سیاسی

خسارت ۸٫۵ میلیارد ریالی سیل به خراسان جنوبی/ آماده‌باش ستاد مدیریت بحران تا فردا ظهر

به گزارش نسیم قائن ، سید ابوالحسن میرجلیلی با اشاره به بارندگی‌های اخیر در خراسان جنوبی، اظهار داشت: از ظهر روز گذشته تاکنون در شهرستان‌های استان بارندگی‌هایی اتفاق افتاد که در برخی مناطق خساراتی را به همراه داشته است.
وی افزود: از روز گذشته ریزش نزولات آسمانی شهرستان‌های خوسف، بیرجند، نهبندان و سربیشه را دربرگرفت و خساراتی مالی به برخی از روستاها وارد آورد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی بیان داشت: روستاهای سیدال و مهل‌آباد در نهبندان، روستاهای بخش مرکزی سربیشه، روستای بیجار در بیرجند و روستاهای بخش ماژان در شهرستان خوسف در اثر بارندگی دچار خسارت شدند.
میرجلیلی اذعان داشت: با توجه به اختیاریه‌های سازمان مدیریت بحران به فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها و آمادگی آنها، سیل در روستاهای استان مهار شد.
سیل تلفات جانی نداشته است/مهار ۷۰ درصد بارندگی‌ها
وی با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر هیچ‌گونه تلفات جانی در استان نداشته است، ادامه داد: در این راستا راه‌های روستایی، ایل‌راه‌های عشایری، مزارع و باغات کشاورزی خساراتی دیدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی آسیب دیدن هفت رشته قنات کشاورزی و آب‌گرفتگی پنج واحد مسکونی روستایی را از جمله خسارات سیل در خراسان جنوبی عنوان کرد و گفت: با حضور به موقع تیم‌های امدادی هلال احمر در این صحنه‌ها از میزان خسارت کاسته شد.
میرجلیلی تصریح کرد: با اقدامات ارزنده‌ای که از سوی مدیریت بحران و اداره‌کل منابع طبیعی صورت گرفت، با تشکیل سیل‌بندها و بندهای خاکی ۶۵ تا ۷۰ درصد بارندگی‌ها مهار و به پشت سیل‌بندها هدایت شد و آب بارندگی در سیل‌بندهای این شهرستان‌ها ذخیره شده است.
وی خاطرنشان کرد: مجموع خسارت وارده در اثر بارندگی‌های اخیر ۸۵۰ میلیون تومان بوده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: در این واقعه، ۲۵ رأس دام و تعدادی طیور روستاییان نیز از بین رفتند که به دلیل نداشتن بیمه، غرامتی به آنها تعلق نمی‌گیرد.
میرجلیلی با بیان اینکه نیروهای اعضای ستاد مدیریت بحران استان تا فردا ظهر در آماده‌باش هستند، گفت: در مجموع ۱۸ تیم از جمعیت هلال احمر، مجموعه فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها، راهداری استان و اورژانس ۱۱۵ از دوروز گذشته تا فردا ظهر در آماده‌باش هستند.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا