سیاسی

خط کشتیرانی بندرخرمشهر و صحار عمان راه اندازی شد

به گزارش نسیم قائن ، یک شناور با ظرفیت بار به تناژ بالای ۳ هزار تن و ظرفیت ۲۶۲TEU قابلیت حمل کانتینر یخچالی هر دو هفته یک بار در این مسیر تردد خواهد کرد.
بر پایه این گزارش خط دریایی یاد شده توسط یک شرکت خصوصی ایرانی و با پیگیری اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان و همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط راه اندازی شد.
با راه اندازی این خط دریایی از این پس برخی اقلام صادراتی ایران از بندرخرمشهر به کشور عمان از طریق این خط انجام خواهد شد.
این گزارش حاکی است با راه اندازی این خط کشتیرانی بازرگانان ایرانی می توانند کالاهای صادراتی خود را از طریق بندرخرمشهر به بندر صحار ارسال و کالاهای سفارشی خود را از طریق این خط وارد و تخلیه کنند.
اولین خط کشتیرانی حمل و نقل کالا از فروردین ۹۴ از مبدا بندرعباس به بندر صحار عمان به صورت منظم راه اندازی شده است و خط خرمشهر به صحار دومین خط منظم بین بنادر دو کشور ایران و عمان محسوب می شود.
فاصله از بندرخرمشهر تا بندر صحار عمان بیش از ۷۰۰ مایل دریایی است.
هادی حق شناس معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: با افتتاح این خط کشتیرانی، زمینه صادرات محصولات کشاورزی، پتروشیمی، پروتئینی و مصالح ساختمانی به کشور عمان فراهم شده است.
بندر تجاری صحار به عنوان یکی از مهمترین بنادر عمان در شمالی‌ترین نقطه این کشور، محور مواصلاتی و ترانزیتی مهمی برای هند، پاکستان، آفریقا و اقیانوسیه به شمار می‌رود.
منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا