سیاسی

خبرنگاری نماد رشد و توسعه هر جامعه ای است/ ارائه تصویر واقع بینانه از شرایط موجود از رسالت خبرنگاری است

به گزارش نسیم قائن ، آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان قاینات روز گذشته در محل فرمانداری این شهر برگزار شد .
دراین جلسه میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاین با تاکید بر این که مشکل عمده نشریات محلی مالی است ، خواستار توجه بیشتر مسئولین بویژه ادارات و نهادهای شهرستان و شرکت های خصوصی و تشکل های مردمی در این خصوص شد .
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این مراسم ضمن تبریک عید قربان با تاکید بر اینکه خبرنگار باید امانت دار خوبی باشد اظهار داشت : در کار خبری نقاط قوت و ضعف باید در کنار هم دیده شود و بین تخریب و انتقاد سازنده، تفاوت بسیار است.
وی با ابراز خرسندی از دیدگاه تحلیلگر و قلم خوب خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان قاینات ، قداست قلم و صداقت خبر را رسالت مهم خبرنگاران برشمرد .
امام جمعه قاین با بیان این که خبرنگاری نماد رشد و توسعه هر جامعه ای است گفت: حرفه خبرنگاری آگاهی دادن به جامعه و افزایش بصیرت است و در پی این افزایش بصیرت دغدغه های مردمی هم ایجاد می شود.
مهندس کریمی فرماندار نیز در آئین مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهارکرد:یکی از مهمترین رسالت های خبرنگاران، ارائه تصویر واقع بینانه از شرایط شهرستان در اذهان و افکار عمومی است. زیرا ارائه تصویر نادرست و مخدوش اگر جایگزین تصویر واقعی شود؛جامعه مستعد ایجاد التهاب و اتخاذ تصمیمات خطرناک می گردد.
فرماندار در ادامه افزود: یکی از وظایف اصلی و اولویت های مهم شهروندان مسئول،جامعه دانشگاهی،جامعه مدنی،خبرنگاران،فعالان و سیاستگذاران عرصه عمومی، تلاش برای ترسیم تصویر واقع گرایانه و سوق دادن فضای رسانه ای شنیداری و فضای اجتماعی به سمت واقع گرایی است.
دراین مراسم تعدادی از خبرنگاران نیز به بیان دیدگاهها و نظرات و مشکلات پیش رو پرداختند.
در پایان نیز از خبرنگاران فعالان شهرستان تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا