سیاسی

درآمد۱۷میلیاردتومانی کمیته امدادخراسان جنوبی درسال جاری

به گزارش نسیم قائن ، سید رضا حسینی معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام (ره)خراسان جنوبی در جلسه زکات شهرستان قاینات گفت:هرآنچه که تاکنون توفیق کمیته امدادبوده است مشارکت های مردمی در آن نقش داشته است.
وی افزود: میانگین مشارکت مردم خراسان جنوبی در ابعاد امنیتی رتبه ۱کشوری ودر ابعادسیاسی اجتماعی اول تاسوم کشوری بوده است ودر باب کمک به محرومین جزء استانهای اول کشورهستیم.
حسینی با اشاره به مشارکت بسیار خوب مردم در خراسان جنوبی گفت:میزان میانگین مشارکت مردم در کمک به محرومین در سال گذشته در کشور۱۷هزارتومان بوده است که این میزان در استان ما به۳۲هزارتومان رسیده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد در ادامه اظهارداشت:در۹ماهه امسال نیز مشارکت مردم به امداد در سطح کشوری ۱۱هزارتومان بوده است که این میزان در استان ما به ۲۲هزارتومان رسیده است.
وی درادامه گفت: کمیته امداد استان ۱۵۸هزار مشترک امداد داردکه خوشبختانه میزان مشارکت بسیار خوبی با امداد استان دارند.
حسینی افزود: ۲۴هزار حامی برای ۳۵۰۰یتیم در خراسان جنوبی نیز فعالیت دارند که ازاین تعداد۷۰درصد در داخل استان هستند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد درادامه گزارشات گفت:درنه ماهه امسال ۱۷میلیاردو۵۰۰میلیون تومان درآمد کمیته امداد استان بوده است که از این میزان ۱۲درصد مربوط به شهرستان قاینات است .
وی گفت:علی رغم ۱۸سال خشکسالی در استان تا کنون ۱۰۲ درصدبرنامه کشوری دراین استان تاکنون در باب مشارکتهای مردمی محقق شده است و۹هزار نیروی افتخاری درسرفصل های مختلف با ما همکاری داشته اند.
حسینی با اشاره به دستور استاندار به دستگاههایی که در باب مسکن همکاری می کنندگفت: دستگاههای متولی شهرستان هاموظف هستند برای ساخت مسکن مددجویان در شهر ویاروستا زمین رایگان در اختیار امداد قراردهند واین تقریبا عملیاتی هم شده است.
وی در ادامه گفت: در خارج از استان وحتی خارج از کشور خیرینی داریم که سالانه بیش از۱میلیاردتومان به ۴مسجد در شهرستان زیرکوه وقاینات کمک می کنند
وی افزود:حامیانی هم هستند که سالیانه ۷میلیاردتومان وموسسات خیریه داخل وخارج استان نیز سالیانه ۵میلیارتومان به امداد کمک می کنند .
حسینی بیان داشت:استان خراسان جنوبی دارای بیش از۹۴درصد ضریب محرومیت است و آستان قدس درباب سبدتحصیلی،مسکن ومعیشت نیز با امداد استان همکاری خواهند داشت وبا رویکرد آیت الله رئیسی وآستان قدس رضوی ۸هزارمسکن برای محرومین در ۳استان خراسان ساخته خواهد شد.
این مقام مسئول بابیان این که میزان مشارکت مردم خوب بوده است گفت: با محوریت مساجد کار به مردم واگذار شده است به گونه ای که ۷۲درصد میزان مشارکت مردم افزایش داشته است .
حسینی از کاهش ۵درصدی مددجویان استان از طریق توانمندسازی در سطح کشور خبرداد وگفت: ۲۰درصد اشتغال استان وکشور از طریق امداد حل می شود.
وی اظهارداشت: ۱۸۵۲بیمار صعب العلاج وپرهزینه درکشورداریم که ۱۰درصد بیماران مربوط به استان ماست .
حسینی تعداد خانواده های تحت پوشش کمیته امداد استان را ۳۲هزار خانواده ذکر کردوگفت: ۱۲هزار دانشجو ودانش آموز نیز تحت پوشش کمیته امداد استان هستند.
درپایان مراسم از ۵نفر از زکات دهندگان برتر شهرستان تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا