سیاسی

خراسان‌جنوبی میزبان وزیر بهداشت می‌شود/ کلنگ‌زنی بیمارستان دوم قاین

به گزارش نسیم قائن ، کاظم قائمی در نشست خبری، از هفتمین سفر مقام عالی وزارت بهداشت به خراسان‌جنوبی خبر داد و اظهار داشت: مراسم استقبال از وزیر بهداشت روز چهارشنبه ساعت ۱۹ در فرودگاه بیرجند انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طی این سفر در مجموع ۱۵ پروژه افتتاح و دو پروژه کلنگ‌زنی می‌شود، بیان داشت: برای این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به افتتاح مرکز ناباروری رویش در مرکز بیماری‌های خاص، مطرح کرد: برای این پروژه اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان هزینه شده و تجهیزات کامل در این مرکز مستقر شده است.
قائمی اعلام کرد: هیچ گونه نیازی به اعزام زوج‌ها به مراکز سایر استان‌ها نخواهد بود و تنها چالش ما عدم وجود نیروی فوق تخصص نازایی است که امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک شاهد حضور فوق تخصص نازایی در این مرکز باشیم.
وی از افتتاح ساختمان شماره ۲ دندان‌پزشکی با زیربنای ۶۰۰ متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان خبر داد و بیان داشت: حدود ۵۰ یونیت دندان‌پزشکی در این مرکز مستقر و مورد استفاده مردم و دانشجویان قرار می‌گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند کلنگ‌زنی ساختمان شماره یک دندانپزشکی بیرجند، افتتاح مرکز یادگیری و آزمون‌های جامع الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان، افتتاح مرکز خدمات اطلاع‌رسانی دانشگاه با اعتبار سه میلیارد تومان، افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه با اعتبار ۹ میلیارد تومان و دیدار با اعضای هیئت علمی دانشگاه در سالن شهید رحیمی را از برنامه وزیر بهداشت در بیرجند عنوان کرد.
قائمی به برنامه‌های وزیر بهداشت در شهرستان قاین اشاره کرد و گفت: طی این سفر کلینیک فوق تخصصی بیمارستان ولی عصر(عج) قاین با اعتبار هزینه شده سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح می‌شود.
وی افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت قاین با زیربنای ۵۰۰ متر مربع و هزینه کرد ۷۵۰ میلیون تومان، افتتاح کلینیک تخصصی شهدای قاین با زیربنای ۸۷۰ متر مربع و اعتبار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، افتتاح مرکز غربالگری سرطان قاین با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، راه‌اندازی مرکز جامع تصویربرداری بیمارستان شهدای قاین با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و افتتاح مرکز همراه‌سرا و سالن اجتماعات بزرگمهر را از برنامه‌های وزیر بهداشت در قاین ذکر کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از کلنگ‌زنی بیمارستان دوم قاین همزمان با سفر وزیر بهداشت خبر داد و گفت: براساس پیگیری‌های انجام‌شده اعتبار این بیمارستان مصوب و فقط بحث انتخاب زمین است که طی چند روز آتی به نتیجه خواهد رسید.
قائمی همچنین از افتتاح اورژانس شهید چمران فردوس خبر داد و گفت: این مرکز شامل بخش‌های آی‌سی‌یو، ان‌آی‌سی‌یو ، بخش زایمان، اورژانس و غیره است که حدود ۱۵ میلیارد تومان برای ساخت و ساز آن هزینه شده است.
وی از دیگر چالش‌های موجود در استان را نبود فوق تخصص کلیه عنوان کرد و گفت: امیدواریم طی سفر وزیر بهداشت و درمان به استان بتوانیم مجوز تأسیس اورژانس ترومای استان و فوق تخصص کلیه را اخذ کنیم.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا