سیاسی

خبرنگاران حقیقت را قربانی آرمان های سیاسی ویا جناحی نکنند

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین درجلسه تجلیل از خبرنگاران شهرستان قاین ضمن تبریک روز خبرنگار به همه تلاشگران عرصه اطلاع رسانی و گرامی داشت یاد و خاطره همه خبرنگاران بویژه شهید صارمی و همه کسانی که در جبهه های حق علیه باطل و در دیگر عرصه ها به درجه رفیع شهادت نائل آمدند؛ اظهار داشت: سختی کار خبرنگار را ما درک می کنیم واین سختی کار برهیچ کس پوشیده نیست.
وی بیان داشت: خواسته ما از اصحاب رسانه نقد منصفانه است وماهم از نقد منصفانه استقبال می کنیم.
کهن ترابی گفت: خبرنگاری ونقد مسئولین در شهرهای بزرگ تر وضعیت بهتری دارد واین باید در شهرستانها نهادینه شود وتافرهنگ خبرنگاری ونقد وپاسخگویی را در شهرستان های کوچک نهادینه کنیم قطعا زمان خواهدبرد.
فرماندار قاین با گلایه از حضور کمرنگ مسئولین در جلسه تجلیل از خبرنگاران گفت:این جلسه در شان خبرنگاران شهرستان نبود .
وی با توصیه به خبرنگاران گفت: خبرنگار باید از ارزش گذاری خبر ها در رابطه با تهیه خبر پرهیز نمایدچراکه این امر سبب خواهد شد کم کم فضای رسانه ای و فضای پرسش و پاسخی که در یک مصاحبه رخ می دهد؛ به سمت و سوی خاصی کشیده شود و در نهایت باعث ایجاد تنش بین مدیر و خبرنگار مربوطه شود.
کهن ترابی اظهارداشت:خبرنگاران باید امانتدار باشند وحقیقت را نباید قربانی آرمان های سیاسی ویا جناحی کنندوآنچه را که هست به اطلاع مردم برسانند
وی افزود:بین مردم ومسئولین باید پل ارتباطی قوی برقرار باشد ودراین موضوع خبرنگاران وروابط عمومی های نقش موثری دارند.
فرماندار بیان داشت:خبرنگاران اگربا هدف سازندگی ونقد منصفانه ونقد سازنده جلو بیایند قطعاباعث سازندگی می شوند.
کهن ترابی افزود:ماهم بار ها به مدیران دستگاه های اجرایی یادآور شده ایم که هم روابط عمومی ها را فعال نمایید و هم از توان و ظرفیت خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات در تبیین دستاورد ها و اقدامات دستگاه مربوطه و همچنین بحث اطلاع رسانی خدمات دولت بدرستی استفاده نمایید و با آنان ارتباط نزدیک و تنگاتنگی داشته باشید. زیرا معتقدیم آن مدیری که اشراف اطلاعاتی داشته باشد و در این دنیای اطلاعات و تکنولوژی بدرستی بتواند اطلاعات و آگاهی بیشتری داشته باشد؛ موفق تر و مقتدر تر خواهد بود و خواهد توانست فضایی را ایجاد نماید که خبرنگاران از هر سلیقه و طیفی که باشند در محل کار مدیر حاضر و اخبار لازم را دریافت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا