سیاسی

خبرنگاران راویان صدیق جامعه هستند/افزایش۱۱۴ درصد کشفیات انواع مواد مخدر در قاین

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ”محمود زال بیکی ظهر امروز در مراسم تقدیر از خبرنگاران و نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه شهرستان قاینات ضمن تبریک روز خبرنگار با اشاره به اهمیت نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی و پیشبرد اهداف جامعه گفت:خبرنگاران به دلیل گستره ارتباطی با آحاد مردم با اطلاع رسانی به موقع وصحیح حقایق نقش مهمی در احساس امنیت و نظم جامعه دارند.
وی بیان داشت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)در توصیف شغل خبرنگاری و خبرنگار فرمودند”خبر نگاری و گزارش گری یک حرفه با ارزش است “واین ارزش زمانی افزونتر می شود که این انجام وظیفه با صداقت وتعهد و در راه خدمت رسانی به ملت و قوانین باشد.
زالبیکی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه اظهار کرد: شهید “صارمی” و دیگر شهدای عرصه فرهنگ، با نثار خون خود پایداری در صداقت و حق را تایید کردند.
وی با بیان این که اطلاع رسانی و استفاده از وسایل ارتباط جمعی در انتقال دست آوردها،تجارب علمی وآگاه سازی جامعه نقش انکارناپذیری دارند،گفت:زیر ساخت های اطلاع رسانی برمحور خبراستوار بوده وپردازش وانعکاس آن وابسته به وجود خبرنگار می باشد از این رو نقش خبرنگار در دستیابی به اهداف توسعه و جهانی شدن ارتباط به عنوان عنصری حیاتی و ارزشمند بیشتر مشخص می شود.
فرمانده انتظامی قاین خبرنگاران را پیشگامان واقعی آگاهی دانست و گفت: شما خبرنگاران قاصدان امین و راویان صدیق جامعه هستید.
سرهنگ زال بیکی با اشاره به نقش رسانه هادر پیشگیری از وقوع جرم خاطر نشان کرد با اقدامات و فعالیت های فرهنگی و دینی می توان از وقوع بسیاری از جرائم پیشگیری کرد چرا که بسیاری از حوادث اتفاقات و جرائم در نتیجه عدم آگاهی ،نبودشناخت کافی و تربیت نادرست شکل می گیرد.
وی دراین نشست با ارائه آماری از اقدامات نیروی انتظامی گفت: فرماندهی انتظامی قاینات از ابتدای سال تا کنون،با همکاری پرتلاش و سختکوش فرزندان شما در نیروی انتظامی موفق به کشف قابل توجهی مواد مخدر شدند که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۱۴ درصدافزایش داشته است
وی از کشف بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان قاین خبرداد.
زال بیکی به انهدام ۶ باند قاچاقچیان مواد مخدر و دستگیری قاچاقچیان اشاره کردو گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ افزایش داشته است.
فرماندهی انتظامی قاین در ادامه بیان داشت:با همکاری مردم و تلاش شبانه روزی کارکنان انتظامی این فرماندهی در سال جاری با کاهش ۱%وقوع سرقت مواجه و همچنین در کشف سرقت۲%افزایش داشته ایم.
وی ادامه داد:از ابتدای سال ۳هزار و ۵۸۷ نفر از شهروندان با ۱۱۰ تماس گرفته اند که این آمار در مقایسه با ۵ ماهه اول سال گذشته ۲درصد افزایش داشته که همکاران ما با حضور به موقع در صحنه به مشکلات شهروندان رسیدگی کرده اند
زالبیکی اظهارکرد:از ابتدای سال تاکنون ۳۰۵ نفر از شهروندان با ۱۹۷تماس گرفته اند که این آمار در مقایسه با ۵ ماهه اول سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است که از این تعداد ۲۰ درصد پیشنهادات مردمی ،۵درصد تقدیرات مردمی افزایش و انتقادات مردمی از عملکرد مامورین ۲۰ درصد کاهش داشته است.
این مقام انتظامی درادامه گفت:در تصادفات درون شهری نیزاز ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد کاهش تصادفات داشته ایم.
زال بیکی به کشف کالای قاچاق در شهرستان قاینات اشاره داشت و گفت:از ابتدای سال تاکنون کالاهای قاچاق به ارزش ۵ میلیارد و ۷۴۲میلیون و۱۶۸ هزار ریال کشف شده است که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۵۳ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی قاین به برگزاری کلاس های آموزشی نیز اشاره کرد و گفت:از ابتدای سال تاکنون ۶۳ جلسه آموزشی وآگاهسازی توسط کارشناسان آموزشی ما در مدارس ؛مساجد و ادارات با موضوعات مختلف در زمینه پیشگیری از اعتیاد وآسیب های اجتماعی و…برای اقشار مختلف جامعه برگزار و ۹هزار نسخه بروشور آموزشی نیزدر بین دانش آموزان وشهروندان توزیع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا