سیاسی

خراسان‌جنوبی کم‌بارش‌ترین استان‌ کشور

به گزارش نسیم قائن ، شرکت مدیریت منابع آب ایران در اطلاعات ارسالی خود بر اساس آخرین آمار ثبت شده در ایستگاه‌های باران سنجی کشور اعلام کرد: در سه ماهه پائیز امسال یعنی از ابتدای مهرماه تا ۲۸ آذرماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته،‌ ۲۴ استان کشور شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،‌ اردبیل، اصفهان،‌ البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌شمالی، جنوبی، رضوی، ‌خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد با کاهش بارش مواجه بودند.
در مقایسه با سال گذشته، استان‌های اصفهان با ۸۸ درصد، قم با ۷۹ درصد و خراسان جنوبی با ۷۳ درصد بیشترین میزان کاهش بارش را داشته‌اند.
بر اساس این گزارش، میزان بارش‌ها در سه ماهه پائیز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در هفت استان ایلام، بوشهر، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، گلستان و هرمزگان با افزایش روبرو بوده است.
استان‌های خراسان‌جنوبی با یک میلی‌متر، سیستان و بلوچستان و یزد با دو میلی‌متر و اصفهان نیز با سه میلی‌متر بارش جزو کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور در پائیز سال جاری بوده‌اند.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا