سیاسی

خطرناک‌ترین سلاح‌های روسیه برای نابودی داعش

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فرهنگ نیوز ، روزنامه “The National Interest” چاپ آمریکا نوشت: در این بین جنگنده سوخوـ۲۵ ویژه پشتیبانی از نیروهای زمینی، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ این نوع از جنگنده ها پیشتر در عراق و ایران به کار رفته است.
به نوشته این روزنامه آمریکایی، این جنگنده در دست روس ها اثربخش تر خواهد بود؛ زیرا پیشرفت گسترده ای کرده است و این علاوه بر سطح بالای عملیات تعمیر آنهاست.
این روزنامه همچنین به توانمندی بالای نیروهای ویژه روس که پیشتر در جنگ چچن و در شبه جزیره کریمه به نمایش گذاشته شدند، اشاره کرد.
بالگرد می ـ ۲۴ (موسوم به تانک پرنده) نیز با توجه به قدرت مانور بالا و انتقال نیروها، می تواند نقشی محوری در مبارزه با افراط گرایان داشته باشد و نیز می تواند به عنوان تانک پرنده از آن استفاده کرد.
در فهرست این روزنامه آمریکایی، همچنین نفر بر زرهی “بی تی ار ـ ۸۲ آ” قرار دارد که می تواند حمایت نیروهای زمینی را تضمین کند.
این روزنامه در پایان به جنگنده های روسی بدون سرنشین (پهپادها) اشاره کرده که می توانند نقشی مهم در عملیات زمینی مشترک نیروهای روسی و سوری ایفا کنند؛ با توجه به اینکه اطلاعات جاسوسی جنگنده های بدون سرنشین آمریکایی، موقعیت مواضع داعش را در اختیار بشار اسد رییس جمهوری سوریه قرار نمی دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا