سیاسی

خراسان جنوبی پیشتاز در کمک به بازسازی عتبات عالیات/سهم قاینات ۵۰۰میلیون تومان در سال جاری

به گزارش نسیم قائن ، الهی جانشین ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی در همایش رابطین ستادبازرسازی عتبات عالیات شهرستان قاینات گفت:چندسالی است که ستاد عتبات عالیات کار خودرا آغاز کرده است وتاکنون فعالیت های زیادی در ساخت وساز حرمین شریفین در عراق توسط ایرانیان انجام شده است .
وی افزود:ستاد عتبات عالیات کشور درراستای ساخت حرمین شریفین علاوه براین که توانسته است این اقدام مهم را انجام دهد به سمت اشتغال زایی نیز پیش رفته وکارخانه های تولیدسنگ ومعادنی که درایران در حال ورشکستگی بوده است با قراردادهایی که در کل کشور وبه خصوص دراستان خراسان جنوبی بسته شده است برای تولید سنگ حرمین شرفین اقدام کرده اند.
وی افزود: تمام کمک های مردمی در ایران تبدیل به مصالح مورد نیاز شده است وبه جز شن که امکان بردن به کشور عراق وجود ندارد بقیه وسایل از ایران تهیه می شود واین که گاها برخی اظهارمی کنند پول هایی که مردم کمک می کنند به صورت ارزی از کشورخارج می شود اشتباه است.
وی ضمن تقدیر وتشکر از رابطین عتبات عالیات گفت:خادمین واقعی اهل بیت شما رابطین عتبات عالیات هستید که بی دریغانه در جمع آوری نزولات مردمی گام برمی دارید.
وی بابیان این که مردم خراسان جنوبی سال گذشته ۴میلیاردو۵۰۰میلیون تومان به صورت نقدی وغیرنقدی به ستاد عتبات عالیات برای بازسازی حرمین شریفین کمک کرده اند گفت: ۲۷۰۰مترمربع انواع سنگ از استان خراسان جنوبی برای ساخت حرمین شریفین به کربلا ارسال شده است.
الهی درادامه گفت: استان خراسان جنوبی با پیشرفت۱۵۰درصدی در جذب کمک های مردمی در ساخت صحن فاطمه زهرا(س)در نجف اشرف،صحنه عقیله بنی هاشم وحرمین امامین کاظمین کمک های بسیار خوبی داشته است .
وی افزود: در حال حاضر مرتفع سازی گنبد امام حسین(ع)تکمیل پروژه سید محمد در سامرا وچندین پروژه دیگر در دستور کار ستاد عتبات عالیات کشور قراردارد وخراسان جنوبی هم در ساخت این مکان های مقدس سهم دارد.
غلامی دبیر ستاد همایش رابطین عتبات عالیات شهرستان نیز دراین همایش اظهارداشت: سهم شهرستان قاینات درسال جاری برای کمک به عتبات عالیات ۵۰۰میلیون تومان است وبا توجه به جمعیت ۱۱۶هزارنفری شهرستان اگر هرنفر ۴هزارتومان کمک کند تعهد شهرستان نسبت به عتبات عالیات تحقق می یابد.
وی گفت: در طی سال جاری تاکنون دفتر ستاد عتبات عالیات در بخش سده وشهر نیمبلوک راه اندازی شده است ومسئولین مشخص شده اند وبه زودی در بخش های دیگر هم ستاد عتبات عالیات فعال خواهد شد.
غلامی ادامه داد: ۳مهر ماه یک کاروان از متخصصین جهت کمک به بازسازی عتبات عالیات از شهرستان قاینات اعزام خواهند شد وافرادی که در رشته های مختلف گچ کاری،بنایی،آلموتور بندی،برق کاری،مهندس عمران و.. می توانند با مراجعه به ستاد عتبات عالیات شهرستان نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
وی گفت:این افراد به مدت ۳۰روزدر کشور عراق خواهند بود .
حجت الاسلام علی پور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی قاین نیز در جمع رابطین عتبات عالیات شهرستان نیز در خصوص محرم وبازسازی عتبات عالیات مطالبی ایراد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا