سیاسی

خراسان جنوبی زیر سایه خوشید/ قاین اولین میزبان کاروان خدام رضوی است

به گزارش نسیم قائن ، حامد عرب زاده مدیرعامل جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کاروان حامل پرچم منور بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) فردا وارد خراسان جنوبی می شود و قاین در نخستین روز میزبان خدام رضوی است.

وی گفت: کاروان خدام رضوی در بدو ورود مورد استقبال مردم و مسئولان شهرستانی و استانی قرار می گیرد و سپس با امام جمعه و خانواده شهدا شهرستان دیدار می کند.

مدیرعامل جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی با بیان اینکه کاروان خدام رضوی از بیماران بیمارستان شهداء قاین عیادت خواهند کرد، افزود: جشن و غبارروبی امامزاده زید بن موسی(ع) آخرین برنامه کاروان در شهرستان قاین است.

عرب زاده تصریح کرد: همچنین کاروان امام رئوف بعدازظهر فردا به روستاهای شهرستان زیرکوه می روند و جشن بزرگ زیر سایه خورشید با حضور اهل سنت و اهل تشیع فردا شب در زیرکوه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دو گروه از خدام رضوی به استان سفر می کنند، ادامه داد: گروه نخست از کاروان از ۲۵ تیرماه به شهرستان های قاین، زیرکوه، درمیان، خوسف، سربیشه، نهبندان و بیرجند و گروه دوم نیز از ۳۱ تیرماه جاری به شهرستان های فردوس، سرایان، بشرویه و طبس سفر و نسیم روح بخش رضوی را در تمام شهرستان های استان طنین انداز می کنند.

مدیرعامل جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی با بیان اینکه در ایام دهه کرامت بیش از ۲۸۰ برنامه با حضور کاروان خدام رضوی در استان اجرا می شود، خاطرنشان کرد: تعمیق معنویت در جامعه و زیارت از راه دور از اهداف حضور کاروان خدام رضوی در خراسان جنوبی است.

عرب زاده اظهار کرد: اجتماع بزرگ رضویون در حوزه علمیه استان و جشن بزرگ زیر سایه خورشید در آستان مقدس امامزادگان باقریه(ع) بیرجند از جمله برنامه های شاخص کاروان در مرکز استان است.
خاورستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا