادر به رسیدگی مطلوب نیست .هرمریضی برای رسیدن به وی باید در صف انتظار ۵یا ۶ساعته بماند وآنگاه ۱۰تا ۱۱بیمار یکجا وارد اتاق دکتر شده وگاها برخی از بیماران بعد از دیدن این وضعیت وعلی رغم وقتی که هدر داده اند بدون درمان اتاق را به جهت خجالت از بیان مشکل دربین دیگران ترک می کنند.
اینجا بیمارستان قاین ظاهر خوبی دارد واکثرا از ظاهربیمارستان رضایت دارنداما باطن بیمارستان وضع خوبی ندارد.
اینجا بیماران برای چشم پزشکی باید هفته ها در نوبت باشند تا چشم پزشک یک یا دوروز در هفته رابه بیماران قاین اختصاص دهد .
اینجا مردم زیرکوه ازداشتن بیمارستان محروم هستند وباید کیلومترها راه را طی کنند تا به بیمارستان قاین برسند وآنگاه آیا نوبت ویزیت به آنها خواهد رسید یانه؟
اینجا بیماران برای mriوسی تی اسکن وسونوگرافی گاها بایدهفته ها در نوبت باشند وبعد هم ممکن است با خرابی دستگاهها مواجه شوند.
اینجا بیماران به علت نبود مطب شخصی، برای درمان در درمانگاه باید در یک راهروی تنگ وباریک ساعتها منتظر بمانند ودراین راهروی تنگ وتاریک انگار همه عقد اخوت وبرادری بسته اند وچاره ای جزماندن دراین راهروی تنگ ندارند تا نوبتشان شود.
اینجامراکز فوریت های پزشکی با کمبود آمبولانس مواجه است. بخصوص با وجود جاده های مرگ این استان و علی الخصوص محورقاین- بیرجند که روزی نیست درآن تصادف رخ ندهد،اما تعداد آمبولانس ها و نیروهای فوریت های پزشکی درآن بسیار اندک می باشد.
اینجا خدمات بهداشتی ودرمانی از دولتهای قبل تا کنون تغییرزیادی نکرده است ومردم این دوشهرستان از نعمت خدمات درمانی هم چنان محروم هستند.
واینجا مردم، چشم انتظار کمک های وزیری هستند که در کابینه دولت یازدهم به عنوان یکی از دلسوزترین وزرا شناخته می شود
وزیر محترم بهداشت ودرمان :اینجا قاینات وزیرکوه در خراسان جنوبی است مردم مظلوم این دوشهرستان را دریابید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا