سیاسی

خراسان جنوبی ۲۵موکب در کشور عراق خواهد داشت/سهم قاینات ۲موکب

به گزارش نسیم قائن ، براتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قاین در جلسه برنامه ریزی وساماندهی مراسم اربعین حسینی شهرستان قاینات گفت:اربعین مجمعی برای ایجاد وحدت وهمدلی در بین ادیان مختلف است واثرات آن بر هیچ کس پوشیده نیست .
وی افزود: حضور دراین مراسم صرفا یک حضور ظاهری نیست بلکه یک اثر بین المللی دارد.
معاون سیاسی امنیتی فرماندار قاین اظهارداشت:اجتماع بزرگ اربعین یک اجتماع مردمی است وما مسئولین فقط تسهیل کننده امور هستیم ودر واقع تمام کارها توسط مردم انجام می شود.
وی در خصوص زائرین پاکستانی عتبات عالیات نیزگفت: این موضوع هم در دستور کار قراردارد وتاکید هم براین است که به این زائرین درمسیر رفت وبرگشت از جاده قاین خدمات ارائه شود.
براتی با بیان این که در حوزه ساماندهی مدیریت اربعین کمیته هایی تشکیل واهداف برای دستگاهها مشخص شده است گفت: تمامی مدیران بایستی پای کار باشند .
غلامی جانشین ستاد عتبات عالیات قاین دراین جلسه اظهارداشت:با توجه به خشکسالی های اخیر د خوشبختانه مردم ولایی شهرستان قاینات کمک های بسیار خوبی در سال گذشته به ستاد اربعین داشته اند .
وی افزود: با توجه به رغبت مردم وولایت پذیری وعلاقه به خاندان عصمت وطهارت این امیدواری هست که امسال هم همچون سال های گذشته موکب هارا پشتیبانی کنند.
غلامی اظهارداشت: شهرستان قاینات سال گذشته یک موکب در کربلا داشت وامسال نیز علاوه بر موکب کربلا در کاظمین هم موکبی برپا خواهد شد.
وی گفت: در سال آینده نیز امیدواریم که از هر بخش شهرستان یک موکب در کشور عراق ودر مسیر کربلا به نجف وکاظمین داشته باشیم.
جانشین ستاد عتبات عالیات قاین گفت: تمامی موکب ها باید دارای مجوز باشند ودوموکب شهرستان به زودی مجوز آنها صادر خواهد شد.
وی افزود:از دستگاههای اجرایی استمداد داریم که در تهیه امکانات با موکب های شهرستان همکاری داشته باشند.
جوینده رئیس ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی در جلسه برنامه ریزی وساماندهی مراسم اربعین حسینی گفت:اربعین فصل جدیدی را در صحنه اجتماعی،سیاسی وحتی اقتصادی باز کرده است
وی افزود:اربعین از این که متعلق به شیعه تنها باشد عبور کرده است واین نکته قابل توجهی است وبزرگترین اجتماع بشریت در اختیار ماست وباید برای این اجتماع بزرگ برنامه ریزی صورت گیرد
جوینده با بیان این که اربعین تنها صحنه ای است که از همه گروهها وملیت ها می آیند وهمه اقشار بشریت ورود پیدا می کنندو تنها متعلق به شیعه یا سنی نیست گفت: درخدمات به زائرین نیزاز ۸هزار موکب عراقی ها در صحنه اربعین ۵۰درصد متعلق به اهل سنت است واولین موکب ها هم توسط همین اهل سنت برپا می شود.
وی افزود:ایرانیها نیز۱۵۰۰موکب در عراق ساماندهی وبرپا میکنند
رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان قاین اظهارداشت:درسال گذشته مردم خراسان جنوبی ۳میلیاردو۵۰میلیون تومان امکانات با ۵۴دستگاه کامیون وتریلی به کشور عراق منتقل کرده اند
وی گفت:۹۵۰هزار پرس غذای گرم در بین زائرین توسط موکب های خراسان جنوبی توزیع شده است
جوینده با بیان این که ۱۰هزار زائر قراراست امسال اسکان داده شوند ونیاز به امکانات بیشتری داریم ولذا خواهش ما این است که برای زائرین امام حسین تمام قد جلو بیایید وقطعا پس از پایان مراسم امکانات به ادارات برگشت داده خواهد شد.
وی تصریح کرد؛ساخت ۱۰۰چشمه حمام وسرویس بهداشتی در مسیر زائرین در دست ساخت است وچند روز دیگرکارگران ومتخصصین جهت ساخت اعزام می شوند.
جوینده اظهار داشت: سال گذشته در هر وعده ۳۰هزار غذای گرم پخت وتوزیع می شد وامسال نیز۶۰هزار وعده غذا را قول داده ایم وتعداد موکب های استان به ۲۵موکب رسیده است و۸موکب برای پخت نان است و۷۰تن آرد در حال حاضر آماده است که به کشور عراق ارسال شود
چادر گروهی وتانکر آب سیار که سپاه واداره کل آب وفاضلاب روستایی اعلام آمادگی کرده اند .
وی بابیان این که شهرستان قاینات از لحاظ امکانات خودرویی در ارسال تجهیزات بی نظیر است گفت: امیدواریم امسال هم این همکاری ها ادامه داشته باشد.
وی بیشترین نیاز برای اسکان زائرین را پتو وزیرانداز وچادر عنوان کرد .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا