سیاسی

خبرنگاران روحیه مطالبه گری داشته باشند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام مرادی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه قاین درمراسم تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان که به همت سپاه ناحیه قاین برگزار شدگفت:خبرنگاری رسالت انبیا ست ویک خبرنگار که به عنوان چشم بیناوزبان گویای مردم است آنچه باید به آن توجه داشته باشد روحیه مطالبه گری است .
وی افزود: یک خبرنگار باید نگاههای کلان داشته باشد وکلان مملکت را در نظربگیرد .
حجت الاسلام مرادی حقیقت گویی وحقیقت جویی را از شاخصه های یک خبرنگار دانست وگفت: خبرنگاران با نگاه تیزبین خود می توانند انتقادات را منتقل کرده وگره گشای مشکلات مردم باشند.
محسن کاری جانشین فرمانده سپاه قاین نیز دراین جلسه با بیان خاطراتی از زبان همسر شهید صارمی که در ۱۷مرداد۱۳۷۷در مزارشریف به شهادت رسید و این روز به نام روز خبرنگار نامیده شده است گفت:تعهد کاری،اراده قوی،سخت کوشی وجدیت ومسئولیت پذیری از خصوصیات شهید صارمی بود وماباید با الگو پذیری ازشهدا ورسالتی که برگردن ماست قدم های خوب وموثری برداریم .
وی بیان داشت: صداقت ،مهم ترین اصل خبرنگاری است ودر کنار این موضوع باید یک خبرنگار استقلال داشته وبه هیچ حزب وگروهی وابسته نباشد وبدون هیچ حبّ وبغضی خبرتهیه کرده ودر اختیار مردم قراردهد .
جانشین فرمانده سپاه قاین شفافیت در خبر را ازدیگر ویژگی های یک خبرنگار نام برد وگفت:مردم جامعه به دنبال بیان واقعیت های جامعه هستند ووظیفه خبرنگاری ایجاب می کند که در ارائه یک خبر به باز خورد آن درجامعه توجه داشته وواقعیت های جامعه را بیان کنند.
درپایان از خبرنگاران فعال شهرستان تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا