سیاسی

خبرهای خوش استاندار خراسان جنوبی برای مردم قاینات

به گزارش نسیم قائن ، محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در جلسه شورای اداری استان که در شهرستان قاین برگزار شد ضمن تبریک هفته دولت گفت: شهیدان باهنر و رجایی الگو واسوه ای ازتقوا،معرفت ، خدمت،صداقت وصلابت بوده اند و همواره در راس هرم مدیریتی قرار داشته اند.
وی که در دور دوم سفرهای شهرستانی خود به قاین سفر کرده بود در شورای اداری و جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی، از تزریق ۱۳۰ میلیارد تومان به کارخانه فولاد قاین در یک ماه و نیم گذشته خبر داد و گفت: بخشی از ماشین آلات این کارخانه نیز تأمین شده است.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: کارخانه فولاد قاین که به دلیل پاره ای از مشکلات در یک تعطیلی مطلق بود واختلافات شدید مدیریتی و ساختاری بین مشاور ،ناظر و پیمانکاران و سرمایه گذاران وجود داشت با پیگیری های مکرر درحال حاضر فعالیت خود را آغاز کرده است و به زودی شاهد نتایج خوبی خواهیم بود.
مروج الشریعه از تأمین ردیف بودجه پادگان قاین و نهبندان خبر داد و گفت: براساس جلساتی که با دکتر نوبخت داشته ایم و پیگیری هایی که صورت گرفته است ،درخواست ۵ میلیارد تومان برای این دوپروژه داشته ایم که امیدواریم به زودی شاهد اتفاقات خوبی دراین دوشهرستان باشیم.
وی ضمن تشکر از تلاش ها و خدمات مدیران استانی و شهرستانی گفت: مدیران در حوزه شهرستان ها به عنوان خط مقدم خدمت رسانی به مردم در معرض انواع تقاضاها قرار دارند و خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبی نیز در حوزه های مختلف صورت گرفته است.
مروج الشریعه رمز موفقیت و بقای نظام را تلاش خالصانه مسئولین در اقصی نقاط استان دانست و گفت:ما در یک معرکه ناخواسته و جنگ تمام عیار اقتصادی با رویکردهای بین المللی قرار داریم وهرچه که فشارها چه در داخل و چه از خارج بیشتر شود، کفایت مدیران و تلاش آنان برای ارائه خدمت خالصانه و صادقانه به مردم عزیز استان نیز افزون تر خواهد شد.
وی، فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین تمامی مسئولین دانست و افزود: همه ما باید با تأسی از منویات رهبر معظم انقلاب در میدان کارزار اقتصادی حضور همه جانبه داشته باشیم و البته با تغییر رویه ها و نگرش به مسائل مختلف تلاش کنیم تا روند خدمت رسانی به مردم عزیز استان و شهرستان قائن تسهیل شده و تسریع یابد.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه به نقش دستگاه های نظارتی در زمینه اجرای مطلوب پروژه های دستگاه های اجرایی استان اشاره کرد وگفت:نقش دستگاه‌های نظارتی در زمینه اجرای پروژه های عمرانی را نقش ارشادی است
وی افزود: نقش دستگاه‌های نظارتی از جمله دیوان محاسبات، نقش راهبردی، ارشادی و هوشمندانه است که باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندارخراسان جنوبی ادامه داد:قبل از ورود دستگاه‌های نظارتی، مدیران و متولیان امر در دستگاه‌ها می‌بایست خود به ریزترین و جزئی ترین مباحث مرتبط با پروژه ها نظارت کرده و همه موارد را موردتوجه قرار دهند.
مروج الشریعه، با بیان اینکه نباید بگذاریم ثروتهای ملی معطل بمانند، گفت: مدیریت منابع مالی و تجهیزات در اجرای پروژه ها بسیار مهم است؛ چرا که باید حراست از بیت المال مسلمین به عنوان یک اولویت کاری سرلوحه کار تمامی مسئولین در شرایط فعلی باشد.
استاندار خراسان جنوبی، مدیریت منابع و امکانات در دستگاه‌های اجرایی را در خراسان جنوبی دارای حساسیت خاص دانست و افزود: خراسان جنوبی به عنوان استان مرزی و کمترتوسعه یافته در بسیاری از زیرساخت ها نیازمند حراست و پاسداشت بیشتر منابع مالی است.
وی، با بیان اینکه نگاه راهبردی دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات از سوی مدیران باید مغتنم شمرده شود، افزود: سازمان مدیریت و شورای فنی استان نیز در کنار این دستگاه ها موظفند در زمینه کیفیت و قیمت تمام شده پروژه های عمرانی و زیرساختی ونیز رعایت استانداردهای مربوطه خصوصاً در حوزه انعقاد قرارداد نظارت جدی‌تری داشته باشند.
مروج الشریعه اولویت اجرای پروژه های عمرانی در دستگاه های اجرایی در استان را از دیگر موارد مهم دانست و تصریح کرد: باید در زمینه اجرای پروژه های عمرانی و اولویت اجرای این پروژه‌ها در استان، نیز مدیریت و نظارت جدی صورت گیرد.
استاندار خراسان جنوبی همچنین از موافقت تامین اعتبار برای بازسازی گلزار شهدای جبل النور قاین خبر داد و گفت: براساس نامه ها و پیگیری هایی که فرماندار قاین و مسئولین امر داشته اند با تخصیص ۵۰ میلیون اعتبار برای بازسازی گلزار شهدای جبل النور موافقت می شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا