سیاسی

دانش آموزان قاینی در برابر تحریم های آمریکا می ایستند

به گزارش نسیم قائن ، در تقویم جمهوری اسلامی ایران، سیزدهم آبان، با ۳ رویداد سال های ۴۳ / ۵۷ و ۵۸ که هر سه از هویت مشترک مبارزه با استکبار برخوردارند، روز مبارزه با استکبار جهانی نام گرفته است .
۱۳ آبان ۴۳؛ بدنبال اعتراض امام خمینی (ره) به کاپیتولاسیون و حق کنسولی که بیگانگان را از شمول قوانین کشور مصون می کرد، ترس و وحشت از روشنگری های امام تمام حکومت شاهنشاهی را در بر می گیرد و کماندوهای رژیم شبانه به بیت حضرت در قم حمله کرده و امام را به تهران و سپس به ترکیه تبعید می کنند تا به خیال خودشان جلوی مبارزه امام با آمریکا را بگیرند که البته هرگز به لطف خدا چنین نشد و مبارزه با آمریکا در واقع از روز تبعید امام (ره) آغاز گردید .
۱۳ آبان ۵۷؛ در ادامه مبارزه مردم با رژیم پهلوی دانش آموزان تهرانی مدارس را تعطیل و به سمت دانشگاه تهران حرکت می کنند تا صدای اعتراض خود را اعلام کرده باشند . دانش آموزان در ادامه حرکت خودجوش خود در میدان چمن دانشگاه تهران در کنار دانشجویان قرار می گیرند که رژیم از این اقدام دانش آموزان به شدت احساس ترس می کند و تعداد زیادی از دانشجویان و دانش آموزان حاضر در میدان چمن دانشگاه را قتل عام می نماید .
این اقدام نظامیان رژیم خشم مردم از مظلومیت به خون غلتیدن دانش آموزان و دانشجویان را برمی انگیزد و به مبارزه با نظام وابسته به استکبار سامان جدیدی می بخشد و به فرموده حضرت امام(ره) این واقعه که بعداً روز دانش آموز نام گرفت، پیروزی را نزدیک تر می کند .
۱۳ آبان ۵۸؛ دانشجویان دانشگاه های تهران به منظور فشار بر آمریکا برای استرداد شاه و اموال به غارت رفته ملت، راهپیمایی را تا سفارت آمریکا برگزار و سپس لانه جاسوسی آمریکا را اشغال می کنند که به فرموده حضرت امام به انقلاب دوم ملت نام می گیرد و بدینوسیله بساط استکبار از کشور جمع می شود .
با این رویدادها که در شکل دادن به حرکت انقلابی مردم ایران و مبارزه با استبداد بسیار مؤثر بود در واقع مبارزه جدی و همیشگی با استکبار جهانی در ایران اسلامی شکل می گیرد و بیش از پنجاه سال از این مبارزه مردمی با ظلم و ستم می گذرد و البته هر ساله اراده ملت در مبارزه با استکبار جدی تر می شود .
مبارزه ای که علاوه بر عمق بخشیدن به بیداری دانش آموزان، دانشجویان و آحاد ملت ایران، بیداری تمامی کشورهای اسلامی و غیر مسلمان در اقصی نقاط عالم را بدنبال داشته است و خشم استکبار را بخاطر از دست رفتن منافعش در جهان برانگیخته و آنان را وادار به واکنش و تصمیمات نرم و خشن کرده است .
هرچند توطئه آمریکایی ها و دول استکباری از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و اخراج و فرار مهره های وابسته و جاسوسان آنان آغاز شد و با تحمیل جنگ و اعلام تحریم ها ادامه یافت اما مقاومت ملت ایران و کسب پیروزی های پی در پی جبهه مقاومت، آمریکائیان و مزدوران آنان را بر آن داشت تا با فشار بیشتر بر ملت و نظام اسلامی منافع استکباری و از دست رفته خود را با جدیت بیشتری دنبال نمایند و در این راستا در ۱۳ آبان که همچنان روز مبارزه با استکبار خوانده می شود از مجموعه اقدامات و توطئه هایی برای فشار بر مردم پرده برداری کنند .
اما دانش آموزان، دانشجویان و آحاد ملت در ۱۳ آبان ۹۷ و به تأسی از خون های پاک سیزده آبان های پنجاه ساله اخیر و در استمرار مبارزه با استکبار و فساد و خون ریزی سازمان یافته معاندین با شعار مرگ بر آمریکا به میدان خواهد آمد و ایستادگی خود را در مقابله با تحریم های اعلامی بار دیگر به اثبات خواهد رساند .
همچنین دانش آموزان و دانشجویان قاینی که از جمله پیشتازان گردان ها و کاروان های اعزامی هشت سال دفاع مقدس در جنگ مستقیم و غیر مستقیم با آمریکا بودند و امروز در بسیاری مدارس با تمثال مبارک شهدای همکلاسی خود روبرو هستند در حرکتی حماسی، واقعه مهم دیگری در سیزده آبان ۹۷ خلق خواهند کرد و دست توطئه گر دشمن آمریکایی را کوتاه و بسته خواهند گذاشت .
فرزندان قاینات همچنین در ادامه راه دانش آموزان و دانشجویان انقلابی سال های ۵۸ و ۵۷ و قهرمانان شهید خود همچون شهید فهمیده، مبارزه با جاسوسی، خیانت، غارت، حضور و دخالت آمریکا در کشور را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و به اهداف و برنامه های اخیر استکباری مهر ابطال خواهند کوبید و بار دیگر به آمریکایی ها خواهند فهماند که باید معاهدات ننگین، حوادث فاجعه بار، غارت کشورها، اشغال خاک و سرزمین ها، تعیین حاکمان دست نشانده و خوانین را فراموش کند و از این پس بدنبال تحریم ملت ها نباشد .
دانش آموزان بسیجی قاینات همینطور در هفته بسیج دانش آموزی ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهید فهمیده و شهیدان دانش آموز بر آمادگی و انسجام خود برای شرکت در رهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان و مبارزه علمی و عملی با هرگونه توطئه آمریکایی خواهند افزود و فریاد آنان همان فریاد مرگ بر آمریکا خواهد بود و اینگونه ایستادگی خود را در برابر تحریم ها اعلام خواهند داشت .
محمد رضا فرخی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا