سیاسی

خدمت به مردم و گشایش اقتصادی در اولویت کار دولت باشد

به گزارش نسیم قائن ، نمازجمعه این هفته با حضور پرشور مردم در نقاط مختلف استان خراسان جنوبی برگزار شد.
رسیدگی به معیشت مردم مطالبه رهبر انقلاب از خدمت گزاران نظام است
حجت‌الاسلام و المسلیمن محمد شمس‌الدین امام جمعه بشرویه در خطبه‌های نمازجمعه با گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت فاطمه و حضرت علی خاطر نشان کرد: یکی از آیات الهی، پیوند زناشویی و ازدواج است که به فرموده خداوند مایه آرامش و محبت می شود که ثمره آن تشکیل کانون خانواده با حضور فرزند ان است.
امام جمعه بشرویه با تاکید بر ایجاد محبت و ارامش در خانواده گفت:نیاز است در ضمن عشق و محبت برای ازدواج ،عقل و مشورت نیز دخیل باشد تا نتیجه ان ثبات ازدواج باشد.
وی با اشاره به اینکه تربیت دینی و قرآنی فرزندان از مساجد نشات میگیرد بیان کرد:غالب کسانی که حائز رتبه های برتر مسابقات علمی فرهنگی و قرآنی می باشند، دانش آموزانی هستند که در فعالیت های فرهنگی مراکز دینی مشغولند.
امام جمعه بشرویه،افزود: فرزندانی که دارای تربیت و اخلاق اسلامی نیستند،در آینده نیز نمی توانند تشکیل یک زندگی با آرامش و توام با احترام داشته بدهند.
وی ،توهین،انتقادات بیجا و بی حرمتی را از عوامل مهم شکست کانون خانواده دانست و گفت:وقتی زوجین در کنار فرزندان شروع به تمسخر همدیگر کرده و مرتب در حال طعنه زدن و سرزنش کردن هم هستند بی شک این رفتار به فرزندان نیز منتقل میشود.
شمس الدین افزود: والدین مسلمان طبق فرموده پیامبر اکرم ،باید به اخلاق اسلامی آراسته و با اعضای خانواده خود مهربان باشند.
امام جمعه بشرویه با اشاره به ویژگی بهترین مردان هم گفت:بهترین مردان امت پیامبر کسانی هستند که نسبت به خانواده های خود خشن و متکبر نباشند و همواره با اعضای خانواده خود مدارا کرده و با زبان مهربان معاشرت کنند .
وی در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه ،با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت:شهیدان بزرگ دولت دارای دو خصلت مهم تخصص و تعهد بودند و داشتن تعهد ایمانی بسیار مهم است که این امر از مساجد نشات میگیرد.
شمس الدین با اشاره به خباثت های دشمنان انقلاب گفت:عقبه ترورهای مختلف در کشور و از بین بردن افراد با ایمان، انقلابی و اندیشمند کشورمان به ۳ مثلت شوم استکبار جهانی،وهابیت و صهیونیست ها برمیگردد.
امام جمعه بشرویه افزود: دخالت های بیجای سعودی ها و استکبار جهانی در منطقه موجب کشتار شیعیان شده و هدف انان، نابودی اسلام و مکتب تشیع است.
وی با اشاره به بخشی از جنایات وحشیانه استکبار جهانی در ایران اسلامی گفت:تاریخ را که مرور کنیم پر از جنایات وحشیانه انگلیسی ها و امریکایی است و در یک دوره قحطی ناشی از هولوکاست ۶۰درصد جمعیت ایران از بین رفتند.
شمس الدین افزود: امروز باید قدر امنیت و اقتدار کشور را که ثمره خون هزاران هزار ایرانی است را بدانیم و با نگاه به عقبه استکبار جهانی و بلایی که بر سر ایران اسلامی آوردند، مراقب باشیم دیگر جرات تجاوز به ایران را پیدا نکنند‌.
امام جمعه بشرویه با تاکید بر وحدت بین احاد مردم بیان کرد:کشور اسلامی ما دشمنان زیاد داخلی و خارجی دارد که نباید اجازه داد از اختلاف ها سو استفاده شود.
وی با اشاره به بیانات مهم رهبری در دیدار با مسولان گفت:رسیدگی به معیشت مردم،انجام دقیق اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیت های داخلی،تعامل سازنده با دنیا،بهره گیری از نیروهای مومن و انقلابی از توصیه های رهبری است.
شمس الدین در ادامه روز پزشک و داروسازی،ایام حج،فرا رسیدن عید قربان و حرکت امام حسین به سمت کربلای معلی، را هم به عنوان مناسبت های هفته یادآور شد‌.
امام جمعه بشرویه با اشاره به روز عرفه هم گفت:عرفه روزی بسیار بزرگ است و در روایات امده خداوند کسانی که در روز عرفه دل آنان بشکند دعایشان برآورده میشود.
وی همچنین با تبریک مجدد به اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر هم گفت:برای همه منتخبین آرزوی توفیق داریم ، خوشبختانه در دوره چهارم با آرامش بسیار خوبی مسائل دنبال شد و در این دوره هم انشالله همینطور باشد.
شمس الدین از خدمات امور شهری هم قدردانی کرد و گفت: اقدامات وسیع و بسیار خوبی در سطح شهر انجام شده و نگاه یکنواخت به تمام نقاط شهر و رسیدگی به نقاط مختلف شهرستان جای تقدیر از شهردار دارد.
امام جمعه بشرویه افزود: ساماندهی ورودی های شهر از دیگر برنامه های بسیار خوبی است که در حال انجام است و نشان دهنده ارتقا مبلمان شهری است .
وی با گرامیداشت روز بسیج اصناف بر برگزاری دوره هب فقه بازار تاکید کرد و گفت: نیاز است تا اصناف دوره های اموزشی فقه بازار را برگزار کنند تا بازاریان گرفتار برخی مشکلات مالی نشوند و نظارت بیشتری صورت گیرد.
دولتی ها طوری برخورد نکنند که جریان های مقابل در ما نفوذ کنند
حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌جان دلدار امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نمازجمعه اظهار کرد: آغاز هفته دولت و ماه ذی الحجه را به همگان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
وی افزود: در آستانه روز عرفه و عید قربان هستیم و امیدواریم که همه نفس و هواهای شیطانی را در خود قربانی کنند و در این ایام بیش از پیش به فکر نیازمندان باشند.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هم در این ایام آماده همکاری با خانواده هایی است که می‌خواهند کمک ها و قربانی ها ی خود را به دست نیازمندان برسانند لذا خانواده های که کمک و گوشت قربانی دارند به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل دهند.
حجت الاسلام دلدار اذعان کرد: ضمن آغاز هفته دولت این هفته را به دولتمردانی که برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند تبریک عرض نموده و به همگی خدا قوت و خسته نباشید می‌گوییم.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: شهادت این شهیدان زمینه ظهور و بروز آنها نشد بلکه حضور در عرصه سیاست همراه با همدلی و همراهی مردم باعث ظهور و بروز و ممتاز شدن آنهاشد.
امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: شهید بهشتی به عنوان الگوی مدیریت جهادی و انقلابی می‌گوید ” ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت” از این رو مهمترین شاخصه جمهوری اسلامی ایران باید بالا بردن مدیریت جهادی، انقلابی و حرکت در مسیر شهدای والا مقام دولت باشد.
حجت الاسلام دلدار خاطر نشان کرد: فرهنگ جهادی و انقلابی بر مولفه های عشق به خدا و دین خدا،عشق به خدمتگزاری، پیشرفت و اعتلای کشور همراه با حفظ استقلال ملی استوار است.
وی یادآور شد: دولت در نزدیکی ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی است که امیدواریم نماد عینی از عصاره فضائل یازده دولت قبلی باشد و با توکل به خداوند ، اعتماد به نفس، خدمتگزار ی ، دشمن شناسی و کارآمدی و استفاده از همه ظرفیت های کشور را خدمتگزاران به نظام جمهوری اسلامی ایران در دولت دوازدهم نصب العین خود قرار دهند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: انتظار مقام معظم رهبری و مردم از دولت به خصوص در عرصه فرهنگی این است که جریان انقلابی و جهادی را تقویت و پشتیبانی کرده و طوری برخورد نکنند که جریان های مقابل در ما نفوذ کنند.
حجت الاسلام دلدار عنوان کرد: در برنامه توسعه ششم رشد هشت درصدی اقتصاد در سال، ایجاد ۱۵۵ هزار شغل جدید، ۱۱ هزار دلار سرمایه گذاری خارجی، ۲۰ درصد صادرات غیر نفتی و دست یافتن به جایگاه اول علمی در سطح دنیا و منطقه را تکلیف و تعیین کرده که همه اینها با روحیه جهادی و انقلابی محقق خواهد شد.
وی با اشاره به روز کارمند و دارو سازی خاطر نشان کرد: آغاز بکار شورای پنجم شهر و روستا را تبریک گفته و از همه مسئولان در هر زمینه ای که فعالیت دارند می‌خواهیم تکریم ارباب رجوع را مد نظر قرار داده و با مردم مداری و رفع مشکلات مردم زمینه رشد و تعالی خود را فراهم کنند.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: امید است شوراها به مکانی برای پیشرفت و آبادانی شهر و روستا تبدیل شود.
حجت الاسلام دلدار با اشاره به هشتم شهریور ماه روز مبارزه با تروریسم،اظهار کرد: دنیا گروهک هایی بزرگتر از داعش و القاعده که دست پرورده استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا است به خود ندیده و امروز اینها نه تنها شیعیان بلکه همه مسلمانان عالم را به نام اسلام کشته و رنج و عذاب می‌دهند.
وی به مردم ستم دیده یمن اشاره کرد و گفت: این مردم مظلوم یمن علاوه بر اینکه دشمن از هوا و زمین آنها را مورد حمله قرار داده از فقر، بی آبی و آب آلوده رنج می‌برند.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: در این روزها که ما با امنیت و آرامش در کشور زندگی می‌کنیم هزاران نفر از مردم یمن جان خود را از دست می‌دهند از این رو از همه مسئولان درخواست داریم که تلاش خود را برای کمک به این مردم بکار گرفته و از نهاد های حمایتی می‌خواهیم برای کمک های حمایتی به این مردم اقدام کنند که این وظیفه انسانی همه ما و شما است.
حجت الاسلام دلدار در پایان از خداوند خواست دست استکبار را از ممالک اسلامی دور بدارد.
گشایش اقتصادی مردم از وظایف مهم دولت است
حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه موقت اسفدن در خطبه‌های نمازجمعه دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به ۸شهریورماه سالروز انفجار دفتر نخست وزیری توسط منافقین و شهادت مظلومانه شهید رجایی و باهنر اشاره کرد وگفت: هشتم شهریور ۱۳۶۰ مصادف است با عملیاتی کم سابقه تروریستی به مقام ارشد کشورمان که به شهادت دو یار دیرین انقلاب و دواسوه علم و تقوا شهید رجایی و باهنر و تنی چند از همراهان آنها انجامید .
وی افزود: این اقدام تروریستی که به دست عوامل ضد انقلاب وابسته به گروهای جاسوسی و اطلاعاتی غرب و با هدف مقابله با اراده انقلابی ملت ایران انجام شد در میان عملیات های تروریستی به دلیل شهادت نفر اول و دوم دستگاه اجرایی کشور کاملا بی سابقه است.
حجت الاسلام اسماعیلی در ادامه به جنایات دهه ۶۰ اشاره نمود و بیان داشت : امروز متاسفانه بخشی از نسل های جدید به دلیل گذشت زمان و عدم پرداختن کافی به موضوع ترورهای دهه ۶۰ کمترین آشنایی را با این موضوع ندارند و این مسئله زمینه سوء استفاده ضد انقلاب و خود منافقین را فراهم آورده است منافقینی که خون ۱۲ هزار نفر از ۱۷ هزار شهید ترور در جمهوری اسلامی را به گردن دارند که خودشان مدعی اتفاقات دهه ۶۰ شدند و با مظلوم نمایی جمهوری اسلامی را متهم به خیانت می کنند .
وی گفت : اگر این مسئله امروز در آثارمختلف فرهنگی تبیین نشود ممکن است تصویری وارونه برای نسل جوان از وقایع دهه ۶۰ایجاد کند و آنچه که مهمتر به نظر می رسد این است که منافقین و تروریسم و داعش زیر چتر آمریکا و صهیونیسم جنایت می کنند .
خطیب جمعه موقت اسفدن افزود: آمریکایی ها به مدت دو دهه سازمان تروریستی مجاهدین خلق را زیر چتر حمایت مالی ،سیاسی و تبلیغی خود قرار دادند و از جنایت های تروریستی آنان بر ضد مردم جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند.
حجت الاسلام اسماعیلی در پایان ضمن گرامیداشت هفته دولت ،گشایش اقتصادی و ارتقای فرهنگ فکر و عمل دینی مردم را جزء وظایف مهم دولت دانست و افزود: مسئله اقتصادی در امنیت کشور ، فرهنگ ، عزت و حضور جهانی تاثیر گذارو بسیار مهم است که در اسلام پرداختن به امور اقتصادی جزء اوجب واجبات است و همین طور پیامبر اسلام (ص) فرمود : “کار الفقرا ان یکون کفروا” مضمون این حرف آن است که ما آمده ایم به مردم ایمان بدهیم اگر نتوانیم نانشان را به راحتی به دست شان برسانیم ایمان آنها از آنها گرفته نشود.
وی ارتقای فرهنگ و فکر و عمل دینی مردم را سرچشمه ای نیرو زا برای همه فعالیت ها دانست و افزود: اگر ایمان مستحکم شد آسیب پذیری ،خستگی ناپذیری،فعال و پرنشاط بودن جامعه ایمانی حاصل می شود اما وقتی که ایمان ضعیف شد آفت هم به دنبالش می آید .
امام جمعه موقت اسفدن با بیان اینکه ما در نظام اسلامی حرکت داریم و باید زیر ساخت های تربیت اسلامی را فراهم کنیم ابراز داشت: نمی شود که برای تقویت مسائل ایمانی مردم ،مردمی که نظام اسلامی را انتخاب کرده اند برنامه نداشت یا به نیازهای معنوی آنها کم توجه بود.
خدمت رسانی به مردم باید سرلوحه کار رئیس جمهور و کابینه دولت باشد
حجت‌الاسلام و المسلمین موحد امام جمعه موقت قاین در خطبه‌های نمازجمعه با دعوت همگان به تقوای الهی گفت: کسانی که تقوا پیشه کنند سود می برند وکسانی که تقوا را رعایت نکنند تا آخر عمر ضرر می برند.
اگر مردم تقوای الهی را پیشه کند خداوند درهای برکات زمین وآسمان را برروی آنها می گشاید
امام جمعه موقت قاین در ادامه با اشاره به روایات وآیاتی در باره تقوا وتوکل به خدا گفت:مردم باید بصیرت داشته باشند چرا که انسان بصیر اشتباه نمی کند ویا خیلی کم اشتباه می کند.
وی همچنین در خصوص جلوگیری از اسراف روایاتی بیان داشت.
خطیب موقت جمعه قاین با اشاره به اعزام حجاج به حج تمتع وبرگزاری مراسم روز عرفه گفت: خوش به سعادت افرادی که در چنین روزی در صحنه عرفات حضور دارند ودعای ما سفر بی خطر برای زائرین وبه خصوص زائرین مکه مکرمه است.
حجت الاسلام موحد درادامه با اشاره به تشکیل کابینه دولت گفت:درمعرفی ۱۷وزیر با تعامل مجلس ودولت ۱۶نفر رای اعتماد گرفتند واگر این تعامل بین دولت ومجلس ودولت ومردم وجود داشته باشد مسلما موفقیت هایی درپشت دولت خواهد بود.
وی ادامه داد:اما اگر اختلاف وجود داشته باشد موفقیت چندانی حاصل نخواهد شد ودندانهای دشمنان برای سلطه برایران تیز تر می شود.
امام جمعه موقت قاین گفت: امیدواریم که همه وزرا طبق قسمی که خورده اند عمل کنند وهمچنین اعضای شورای اسلامی شهر وروستا که رسما آغاز به کار کرده اند در مسیر راهشان موفق باشند.
وی با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: ان شاء الله که تقارن شروع به کار دولت دوازدهم با هفته دولت موفقیت های بیشتری را داشته باشد.
حجت الاسلام موحد با اشاره به سخنان رهبری گفت: اخلاق مداری،دین مداری ،عدالت مداری وخدمت رسانی باید سرلوحه کار رئیس جمهور وکابینه دولت باشد چرا که اگر مردم رای داده اند وشخصی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کرده اند خواهان برطرف شدن درد ومشکلات هستند واگر نماینده مجلسی هم توسط مردم انتخاب شده است به دنبال این هستند که قانونی در مجلس به تصویب برسد به درد مردم بخورد
وی به سالروز شهادت امام محمدباقر(ع)وروز عرفه وسالروز پدافند هوایی نیز اشاراتی کرد وگفت: فضای کشور ایران یک فضای بسیار امنی است به طوری که بسیاری از پروازهای کشورهای دیگر به دلیل این امنیت از کشور ما انجام می شود واینها همه از برکت خون شهدای دفاع مقدس وهم چنین خون شهدایی است که در حادثه های تروریستی به شهادت رسیده اند ودر حال حاضر هم امنیت کشور ما به دلیل خون شهدای مدافع حرم است که از حریم ولایت دفاع می کنند.
حجت الاسلام موحد در بخش پایانی خود گفت: آمریکای خبیث ایران را تروریسم می خواند درحالی که ایران۱۷هزار شهید ترور دارد
وی افزود: کشوری که مدعی تروریسم بودن ایران به دلیل دفاع از ملت مظلوم عراق وفلسطین وسوریه است خود تابه حال خون هزاران بیگناه را در کشورهای مختلف به زمین ریخته است
وی افزود:ایران حامی مستضعف ویاور مستضعفان است وایران قربانی شده تروریسم است وآمریکا خود این تروریست ها را همراهی کرد وامروز هم پشتیبان داعش والقاعده وطالبان است
امام جمعه موقت قاین تصریح کرد؛دشمنی آمریکا بر مردم ایران مثل خون در رگها جریان دارد ومردم ازدشمنی آمریکا لحظه ای غفلت ندارند وروز به روز این دشمنی ها را تشدید می کنند
وی با اشاره به موضوع برجام گفت:خودشان برجام را امضا کردند امااکنون هرروز به بهانه های واهی بحث نقض برجام را بیان می کنند
حجت الاسلام موحد درپایان گفت:دشمن بداند که یاری از جانب خداوند است وتمام توطئه هایشان نقش برآب می شود وبرعزت جمهوری اسلامی ایران روز به روز افزوده می شود.
تسریع در بهره‌برداری کارخانه شیر و کشتارگاه نهبندان
حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در خطبه‌های نمازجمعه گفت: غرور و خود پسندی آفت عقل است و یکی از صفات مذمت شده که انسان باید از آن دور شود خود پسندی می باشد و حضرت امیر المومنین (ع) نیز در مورد خود پسندی به مومنین هشدار می دهد. خود پسندی حالتی است که انسان خود را برتر از دیگران بداند و چنین حالتی بر رفتار انسان حاکم شود.
وی افزود: یکی از انواع خود پسندی این است که انسان با حس خود پسندی خود را در برابر خداوند نشان دهد و پایبند به تقیدات دینی نباشد و متاسفانه این افراد گاهی اوقات آموزه های دینی را به استهزاء گرفته و به سخره می گیرند و از ستایش و عبادت خداوند سرباز می زنند. و یا اینکه افرادی با خود برتر بینی در برابر پیامبران الهی از ایمان آوردن سر پیچی می کنند.
خزاعی خاطر نشان کرد:زمانی که حضرت موسی به همراه برادرش هارون نزد فرعون رفتند تا فرعون را به سوی حق و حقیقت دعوت نمایند، فرعون چون دارای حس خود برتر بینی شده بود با این بزرگان برخورد کرد، حس خودبرتر بینی و غرور بین انسان و خداوند جدایی می اندازد و عاقبت آن هلاکت و بد فرجامی است.
خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه تصریح کرد: هفته مبارک کریمه جمهوری اسلامی است و این ایام مبارکی است و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را زنده نگه می داریم و به کارکنان دولت که منشا اثر و خدمت هستند عرض خسته نباشید داریم.
خزاعی بیان کرد: در سال ۱۳۶۰ گروهک منافقین کور دل که وارد خانه نظام شدند و خط و فکرشان از استکبار جهانی پر می شد این بود که اگر چند عنصر انقلابی را بگیریم نظام جمهوری اسلامی سقوط می کند و این اتفاق شهادت رئیس چمهور و نخست وزیر برای هر کشور و ملتی می افتاد حتما آن نظام حاکم سرنگون می شد اما با تدابیر امام خمینی(ره) به نظام جمهوری اسلامی ایران خدشه ای و ارد نشد بلکه به عزت و عظمت آن افزوده شد.و هفته مبارک دولت بنام شهیدان رجائی و باهنر نامگذاری شده که به میمنت این هفته هزاران پروژه عظیم در سرتا سر کشور پهناور ایران افتتاح و کلنگ زنی می شود.
و در ادامه خزاعی به معرفی شهید رجائی پرداخت و یادآور شد که شهید رجائی از خانواده ای محروم بوده و خود طعم فقر و نداری را چشیده است.
حجت الاسلام عباسعلی خزاعی با اشاره به روز کارمند این روز را به تمامی کارمندان سخت کوش تبریک و از دولت مردان خواستار تسریع بخشی در ساخت کارخانه شیر و کشتارگاه نهبندان را شد و اشاره به سوم ذی الحجه سالروز ورود پیامبر به مکه مکرمه در حجه الوداع و، ۶ ذی الحجه ۱۳۶۶ سالروز کشتار حجاج بیت الله الحرام،۷ ذی الخجه سالروز شهادت امام باقر(ع) و ۷ شهریور سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان و روز شهرستان و روز عرفه شد.
واکنش امام جمعه طبس به جدا شدن شش ایستگاه از مدیریت راه آهن شرق
حجت‌الاسلام و المسلمین مهاجریان‌مقدم امام جمعه طبس در خطبه‌های نماز جمعه بیان کرد: هفته دولت است و این هفته برای این است که دولتمردان مانند شهید رجایی و باهنر که اسوه خدمت بود، ولایت مدار باشند.
حجت الاسلام مهاجریان مقدم افزود: مردم باید از نظام و دولتمردان اطاعت کنند اما نه اطاعت مطلق چرا که اگر خلاف دستورات اسلام باشد حق اجرای آن را ندارند.
وی ادامه داد: از دیگر موارد با اهمیت در هفته دولت این است که مردم توجه کنند نظام اسلامی چقدر اهمیت دارد، آنقدر که نظام اسلامی در این دوران خدمت کرده است که اگر ۴۰۰ سال نظام غیر اسلامی باشد نمی تواند آن را انجام دهد.
خطیب نماز جمعه طبس بیان کرد: خدمات انجام شده در طول نزدیک ۴۰ سال از انقلاب به برکت نظام مقدس اسلامی و ولایت است و افراد و اشخاص و جریان های سیاسی این خدمات را به خودشان نسبت ندهند.
وی با بیان این که مسئولین نسبت به مسائل با دید باندی و جناحی برخورد نکنند تاکید کرد: یادبود شهید رجایی و باهنر بسیار مهم است و نباید با دید شخصی و جناحی شأن این شهدا را پایین بیاوریم.
امام جمعه طبس با تبریک آغاز به کار شورای پنجم خاطرنشان کرد: ان شاءالله با همدلی و دقت، برنامه ریزی شود و برای شهر کارهای بهتر از گذشته انجام گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به «جدا شدن شش ایستگاه از مدیریت راه آهن شرق» گفت: مسئله ای بود که قبلا در خطبه ای به آن اشاره کردم در شورای اداری نیز به آن اشاره کردم و بعدا هم اقداماتی دیگری انجام دادم و در این راستا نامه ای نوشتم به شورای مرکزی راه آهن کشور و اعتراض خود را اعلام کردیم و آن هم جدا شدن چند ایستگاه از مدیریت راه آهن شرق که به راه آهن یزد متصل می شود.
وی افزود: در هفته گذشته که من مطلع شدم این کار در حال اجرا شدن است به آقای طلائی تماس گرفتم ایشان اظهار بی اطلاعی کردند و گفتند پیگیری میکنم و نتیجه را به شما اعلام میکنم که هنوز ایشان نتیجه را اعلام نفرمودند.
امام جمعه طبس با قدردانی از دکتر امیرحسنخانی نماینده مردم در این موضوع گفت: اگر مصلحت بدانند مسئولین زیربط بیاینند مردم را کاملا توجیه کنند و این دغدغه مردم از بین برود.
امام جمعه طبس در واکنش به «حذف دیدار با امام جمعه از برنامه های هفته دولت»
حجت الاسلام سیدابراهیم مهاجریان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به روز شهادت مسلم بن عقیل نماینده خاص امام حسین(ع) گفت: آن کسانی که با نماینده امامت درست برخورد نکردند اگر امام معصوم هم بیاید درست برخورد نمی کنند.
وی افزود: مردم کوفه با نماینده امام درست برخورد نکردند وقتی شخص امام حسین(ع) هم آمدند با ایشان جنگیدند و امام حسین(ع) را به شهادت رساندند.
خطیب نماز جمعه طبس تاکید کرد: امروز هم همین است اگر کسانی عملا ولایت فقیه را قبول دارند خیلی خوب است اما عمل در کار نیست و اگر امام زمان بیاید اینها در مقابل امام زمان می ایستند.
وی بیان کرد: همانطور که دولت جمهوری اسلامی ما قبول دارد نماینده دولت در هر شهری محترم است نماینده دولت هم باید محترم باشد نه بخاطر شخص بلکه بخاطر انتصابش.
امام جمعه طبس گفت: اگر بخواهید ببینید توجه شده یا نه، بروید به برنامه های هفته دولت از سی و هشت سال قبل را نگاه کنید و برنامه امسال را هم نگاه کنید ببینید چه تفاوتی دارد که در همین موضوع ولایت و رهبری مشکل داشت.
وی گفت: این را ما حرکتی مرموزانه میدانیم برای مسایل دیگر پشت پرده برای همه کشور برخی با خیال خام خودشان دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا