شهرستان

خانواده شهدا مظهر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستند

به گزارش نسیم قاین،سرهنگ رمضانعلی فرحبخش فرمانده سپاه ناحیه قاینات در مراسم آبروی محله یادبود شهید حسین اذانی که پیش از ظهر امروز در محل زندگی  خانواده این شهید بزرگوار برگزار شد گفت:برگزاری این محافل و مجالس برای انتقال روحیه ایثار و فداکاری و از خود گذشتگی به نسل جوان است وما باید از شهدا که در طول  ۸ سال دفاع مقدس بهترین سرمایه زندگی خود را در طبق اخلاص گذاشتند درس بگیریم.

وی افزود: همه ما مدیون خون شهدا هستند و خانواده شهدا مظهر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستند.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات ادامه داد: شهدا وخانواده شهدا در ۸ سال دفاع مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کردند وقطعا تثبیت انقلابی که در بهمن ۱۳۵۷ شکل گرفت در دفاع مقدس رقم خورد.

 

سرهنگ فرحبخش درادامه با بیان این که نشست با خانواده شهدا ،خواندن وصیت نامه و آثار شهدا ،آشنایی با زندگی شهدا فضیلت محور است گفت:اگر ما می خواهیم این فضیلت محوری را در زندگی خود ایجاد کنیم و روح خود را با یک کار خوب تغذیه کنیم راه آن نشست با خانواده شهداست .

وی افزود: از خانواده شهدا غفلت نکنید وارتباط با شهدا و قرائت وعمل به وصیت نامه شهدا را در دستور کار خواد قرار دهید.

 

فرمانده سپاه ناحیه قاینات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب وتوصیه های اخلاقی و معنوی رهبری به جوانان و ارتباط با شهدا گفت: رهبری بارها  در خصوص ارتباط با شهید سخن گفته اند و این سخنان به خاطر خود ماست و گرنه جای شهدا مشخص است و ما باید از این سفره ها بهره و توشه ای برداریم.

 

فرحبخش اظهارکرد: بسیجی که توسط امام (ره) در ۵ آذر۱۳۵۸ کاشته شد و توسط شهدا و امام و رهبری رشد داده شد دارای ۲ جلوه است .

یکی مجاهدت در دفاع سخت که شهدا انجام دادند و با ۳۶ کشور دنیا مقابله کردند و در تهاجم با جنگی که ۸ سال طول کشید و تمام کشور ها از لحاظ تجهیزات نظامی و نیروی انسانی در اختیار داشتند بازهم در مقابل کشور ما موفق نشدند و این به دلیل اخلاص و ایمان شهدا و ولایت مداری آنها بود  و جلوه دوم دفاع نرم است .

وی افزود: جنگ نرم در عرصه های مختلفی روی آن کار شده است و این وظیفه ما و شماست که در برابر این هجمه دشمن ایستادگی کنیم .

سرهنگ فرحبخش افزود: یکی از راههای ایستادگی در برابر دشمن در جنگ نرم بالابردن سطح علمی و دانش ماست.

وی بیان داشت:  در عرصه تبلیغات دین و علم ،در عرصه سازندگی و در بسیاری از عرصه ها وظیفه ماست که در مقابل دشمن بایستیم .

 

فرمانده سپاه ناحیه قاینات در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر این که مقام معظم رهبری بر کسب علم ودانش توسط جوانان ما تاکید دارند گفت: در کنار کسب علم معظم له بارها از اخلاق و معنویت برای جوانان هم سخن گفته اند و برجسته کردن فضیلت های معنوی فرزندان هم در کنار علم و دانش باید مد نظر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا