سیاسی

داد مردم از تبعیض بلند است/ اشک منافقین برای ما ،اشک تمساح است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: در اسلام به توحید و یکتا پرستی وپرهیز از شرک بسیار اشاره شده است..
وی با بیان روایات و آیات قرآن به مسئله صله رحم و احترام به پدر ومادرنیز اشاره کرد و گفت: صله رحم عمر را زیاد و خیر و برکات را فراوان می کند ودر راس صله رحم احترام به پدران ومادران باید مورد توجه قرا رگیرد.
خطیب جمعه قاین در ادامه گفت: چنانچه می بینیم گره کوری در زندگی ما ایجاد می شود وزندگی را بر ما سخت می گرداند و آرامش را از زندگی ما می برد وخیرات وبرکات را از زندگی ما برمی دارد باید به خودمان مراجعه کنیم و ببینیم که آیا دستوراتی را که اسلام برای ما معین کرده است را عملی می کنیم یا نه؟
حجت الاسلام رحمانی در ادامه بیان داشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا این روزها یک جنگ روانی را باطرح مسئله اقتصاد بر علیه کشور وانقلاب راه اندازی کرده است و تمام سعی و تلاش آنها بر این است که این درخت تنومندی که دربلوغ چهل سالگی قرار دارد ثمره لازم را نداشته باشد .
وی ادامه داد: در این جنگ روانی چند گام را مدنظر خود قرار داده است و ازاین تلاطم در قیمت ها که عمدتا جنبه کاذب دارد بهره برداری می کنند .
خطیب جمعه قاین گفت: به عنوان مثال در چند روزی که خرید وفروش سکه در عالم عینی وجود نداشت اما در فضای مجازی این گرانی را القا می کرد و تاثیر بسیار بدی در جامعه داشت.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که همه این ترفند ها نقشه دشمن بوده است گفت:دشمن در این مرحله ودرگام اول یک سری موفقیت هایی را داشته است وگرانی اجناس مورد نیاز جامعه جزء اهداف دشمن در مرحله اول است.
وی ادامه داد: در مرحله دوم دشمن بنا دارد یاس و ناامیدی را در دل آحاد مردم بکارد و این گونه برای مردم تصور کنند که دولتمردان ،مدیران وحکومت نمی توانند جلوی قیمت های سر سام آور را بگیرند و نتیجه این می شود که افراد از زندگی ونظام خود نا امید می شوند و حالت پرخاشگرانه در آنها به وجود می آید واز طرف دیگر دولت و مدیران را افراد نالایقی می دانند.
امام جمعه قاین در ادامه با بیان سومین گام دشمن که ایجاد تظاهرات و راهپیمایی های خیابانی است گفت:دشمن می خواهد اصناف مختلف جامعه را به صورت سازماندهی شده به خیابانها بکشاند و آنها را به راهپیمایی و ابراز خشم وادار کند .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: دراجرای این برنامه های سازماندهی شده عمله ها و عُمال آمریکا که همان منافقینی هستند که ۱۷ هزار انسان بیگناه را دراین مملکت به خاک وخون کشیدند دست دارند وو امروز باز برای ما اشک تمساح می ریزند.
وی با بیان این که مردم ما مردمی بصیر و موقع شناس هستند گفت: این ملت هرگز ذلت نمی پذیرد و در هرجایی می دانند که چه کاری باید انجام دهند.
حجت الاسلام رحمانی اضافه کرد: آنهایی که جنگ روانی را بر علیه ایران راه اندازی می کنند این جنگ را بر بستری سوار می کنند که احتمال توفیق و موفقیت داشته باشند واز بیکاری جوانان،فساد اقتصادی ،اختلاس ها و گرانی و حقوق های نجومی و پاداش های چند میلیاردی استفاده می کنند و می گویند اگر دولت ندارد پس این همه اختلاس و پاداش های میلیاردی و حقوق های نجومی از کجاست؟؟
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: داد مردم از تبعیض ها بلند است و این که نارضایتی هایی امروز در جامعه مطرح می شود معلول:فساد بخشی از دستگاههای اجرایی،ناکار آمدی برخی از مسئولان ،.انفعال و عدم خلاقیت و جسارت برخی از مدیران است.
وی گفت: برخی از فساد های دستگاههای اجرایی جای انکار ندارد و شاهد هستیم که چند معاون رئیس جمهور اعم از این دولت ودولت های گذشته در زندان حضور دارند.
وی ادامه داد: شایسته سالاری دینی یک آرمان است که در بین مدیران ما بیشتر مسئله خط و خط بازی سیاسی مطرح است.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به موضوع سکان فرمانداری قاین که چند مدتی است فرماندار ندارد گفت: مگر در خراسان قحط الرجال است که وقتی می خواهیم یک فرماندار را تعیین کنیم این همه فکر و اندیشه داریم و هر روز به دنبال نظر و اندیشه وفکر دیگران هستیم .
وی گفت: بارها گفته ام جوانان تحصیل کرده ولایقی با تحصیلات عالیه داریم که می توان امور را به آنان سپرد.
حجت الاسلام رحمانی به موضوع انفعال اشاره کرد و گفت: برخی خود را در مقابل با آمریکا قرار می دهند و می گویند بدون مذاکره با آمریکا و بدون ملاقات با آمریکا نمی توان زندگی کرد.
وی بیان داشت: بسیاری از مدیران ما خلاقیت و جسارت لازم را ندارند و باید از جوانانی که اهل ریسک و خطر هستند استفاده کرد.
حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود گفت: برای رفع این مشکلات از دولت انتظا رداریم که :۱- مدیران نالایق از بدنه دولت اخراج شوند،۲-گلوگاههای فساد در هرجا هستند گرفته و کنترل و نظارت و بازرسی دقیق انجام شود.۳-هماهنگی در تیم اقتصادی دولت توسط یک فرمانده مقتدر انجام گیرد۴- ظرفیت های داخلی باور شوند واز تولیدات داخل حمایت شود.۵- با مردم صادقانه ومستقیم حرف بزنید و بسیاری از واقعیت ها را با مردم در میان بگذارید چرا که مردم بصیر و رشید ما می توانند در مقابل بسیاری از سختی ها مقاومت کنند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا