سیاسی

دربدنه دولت امید واعتدال باید جراحی سختی انجام شود/عدم مدیریت صحیح،علت نابسامانی های اقتصادی کشور

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با دعوت مردم به تقوای الهی گفت:پیغمبر(ص) فرموده اند آن کاری که در نزد خداوند متعال محبوب ترین و بهترین کارهاست نماز در وقت فضیلت ودر آغاز وقتش است و بعد از این محبوب ترین کارها نیکی کردن به پدر و مادر است.
وی در ادامه با اشاره به اوضاع فعلی کشور گفت: این روزها شاهد تلاطم ونابسامانی در بازار اقتصادی کشور هستیم که متاسفانه بخش اندکی از آن مربوط به تحریم هاست و بیشتر این تلاطم ها و نابسامانی های اقتصادی که در بازار حاکم است مربوط به عدم مدیریت صحیح و عدم نظارت بایسته و شایسته وعدم بازرسی های لازم می باشد.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به فرموده رهبری که مگس بر روی زخم می نشیند واین زخم هر چه سریعتر باید التیام یابد گفت: التیام این زخم باعث می شود که مگس های عالم طمع براین کشوراسلامیِ پویایِ بالندهِ انقلابی نداشته باشند.
امام جمعه قاین ادامه داد :بایستی اجرای عدالت صورت گیرد و برای این اجرای عدالت مقام معظم رهبری دو شاخصه عقلانیت و معنویت را بیان فرموده اند.
وی افزود:این که بخواهیم شعار عدالت سر دهیم ویا در میدان عدالت سخنرانی و قلم فرسایی کنیم اما توام با معنویت نباشد این عدالت جز شعار چیز دیگری نخواهد بود.
حجت الاسلام رحمانی اضافه کرد:اگر می خواهیم که این عدالت نهادینه شود تا جایی که حتی ظلمی به مورچه ای هم نرسد باید برنامه ها رنگ معنویت را به خود بگیرد .
خطیب جمعه قاین با بیان این که اگر سخن از عدالت منهای دین ومعنویت باشدیک شعار نخواهد بود گفت:اجرای عدالت باید همراه با عقلانیت باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخش نامه های ابلاغی گفت:بخش نامه هایی که برای تهران صادر می شود برای بسیاری از جاهای دیگر مملکت نباید صادر شود و این بخش نامه ها و بسیاری از قانونها باید ناحیه ای و منطقه ای باشد چرا که اگرمنطق وعقلانیت در اجرای عدالت لحاظ شود سر از ظلم بر نمی آورد.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد:دربدنه دولت امید واعتدال باید جراحی سختی انجام شود ودولت هم باید تیم اقتصادی خود را تغییر دهد و هم روش اجرای عدالت خود را چرا که نه با این تیم و نه با این روش اقتصادی می توان به جنگ استکبار جهانی رفت.
وی ادامه داد:شاهد هستیم که وقتی یک جوان ما میخواهد برای خود وام بگیرد از بس ضامن معرفی می کند خسته می شود و آخر هم موفق به گرفتن وام نمی شود اما نورچشمی های برخی وام های کلان را تقاضا می کنند و حتی به فکر برگرداندن آن هم نبوده ونیستند.
امام جمعه قاین گفت: دولت بایستی از افرادی استفاده کند که عدالت توام با معنویت و عقلانیت را داشته باشند و یک مدیر ما باید تقوای الهی داشته باشد واگر انسانی دارای تقوای الهی و پاسدارای بصیر از درون خود باشد این همه اختلاس و حرام خوری و کج دستی از خود بروز نمی دهد.
خطیب جمعه قاین مسبب بلاها را بی تقوایی و دنیاخواهی ذکر کرد و گفت:همه خطاهایی که دراین دنیا اتفاق می افتدو هزاران نفر به خاک و خون کشیده می شوند به خاطر افزون شدن در مقابل دنیاست.
حجت الاسلام رحمانی گفت: یک مدیر باید روحیه روحیه جهادی وخدمتگزاری بی منت داشته باشد واز روحیه انقلابی در مقابل استکبار جهانی برخوردار باشند.
وی افزود: یک مدیراگر عافیت طلب و ملی مذهبی و ترسوباشد واگر انقلابی نباشد نمی تواند در مقابل استکبار جهانی قد علم کند وبا یک ترشرویی استکبار جهانی دست و پای خود را گم می کند
خطیب جمعه قاین مهمترین خصوصیت یک مدیر را ولایت مداری ذکر کرد و گفت:مدیران ما باید ولایت مدار باشند وبایستی بدانند فردی به نام ولی امر مسلمین که دارای ولایت مطلقه الهی است بر آنها اشرافیت دارد .
وی گفت:رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند که مواظب باشید مسئله اقتصاد به مسئله نفت پیوند نخورد و اگر آن روز مشکل را حل کرده بودند امروز استکبار جهانی این همه شانتاژبرعلیه ما سر نمیداد.
امام جمعه قاین در ادامه ضمن تبریک به دلیل موفقیت دانش آموزان قاینی و کسب رتبه های تک رقمی در منطقه و همچنین رتبه های بسیار خوب در کنکور سراسری گفت: امیدواریم که این دانش آموزان ما پس از اتمام تحصیل حتی اگر به خارج از کشور هم می روند برای ادامه خدمت به کشورشان برگردند و گول نامه های محرمانه اسرائیل و آمریکا و انگلیس را نخورند.
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود گفت: در هفته گذشته از عدم معرفی فرماندار شهرستان گلایه مند بودیم که دو روز گذشته فرماندار قاینات هم معرفی شد و ضمن خیر مقدم به ایشان گفت:امیدواریم مدیران و مسئولین دست وحدت یکدیگر را بگیرند واز این پیچ خطرناکی دولت در آن قرار گرفته است با درایت عبور کنند.
وی گفت:مدیران عزیز، خودمان را تافته های جدابافته از این مردم که ولی نعمت ما هستند ندانیم ودر مساجد حضور یابیم تا مردم بدانند که پایبند به شریعت ودین و نماز و مسجد و جماعت هستیم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا