سیاسی

خون پاک شهدا در پای امر به معروف و نهی از منکر هدیه شده است

به گزارش نسیم قائن ، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره ملی ۲ هزار شهید استان خراسان جنوبی در شهرستان قاین گفت: فلسفه قیام امام حسین علیه‌السلام، تثبیت معروف و محو منکر است.
وی افزود: خون پاک شهدا در پای امر به معروف و نهی از منکر هدیه شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: فلسفه قیام و انقلاب در سال ۱۳۵۷ همان هدف بعثت پیغمبران و فلسفه قیام امام حسین علیه‌السلام بوده است.
آیت‌الله عبادی اظهار کرد: جبهه ظلم و باطل به جای این‌که عذرخواهی کند و راهش را تغییر دهد، بر ستم بیشتر تکیه می‌کند و حتی زمانی که سیدالشهدا علیه‌السلام راه را به دشمنان نشان می‌دهند، به جای برگشت از ظلم و باطل، به زور متوسل می‌شوند.
وی افزود: در سال ۱۳۴۲ که امام خمینی رحمه‌الله‌علیه به ستمگری‌های ستم‌شاهی اعتراض کردند، ستم‌شاهی به جای عذرخواهی به زور متوسل شد و امام را دستگیر و تبعید کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: طاغوتیان خفقانی در جامعه ایجاد کرده بودند که مردم حتی جرأت نداشتند در داخل خانه از انقلاب سخن بگویند.
آیت‌الله عبادی افزود: مرحوم حبیب‌الله عسکراولادی از چهره‌های شاخص انقلابی در سال ۱۳۴۲ به امام خمینی رحمه‌الله‌علیه گفت امیدواریم حرکت شما زمینه‌ساز ظهور امام مهدی (عج) شود که امام خمینی رحمه‌الله‌علیه فرمودند، این، زمان و شرایط می‌خواهد. ابتدا باید بعد از طی مراحلی در ایران محقق شود سپس در منطقه و کشورهای اسلامی و بعد از آن در سطح بین‌الملل جا باز کند و در آن زمان می‌شود گفت شرایط انتظار پیش خواهد آمد.
وی با بیان این‌که ما کوتاهی می‌کنیم تأکید کرد: کوتاهی‌ها ربطی به اسلام و انقلاب ندارد. ۱۴۰۰ سال است که درباره اسلام کوتاهی می‌کنیم. به اسم مسلمان هستیم اما در عمل هر طور خواستیم عمل کردیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: هر جا مطابق با اسلام، انقلاب و عدل امام علی علیه‌السلام عمل کردیم، مؤفق شدیم اما هر جا مطابق با نظر بیگانگان و نفس خودمان عمل کردیم، مؤفق نشدیم.
آیت‌الله عبادی افزود: انقلاب اسلامی همان‌طور که امام خمینی رحمه‌الله‌علیه فرمودند پیش می‌رود و این پیش‌گویی‌ها در روایات و احادیث آمده است.
وی تصریح کرد: کمر همت را محکم ببندید و در مقابل باطل محکم بایستید و هیچ‌کدام از آزمایشات شما را زمین‌گیر نکند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مردم قاین، مردمی مؤمن، صبور و با اراده هستند.
دراین دیدار حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین برگزاری کنگره ۲هزار شهید استان و یادواره ۳۰۲ شهید شهرستان قاینات را نقطه عطفی در خراسان جنوبی دانست .
سرهنگ هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات نیز در شهرستان قاینات تمام تلاش بر این است که فرهنگ شهادت را در قاینات زنده نگه داریم و به نسل جوان منتقل کنیم.
وی افزود: هدف این است که فرهنگ ایثار و استکبارستیزی در نسل جوان تعمیق پیدا کند و برنامه‌ها اکثراً مردمی باشد.
فرمانده سپاه ناحیه با بیان این که در این راستا تاکنون اقدامات خوبی انجام شد ه است گفت:تمام مجموعه شهرستان در بحث یادواره شهدا ورود پیدا کردند و اقداماتی در این زمینه اجرا شده که مهمترین آن برگزاری یادواره شهدا است.
وی گفت: بحث خدمت‌رسانی به مردم، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری محافل انس با قرآن به یاد شهدا، برگزاری اردوهای زیارتی و تهیه کمک جهیزیه نوعروسان به یاد شهدا،برگزاری محفل ضیافت پروانه با حضور در منزل مادران شهداو..را از جمله اقدامات انجام شده در راستای برگزاری کنگره شهدا است.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات از برگزاری همایش جوانان انقلابی نیز در روز جمعه ۲ شهریورماه بعد از نماز مغرب و عشاء در شهرستان قاین خبرداد و گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید مراسم استقبال از دانشجویان ودانش آموزان امسال به صورت ویژه طراحی شده است.
محمد کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه با بیان این که شهرستان قاینات نقش مهمی در پیروزی انقلاب و پس از آن در جنگ تحمیلی داشته است گفت: وجود ۵ شهید در دوران انقلاب اسلامی و بیش از ۱۱ هزار رزمنده و۷۷۵ جانباز و ۳۰۲ شهید در ۸سال دفاع مقدس و سردارانی همچون شهید محمود کاوه،شهید ذوالفقار رمضانی،شهید چدانی و شهید دکتر مهدی امین زاده نشان از انقلابی بودن مردم قاینات است .
فرماندار قاین ادامه داد: این انقلاب نشات گرفته از فرهنگ عاشورایی وفرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ مهدویت و تفکر استکبار ستیزی است .
وی افزود: شهادت کلاس درسی است که شهدا بزرگان این مدرسه هستند وعزت و شرف و اقتدار ما مدیون خون شهداست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا