تاریخ : جمعه, 8 بهمن , 1400 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022
0
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در جمع اصحاب رسانه:

خدمات نظام به نام شخص ثبت نشود/همه طیف های سیاسی برا توسعه شهرستان تلاش کنند/تعطیلی برخی از کارخانه ها به دلیل کارشکنی های مسئولین دولتی

  • کد خبر : 13261
  • 28 دی 1395 - 15:42
خدمات نظام به نام شخص ثبت نشود/همه طیف های سیاسی برا توسعه شهرستان تلاش کنند/تعطیلی برخی از کارخانه ها به دلیل کارشکنی های مسئولین دولتی
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در جمع اصحاب رسانه گفت: همه خدماتی که ارائه می شود خدمات نظام است وبه نام شخص هم نیست.

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: یکی از وظایف ما نمایندگان پیگیری امورات است ونتایجی که حاصل می شود برای مردم است واز خدمات نظام ودلیل ندارد به نام شخص خاصی ثبت وضبط شود وبه عنوان نماینده مرم وظیفه ما پیگیری امورات است ومنتی هم برمردم نداریم.
وی با اشاره به برنامه توسعه ششم که با تاخیر فراوان به مجلس دهم ارائه شد گفت: در برنامه ارائه شده فقط کلی گویی شده بود ولذا کمیسیون تلفیق مجلس وقت بسیار زیادی را گذاشت وتعداد برنامه ها را از ۴۰برنامه کلی به ۱۴۰برنامه افزایش داد ودراین برنامه ها نمایندگان مجلس با رویکرد توجه به مناطق محروم وکمتر توسعه یافته وشهرهای کوچک برنامه های خوبی را مصوب کردند وامیدواریم که دولت هم به این برنامه ها توجه داشته وشاهد حرکتهای بسیار خوبی در کشور باشیم.
پادگان قاین مشکل اعتبارات دارد
نماینده مردم قاینات وزیرکوه با اشاره به پروژه های دردست اقدام ونیمه تمامی که در شهرستان قاین وجود دارد ونیاز به پیگیری است گفت: یکی از پروژه هایی که مجوز آن سال های گذشته گرفته شد بیمارستان دوم قاین است که برطبق قانون اگر در سازمان برنامه وبودجه برای آن طی مدت مشخص شده درکمیسیون ماده۲۱۵اعتباری گذاشته نشود عملا این یعنی هیچ ونیاز بود که عوامل اجرایی استان وشهرستان تا کنون اقدامات خاصی را دراین زمینه انجام میدادند که متاسفانه پیگیری صورت نگرفته وحتی اعلام کرده اند که با راه اندازی بیمارستان دوم قاین مخالف هستیم ولذا با پیگیری هایی که انجام دادیم تغییر مسیر بودجه ای برای بیمارستان دوم قاین در مجلس داده شده است وامید داریم که نتیجه بخش باشد.
وی در خصوص پادگان قاین که زمزهه هایی در بین مردم ومسئولین شنیده می شود گفت: تنها مشکل این پادگان اعتبار است که در نشست با وزیر دفاع هم موضوع اعتبارات دولتی مطرح شد وموضوع از طریق معاون ریاست جمهوری آقای جهانگیری نیز پیگیری شده است ومنتظر اعلام نتیجه هستیم .
مسئولین کشوری باید تنش آبی در قاینات وزیرکوه را باورکنند
فلاحتی با اشاره به موضوع خشکسالی وکمبود شدید آب در شهرستان های قاینات وزیرکوه نیز اظهارداشت: حساس کردن مسئولین تصمیم گیر در دولت دراین زمینه که باور کنند دچار بحران شدید بی آبی هستیم ودر حال حاضر به بحران رسیده ایم یکی از موضوعات است که مسئولین کشوری وبه خصوص دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی باید به این باور برسند که شهرستان قاینات وزیرکوه دچار تنش آبی است ومسئولین هم بدانند که ۳۷درصد مهاجرین حاشیه نشین مشهد از خراسان جنوبی هستند که به علت خشکسالی قنوات وچاههای کشاورزی مجبور به مهاجرت شده اند ولذاباید برنامه اساسی برای پایداری جمعیت در روستاها وشهرهای کوچک را مدنظر داشته باشند.
وی افزود: ۷۰۰روستای خراسان جنوبی یا خالی از سکنه شده اند ویا در حال تخلیه هستند وبیش از۶۲روستا در حوزه انتخابیه قاینات وزیرکوه با تانکر آبرسانی می شوند
فلاحتی گفت: در جلسات متعددی که با مسئولین ومعاونین وزرا داشته ایم این موضوعات بیان شده است ودر جلسه ای که مجمع نمایندگان استان با دکتر نوبخت وآقای جهانگیری داشته ایم این موضوعات تشریح شد واین که پایین آمدن راندمان تولید زرشک وزعفران در قطب تولید این دومحصول استراتژیک با خشکسالی ها بی ارتباط نیست همه مطرح شد وخواستار قول هایی شدیم که مردم درانتظار آن هستند .
وی افزود:این که بیش از۳۸درصد شبکه آبرسانی خراسان جنوبی پرت آب داردوهدررفت زیادآب در استان دیده می شود لذا دراین بحران خشکسالی مدیریت منابع آب باید جدی گرفته شود .
موضوع رودخانه تجنود زیرکوه که در سفر مقام معظم رهبری ۴۶۰میلیون تومان برای این رودخانه جهت پمپاژ آب هزینه شد اما مدیریت نشد وآب در زمین فرومی رود ولذا اولین راهکار در استان ما مدیریت منابع آب دراستان وشهرستان است.
فلاحتی نصریح کرد؛انتقال آب از بیرون مرزها،بارورکردن ابرها از قول هایی است که تاکنون داده شده است واتفاق خاصی نیفتاده است.
وی گفت: مسئولین استانی ما باید این مشکل را باور داشته باشند ودولت هم باید استان خراسان جنوبی را مانند سایر استانها در موضوع بحران آب ویژه ببیند.
وی در خصوص تسهیلات تخصیص یافته به سرمازدگی گفت: قطعا پیگیری هایی از سوی نماینده شهرستان صورت گرفته است وحق شهرستان در این زمینه محفوظ است ولذا مسئولین شهرستانی از جمله فرمانداری ورئیس بانک کشاورزی قاین باید پیگیر این موضوع از مسئولین استانی باشند وهرجا نیاز هم باشد ما پیگیر خواهیم بود.
وی در خصوص مشکل آبرسانی به روستاهای شهرستان قاینات وزیرکوه نیز گفت:از محل صندوق توسعه ملی که دولت حق برداشت آن را بدون اذن رهبری ندارد مجوز پرداخت میزان قابل توجهی برای آبرسانی به مناطقی که مشکلاتی دارند داده شده است وشهرستان قاینات وزیرکوه هم از این محل اعتباراتی دریافت کرده است ودر حال حاضر هم آبرسانی به برخی از روستاهای شهرستان در حال انجام است واعتبارات میلیاردی از محل صندوق توسعه ملی گذاشته شده است واین یک دستور کلی برای حل مشکل آبرسانی وحل فرسودگی شبکه های آبرسانی بوده است وجزء خدمات نظام به مردم است ونیازی به ثبت برای شخص خاصی هم ندارد.
وی در خصوص جاده قاین بیرجند که به جاده مرگ شهرت یافته است نیز گفت:نشست های زیادی با معاونین وزیرراه داشته ایم و با پیگیری هایی که انجام شده است مجوز آزادراه گرفته شده است ومناقصه نیز برگزار وکار آزادراه هم به زودی آغاز خواهدشد.
وی همچنین از پیگیری جهت اجرای طرح بتن ریزی در آزادراه نیز خبر داد وگفت:با پیگیری های مدیر عامل سیمان قاین این پیشنهادنیز داده شده است وامیدواریم که به نتیجه مطلوبی برسد .
وی در خصوص راه آهن نیز اظهارداشت:موضوع راه آهن طی چند سال اخیر مطرح شدو دراین چند سال اعتبار خاصی برای آن در نظرگرفته نشد وحرف وحدیث های زیادی نیز در این زمینه بود ولذا مذاکرات ومکاتبات زیادی هم انجام شد ودر نامه ای که تنظیم کردیم وبه امضاء نمایندگان سایر استانهایی که از این طرح بهره مند می شوند رسیدازآقای جهانگیری خواسته شد تا طرح براساس مطالعاتی که از قبلا بوده است کار شود وبا توجه به این که دولت هم از لحاظ بودجه ای اعلام کرده بود که نمیتواند برای این پروژه اعتبار بگذارد لذا در جلسه ای با حضور نمایندگان بیرجند ونهبندان در حضور معاون سرمایه گذاری واقتصاد ودارایی ریاست جمهوری به عنوان فاینانس پیشنهاد شد وهنوز نتیجه ملموسی از طرف سرمایه گذارانی که اعلام آمادگی کرده اند اعلام نشده است ونتیجه کلی پس از توافق نهایی اعلام خواهد شد.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه درادامه گفت: یکی از مهم ترین موضوعات در جامعه اشتغال زایی است ودر این زمینه صنایع دستی نیز نقش مهمی دارد ولذا توجه به صنایع دستی باید دردستور کار باشد .
زمینه بازار کار برای صنایع دستی در شهرستان فراهم شود
وی با اشاره به این که در استان خراسان جنوبی دراین زمینه اقداماتی انجام شده است گفت: آموزش هایی به نیروهای علاقه مند داده شده است ووام اشتغال زایی هم به این افراد پرداخت شده است وگزارشاتی اعلام می شود که برای افراد اشتغال زایی شده است اما متاسفانه محلی برای فروش محصولات هنرمندان در سطح استان وبه طبع آن در شهرستان قاینات وجود ندارد ولذا ایجاد وراه اندازی بازارچه صنایع دستی در نقطه ای از شهر که مسیر تردد زائرین ومسافرین است می تواند نقش مهمی در زمینه ایجاد اشتغال در صنایع دستی داشته باشد ونیاز است که مسئولین اجرایی شهرستان پیگیر این بازارچه هایی که قبلا هم قول آن از سوی مسئولین استانی وشهرستانی داده شده است باشند وچنانچه نیاز به پیگیری از سوی ما باشد اعلام تا از مرکز پیگیری شود.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه فولاد قاین را یکی دیگر از طرح های بزرگ صنعتی واشتغال زایی در شهرستان قاینات اعلام کرد وگفت: در آخرین پیگیری هایی که داشته ایم وگزارشاتی که رسیده است تکلیف وضعیت بخش خصوصی ودولتی مشخص شدوسرمایه گذار کار خودرا در این کارخانه مجددا آغاز کرده است.
هیچ مشکلی برای تامین آب فولاد قاین وجود ندارد
وی در خصوص فاینانس فولاد گفت: با توجه به همین مشکلات اداری که وجود داشت فاینانس پرداخت نشده بود که خوشبختانه این موضوع هم حل ودر آخرین گزارشی که داده شده است فاینانس به حساب واریز وپیمانکاران کار خودرا شروع کرده اند واگر به این منوال کار ادامه پیدا کند امیدواریم در سال۹۶شاهد راه اندازی فاز۱فولاد قاین باشیم.
فلاحتی در خصوص مشکل آب فولاد قاین نیز گفت:هیچ مشکلی برای تامین آب فولاد قاین وجود ندارد ومجوز برداشت آب از چاهها داده شده است وقطعا این یک کارکارشناسی شده بوده است وشهرستان قاینات در بخش صنعت کمترین میزان استفاده از آب رادارد ولذا پیگیرراههای دیگری نیز برای انتقال آب به فولاد هستیم که در شرف انعقاد قرارداد است وقطعا میزان استفاده از آب چاهها هم بسیار کمتر خواهد بود.
کارشکنی بانک صنعت ومعدن درارائه تسهیلات به سرمایه گذاران
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در خصوص برخی از واحد های تولیدی در شهرک صنعتی قاین ازجمله کارخانه upvcگفت:علی رغم این که می توانداین کارخانه می تواند زمینه اشتغال تعداد زیادی از جوانان را فراهم کند متاسفانه به دلیل کارشکنی های بانک صنعت ومعدن چندین سال است که تکلیف این پروژه مشخص نمی شود .
وی افزود:متاسفانه این ایرادبردولتی است که خود مدعی ایجاد اشتغال است وحال برای راه اندازی این کارخانه کارشکنی ازسوی بانک صنعت ومعدن انجام می شود ودر جلسه ای هم که با مسئولین مربوطه در تهران داشته ایم نیز اعلام شده است برای ما فرد مطرح نیست واگر برای این دولت اشتغال زایی مهم است خود بانک صنعت ومعدن تکلیف سرمایه گذار را مشخص ودر غیر این صورت خود وارد گود شده ونسبت به راه اندازی این پروژه میلیاردی که سال هاست خاک می خورد اقدام کند.
وی در خصوص کارخانه آهک هیدراته نیز گفت: علی رغم این که برای این پروژه ازسوی برخی مسئولین کشوری قول هایی داده شد اما هیچ اقدامی صورت نگرفته است ودر حال حاضر مشکل این کارخانه تامین اجتماعی وسیمان نیست بلکه مشکل از سوی بانک ملی است که پیگیر هستیم وامیدداریم که به نتیجه برسد وزمینه اشتغال در این زمینه نیز درشهرستان فراهم شود.
تعصبات سیاسی کنار گذاشته شود
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برخی تعصبات سیاسی در شهرستان اشاره کرد وگفت: اگر موضوعی برای شهرستان پیگیری می شود ممکن است از سوی برخی کارشکنی هایی صورت گیرد که نتیجه به نام فلان نماینده تمام نشودوتا زمانی که این فضای فکری حاکم باشد اگر هر نماینده ای که باشد قطعا تغییری در شهرستان حاصل نخواهد شد ولذا بازهم اعلام می کنم اگر پیگیری برای یک کاری در شهرستان صورت می گیرد این را به نام خود نمیدانم وقطعا برای ما فقط خدمت مهم است وبارها گفته ام اینها همه از خدمات نظام است وکارشخص به تنهایی نیست وما وظیفه پیگیری را برعهده داریم .
دغدغه توسعه شهرستان عملی باشد نه شعاری
وی با بیان این که باید از همه نخبگان سیاسی واجتماعی وفرهنگی شهرستان که در سایر نقاط کشور حضوردارند بدون توجه به تفکر سیاسی برای پیشرفت شهرستان بهره برد گفت: این آمادگی راداریم که جلسه ای با حضور نخبگان سیاسی وفرهنگی شهرستان گرفته شود وبرای پیشرفت وتوسعه شهرستان از نظرات همه این صاحب نظران استفاده شود.
فلاحتی گفت: به زودی همایشی هم دراین زمینه گرفته خواهد شد واز همه نخبگان سیاسی واجتماعی وفرهنگی قاینی مقیم سایر نقاط کشور دعوت خواهد شد.
وی افزود: ماهم دغدغه توسعه شهرستان را به صورت عملی داریم نه این که فقط شعار داده شود ولذا نیاز به یک فضای فرهنگی وفکری درقاین است وهمه ما از همه طیف های سیاسی واجتماعی باید برای توسعه شهرستان های قاینات وزیرکوه در کنار هم تلاش کنیم ومهم نتیجه کار است حال به نام هرکس که می خواهد تمام شود.
وی افزود: فرصت ها برای قاینات فراهم است وهر کس با هر توانایی وقابلیتی که دارد باید برای شهرستان کار کند.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در ادامه با اشاره به پروژه هایی که در شهرستان در حال انجام است گفت: من نمی گویم نتیجه پایان این کارها کار من است ،قسمتی از کاررا پیگیری کرده ام ومنتی هم نمی گذاریم ومردم باید نتیجه را ببینند.
وی در خصوص برخی از کارهایی که در شهرستان انجام می شود وبوق وکرنا نیز می شود گفت: به نظر من این ها بدعت است که هر کاری انجام می دهیم با سروصدا وتبلیغات فراوان وبنر در سطح شهر باشد واینها باید رفع شود .
وی بااشاره به این که اگر در جلسه ای تنها شرکت می کنیم حرف وحدیث های فراوانی پشت سرماست که تنها ست وکسی همراهش نیست گفت: ما همه همشهری هستیم ومن هم مثل سایر مردم شهرم هستم واگر در جلسه ای هم شرکت می کنم نیاز نیست در بوق وکرنا شود وصدها نفررا با خود همراه کنم وبه نظر من همه این بدعت ها باید کنار گذاشته شود وهمه با هم برای توسعه شهرستان تلاش کنیم .
سنگ اندازی در اجرای کارها ظلم به نظام ومردم است
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در خصوص دهگردشی وحضور در جمع مردم روستاهای شهرستان گفت: یکی از برنامه های ما این است که مشکلات پیش رو ازدهیاران وشورا پرسیده می شودو اداراتی که می توانند دررفع حل مشکل کمک کنند با ماهمراه می شوند ونیازی نمی بینیم که همه روسای ادارات در این دهگردشی ها حضورداشته باشند واگر هم نیازی باشد دربرخی از مواقع با هماهنگی های انجام شده برخی مدیران کل نیز با ما همراه خواهند شد ودلیل این که در دهگردشی اخیر تعداد اندکی از مدیران همراه بوده اند همین است.
فلاحتی با اشاره به برخی از دیدگاههایی که در شهرستان وجود دارد وگاها سنگ اندازی هایی که از سوی برخی صورت می گیرد که فلان کار انجام نشود که به نام نماینده تمام می شود گفت: این ظلم به نظام ومردم است که اگر شخصی به عنوان نماینده کاری را پیگیری می کند وعده ای چون آن شخص را قبول ندارند سنگ اندازی می کنند ومن باز هم می گویم همه خدماتی که ارائه می شود خدمات نظام است وبه نام شخص هم نیست.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در خصوص منطقه گردشگری بوذجمهر وطرح تفضیلی وجامع آن گفت: در این سال های اخیر طرح فقط در شورای برنامه ریزی استان پذیرفته شده است وادامه روند کار باید از مرکز پیگیری می شد که این کار به صورت جدی پیگیری نشده است ودر آخرین پیگیری هایی که در تهران با حضور شهردار ورئیس شورای شهر قاین داشته ایم مسئولین مربوطه در خواست یک سری مستنداتی را از اداره کل میراث فرهنگی استان داشته اند که متاسفانه فقط طی یک نامه موارد گفته شده بود واین یعنی هیچ. چرا که مستندات براساس آنچه که مورد نیاز بوده است ارسال نشده بود وعملا در حال حاضر اگرکسی بخواهد درآن منطقه سرمایه گذاری کند نمی تواند ومسیر کار باید روشن شود که پیگیر این موضوع هم هستیم.
وی در خصوص دانشکده پرستاری دانشگاه آزاد قاین نیز گفت: این دانشکده در ۲سال پیش که کلنگ زنی شد قطعا مسائل آن حل شده تلقی می شد وما هم اعلام آمادگی می کنیم که اگر مشکل حادی دارد که نیازبه پیگیری دارد مسئولین اعلام تا پیگیر باشیم .
فلاحتی در پایان گفت:نیاز است در شهرستان در یک فضای تعاملی مسائل فرهنگی وتوسعه قاین را از مسائل سیاسی جدا کنیم وگرنه لطمه خواهیم خورد.
وی خطاب به اصحاب رسانه گفت:رسانه ها بدرو از هرگونه جناح بندی سیاسی باید فضای روبه رشد مطالبه گرانه را در شهرستان ایجاد کنندونقدی هم اگر صورت می گیرد یک نقد منصفانه باشد وهمه برای پیشرفت شهرستان دست به دست یکدیگر تلاش کنیم.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://nasimeqaen.ir/?p=13261

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.