سیاسی

دردیدار هنرمندان قاین با مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان چه گذشت؟

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز محبی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان با جمعی از هنرمندان شهرستان دیدار وبه درد دلهای آنان گوش داد.
جلسه ای که این بار به دلیل عدم حضور هنرمندان درراس ساعت مقرر با ۴۰دقیقه تاخیرآغاز شد.
در ابتدای جلسه اردوان رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی قاین به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده در طول خدمت در شهرستان پرداخت وگفت:تمام تلاش ما دراین مدت این بوده است که بتوانیم حداقل امکانات را برای انجمن های فعال شهرستان فراهم کنیم .
وی افزود: راه اندازی چاپخانه دیجیتال در سال گذشته،اضافه شدن یک کانون تبلیغاتی جدید به کانون های شهرستان در سال ۹۵،اخذ مجوز نشریه نگین شرق،راه اندازی دفتر تئاتر خیابانی،تاسیس موسسه فرهنگی طنین قاینات،تاسیس ۳۰کانون فرهنگی مساجددرشهرستان،از جمله فعالیت های انجام شده در این شهرستان بوده است.
وی با اشاره به پیشرفت مجتمع فرهنگی هنری ارشاد قاین گفت: تاکنون با اعتباری بالغ بر ۴۸۸میلیون تومان قسمت آموزشی مجتمع با ۱۴اتاق به مرحله پوشش رسیده است وبرای تکمیل آن نیز نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم.
وی بیان داشت: سعی وتلاش ما این بوده است که اتحاد وهمیاری دربین انجمن ها وگروههای هنری وفعالان شهرستان وجود داشته باشد اما با همه این وجود برخی هم از عملکرد ناراضی هستند که شاید دلیل آن عدم اطلاع از قوانین ویا عدم ارتباط با مسئول انجمن برمی گردد.
اردوان گفت: خواسته ما از گروههای هنری شهرستان این است که تمام تمرکز خودرا روی فرهنگ وهنر بگذارند واز حاشیه هابه دور باشند .
دراین جلسه جمعی از هنرمندان سخن گفتند ودرد دل هایی داشتند.
درد دلهایی که گاها باعث ایجاد دل مکدری هایی در بین هنرمندان شهرستان قاین وکارکنان وکارمندان اداره ارشاد شده است .
دراین جلسه مسئولین انجمن های شهرستان برخی از بی مهری ها گلایه داشتند وبرخی به تعریف وتمجید پرداختند .
برخی از مسئولین انجمن های شهرستان از عدم تخصیص اعتبار در طی ۳سال گذشته گلایه داشتند وبرخی هم به تقدیر وتشکر از رئیس اداره پرداخته واز کمک هایی که به گروههای هنری آنها شده است راضی وخوشحال بودند.
مسئولین انجمن ها مشکل اصلی را مشکلات مالی دانسته واظهارداشتند گاها ماعادت کرده ایم فقط زبان تشکر داشته باشیم وکمبودها را هم می خواهیم با تقدیر از یکدیگر خنثی کنیم.
برخی از قول هایی که از حضور معاون وزیر در شهرستان داشته وگاها برخی از قول ها از جمله پلاتو که قراربود به انجمن نمایش شهرستان واگذار شود گلایه نموده وبرخی دیگر هم از قولی که بالاخره با تاخیر به شهرستان رسید وماشین صفر به مدل ۸۶تبدیل شد با زبان هنری خود گلایه کردند.
برخی از ناملایمات تبعیض دراداره ارشاد قاین گفتند وبرخی این تبعیض هار ا خنثی کرده وزبان تمجید از مسئولین گشودند.
اگرچه تعداد هنرمندان حاضر دراین جلسه اندک بود وبعضی از هنرمندان از عدم اطلاع رسانی دقیق گلایه مند بود اما مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی حضور خود درقاین را بازدید از پروژه در حال اجرای ارشاد دانست وگفت: باتوجه به برنامه سرکشی از پروژه اداره ارشاد قاین از مسولین خواستیم تا دیداری با برخی از مسئولین انجمن های هنری شهرستان داشته باشیم وقول می دهم ظرف دوهفته آینده با برنامه ریزی ووقت بیشتر دیداری با هنرمندان داشته وبه درد دل های آنها که همه برای دلسوزی هنر شهرستان است گوش دهیم.
محبی افزود: هیچ چیز درفضای هنری مثل همدلی وهمراهی نیست وهمه کدورت ها وبگومگوها ی بی خود باید کنارگذاشته شود .
شهرستان قاین سالم ترین وپاک ترین نیروها را تاکنون داشته است وهرموضوعی که مطرح می شود وسخنی گفته می شود سخنان بیهوده ای بوده است وباید ازاین فرصت استفاده کرد ووقت خود را برروی همدلی ها وهمراهی هاگذاشت.
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی قاین اظهارداشت: مطمئن باشید که مشکلات حل خواهد شد وهدف ما این است که هنرمند بتواند دریک بستر خوب کارهای هنری خودراپیش ببرد وسیاسی کاری نداشته باشد .
وی افزود: به همه مدیران وکارمندان چه حال وچه گدشته اعتماد داریم واگر به برخی کارمندان ما اهانتی می شود این اهانت به شخص من است وقطعا از کارمند خود دفاع خواهم کرد.
محبی در خصوص پلاتو که قول آن توسط معاون وزیر ارشادداده شده بود گفت: دراین زمینه شاید کم کاری از طرف من بوده است ورسما از هنرمندان شهرستان عذر خواهی می کنم.
وی در پایان مجددا تاکید کرد در جلسه ای دیگر بازهم مسائل ومشکلات هنرمندان بررسی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا