سیاسی

خانواده قاینی فاقد شناسنامه ،بعد از ۶۵ سال شناسنامه دار شدند

به گزارش نسیم قائن ، در اواخر سال ۱۳۹۲بود که پایگاه تحلیلی خبری نسیم قاین گزارشی از یک خانواده ۱۳نفری درج کرد که دراین گزارش آمده بود این خانواده با گذشت بیش از۳۰سال از پیروزی انقلاب هنوز شناسنامه ندارند واز خدمات دولت محروم هستند .
پس از ۴سال از درج این خبر وبا پیگیری های مصرانه مسئولین شهرستان وهمچنین پیگیری هایی که برخی از آشنایان این خانواده داشتند بالاخره شناسنامه این خانواده صادر شد.
رجب زاده رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: خانواده حبیب ،سلیمان وفریدون با شهرت قاسمی حدود ۶۵سال است که بدون شناسنامه زندگی می کنند وپس از سال ها پیگیری ، با همکاری ومساعدت اعضای شورای تامین شهرستان و مدیریت محترم اداره کل ثبت احوال استان ،شناسنامه دارشدند.
وی افزود: این خانواده چه قبل از انقلاب وچه بعد از انقلاب پیگیری خاصی برای دریافت شناسنامه نداشته اند ولذا در طول چند سال اخیر که پیگیری صورت گرفت ،این اقدام با همکاری ومساعدت مسئولین استان وشهرستان انجام شد .
وی افزود: برای سایر فرزندان آنها برابر قانون وبه مروز زمان نیز شناسنامه صادر خواهد شد.
رجب زاده گفت: این خانواده ساکن روستای خشک از توابع بخش سده شهرستان قاینات هستند که به شغل دامداری مشغول بوده وشناسنامه های صادر شده به این خانواده نیز تحویل داده شده است .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا