سیاسی

خیانت آمریکا پایانی ندارد/سوگواری پیامبر، رحمتی برای عالم هستی

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی درخطبه های این هفته نمازجمعه قاین با تسلیت ایام سوگواری حضرت محمد(ص) وسبط اکبرش امام حسن مجتبی(ع) وبا دعوت وتوصیه مردم به تقوای الهی به ضایعه اسفناک وحادثه دلخراش زلزله در غرب کشور اشاره کرد وگفت:ما مردم قاینات خاطرات حادثه تلخ زلزله راداریم وقطعا مشکلات فراوانی به خصوص مردم دراین هوای سرد دارند وما ضمن تسلیت به بازماندگان این ضایعه عظیم از کلیه نیروهای ارتشی وسپاهی وبسیج مردمی وعموم مردمی که دراین حادثه از همان ساعات اولیه کمک رسانی دارند تقدیر وتشکر میکنیم.
امام جمعه قاین با اشاره به بلوکه کردن پول های هم وطنان ایرانی برای کمک به زلزله زدگان گفت:این خیانت کاران به بهانه تحریم اجازه کمک رسانی ایرانیان مقیم آمریکا به مردم زلزله زده غرب کشور را ندادند وبیش از۲۰۰هزار دلار پول جمع آوری شده را بلوکه کردند ویقین بدانید خیانت های دشمنان همچنان ادامه داد.
حجت الاسلام رحمانی به سیره ومنش رهبر انقلاب در کمک به مناطق مختلف ودر حوادث مختلف از جمله زلزله وسیل اشاره کرد وگفت:رهبری از طلایه داران کمک رسانی به مردم درمصائب هستند ودر همه این گونه مصائب پیش گام بوده اند.
خطیب جمعه قاین درادامه بااشاره به موضوع بیماران کلیوی در شهرستان وفعالیت های انجمن بیماران کلیوی در قاین گفت :همیشه شکر گزار نعمت های الهی باشید وقدر سلامتی خودرا بدانید و ضمن سرکشی از بیماران کلیوی توجه ویژه ای به امورات خیر به انجمن بیماران کلیوی داشته باشید.
وی دربخش پایانی سخنان خود به هفته کتاب وکتابخوانی اشاره کرد وگفت:این موضوع مغفول مانده باید بیشتر مورد توجه قرارگیرد وتوجه مردم به امر کتابخوانی باید بیشتر شودوامیدواریم که روزی شاهد باشیم که همه جامعه ما معتاد به مطالعه کتاب شوند.
امام‌جمعه قاین بااشاره به شهادت حضرت رسول (ص)گفت: همان طور که خداونددرقرآن میفرماید: سوگ نبی اکرم رحمت للعامین است واین موضوع بسیار گسترده است ونه تنها برای مسلمانان وانسان های عالم بلکه رحمت للعالمین برای برای کل عالم هستی است .
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به ایام شهادت پیغمبر(ص)گفت: حضرت رسول با این که حال خوشی نداشت اما در آخرین لحظات عمر خودرا به مسجد رساند وبرای این که اهمیت مسئله حق الناس را بیان کند اول طلب خودرا مطالبه کرد وقطعا این طلب برای ایشان اهمیتی نداشت وفقط می خواستند که این موضوع برای دیگران بیان شود که حق الناس برگردن کسی نباشد.
وی در پایان از برگزار کنندگان موکب های اربعین در کشور عراقتشکر کردوگفت:: امسال از ۶۰کشور در اربعین امسال در کربلا زائر داشته ایم وان شاء الله خداوند اجر وپاداشی به همه آنهایی که دراین زمینه قدم خیر برداشته اندبدهد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا