سیاسی

خواسته های مردم روستا مورد توجه قرار گیرد/هزینه کرد ۵۱۰ میلیارد تومانی درحوزه عمران روستاهای قاین طی ۷ سال گذشته

به گزارش نسیم قائن ، مهندس کریمی فرماندار قاین نیز در جمع اهالی روستای سفتوک، خطاب به حجت الاسلام رضائی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، گفت: شهرستان قاینات دارای مردمانی اهل قنوت و قناعت هستند و روحیه تلاش، مسئولیت پذیری و التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی در کلیه نقاط این شهرستان مشهود می باشد. ولی چیزی که مردم این شهرستان و استان از آن رنج می برند؛ خشک سالی های متوالی ۲۰ ساله می باشد که تمام حوزه ها کاری مردم را تحت تأثیر قرار داده است.
وی با بیان این که در روستای سفتوک طی ۸ سال گذشته بالغ بر۳ میلیارد تومان اعتبار عمرانی هزینه شده است گفت: از سال ۹۲ تاکنون نیز ۵۱۰ میلیارد تومان در روستاهای قاین پروژه های عمرانی اجراشده است.
فرماندار قاین با اشاره به گاز رسانی به روستاهای قاین نیز گفت: تا پایان سال ۱۲ روستای شهرستان قاینات از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و با گازرسانی به این روستاها ۸۵ درصد روستاهای شهرستان از نعمت گاز برخوردارند که از نرم کشوری نیز بالاتر است .
وی ضمن درخواست جهت محقق شدن بیمه روستائیان گفت: زنجیره تولید و صنایع تبدیلی در روستاها باید جدی گرفته شود .
اشتغال در روستا مهم تر از زیبا سازی
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات بسیار خوبی که بعد از پیروزی انقلاب در روستاها اجرا شده است گفت: امکانات موجود در روستاها قابل قیاس با گذشته نیست اما روستا را فقط زیباکردن به تنهایی کافی نیست و مهم ترین موضوع در روستاها ایجاد اشتغال است و باید مورد توجه مسئولین این موضوع قرار گیرد.
خواسته های مردم روستا مورد توجه قرار گیرد
حجت الاسلام مرتضائی نیا امام جمعه زیرکوه و از اهالی روستای سفتوک نیز در این مراسم با بیان این که کانون تولید و اقتصاد کشور روستاست گفت: خواسته ما این است که مسئولین توجه بیشتری به روستاها داشته باشند .
وی ادامه داد: طرح هادی روستاها یکی از اقدامات بسیار خوبی است که انجام شده است و درکنارآن باید به سایر خواسته های مردم روستا نیز توجه شود.
حجت الاسلام مرتضائی نیاز خواستار آسفالت ۵ کیلومتر از جاده پسکوه ،مرمت بند خاکی روستای سفتوک و بازسازی مسجد قدیمی روستای به عنوان یک آثار باستانی و مرمت منازل نیازمندان روستایی با همکاری کمیته امداد و بنیاد مسکن شد که دراین زمینه قول هایی از سوی مسئولین استانی داده شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا