سیاسی

درخشش دانش آموزان شهرستان قاینات در مرحله اول مسابقات ریاضی بین المللی بِبراس

به گزارش نسیم قائن ، بلالی مدیرپژوهش سرای دانش آموزی قاین با اعلام این خبر گفت:۶۵نفر از دانش آموزان قاینی علاقه مند به این برنامه از یازده مدرسه در مرحله اول چالش ریاضی ببراس که آذر ماه برگزار شد شرکت کردند که از این تعداد ۱۳ نفر با کسب بهترین عملکرد در بین شهرستان های استان به مرحله بعد که بهمن ماه بر گزار خواهد شد راه یافتند.
وی افزود:انجمن ریاضی پژوهش سرای دانش آموزی امام رضا (ع) به عنوان مجری رقابت های ریاضی ببراس و کانگورو گفت: این دانش آموزان از دبیرستان های فرزانگان دوره اول و دوم-شهیدبهشتی دوره اول و دوم-آینده سازان-نوربخش-مصباح-الزهرا-فدک و دبستان های امام حسن(ع)و مصباح دراین مرحله از مسابقات شرکت داشته اند.
چالش ببراس یک مسابقۀ ترویجی آنلاین است که با هدف آشنا کردن دانش‌آموزان با مفاهیم علوم رایانه و تفکر رایانشی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. این ابتکارِ جهانی می‌کوشد در قالب چالشی انگیزشی، فرصتِ توجه به علوم رایانه و تفکر رایانشی را برای مخاطبانش در سراسر جهان فراهم کند.
چالش ببراس شامل مجموعه‌ای از مسئله‌های کوتاه و نیمه‌بلند تعاملی یا چندگزینه‌ای است که معماهای ببراس (Bebras Tasks) نامیده می‌شوند. این مسئله‌ها ارتباط تنگاتنگی با مفاهیم علوم رایانه دارند؛ با این حال، دانش‌آموزان حتی در دورۀ ابتدایی هم می‌توانند آن‌ها را بدون داشتن دانش قبلی در علوم رایانه حل کنند. در واقع، معماهای ببراس بدون آن که دانش‌آموزان را درگیر مسئله‌های پیچیدهٔ فنی کنند، آن‌ها را با جنبه‌هایی از تفکر رایانشی و مفاهیمی از علوم رایانه مانند اطلاعات، ساختارهای گسسته، محاسبات و پردازش داده‌ها و روش‌های الگوریتمی آشنا می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا