سیاسی

خانه مطبوعات در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، احمد محبی شامگاه پنجشنبه در جشن روز خبرنگار، اظهار داشت: روز خبرنگار را می‌توان به عنوان شب قدر خبرنگاری نامید و با توجه به رسالت خبرنگاری نمی‌توان آن را خلاصه در یک روز کنیم.
وی افزود: دنیای امروز دنیای اطلاع رسانی و انفجار اطلاعات است و هیچ زمانی نمی‌توانیم احساس کنیم که سکوت خبری و اطلاعاتی وجود ندارد و همه ایام متعلق به خبرنگاران با توجه به رسالتشان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: بهترین شیوه اطلاع رسانی از طریق خبرنگاران با توجه به سه مولفه صحت، سرعت و دقت است و خبرنگاران با تبادل اطلاعات به راحتی می‌توانند پلی ارتباطی بین مردم و مسئولان و به ویژه در استان خراسان جنوبی که استان نوپایی است باشند.
وی افزود: خبرنگاران تنها افرادی که به مشتاق کلام شریف پیامبر اسلام هستند می‌توانند این خصیصه را داشته باشند و پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید وقتی حق را می‌گویی نگران نباش و از کسانی که تو را ملامت می‌کنند نحراس و تنها خبرنگار است که حق جو، حق گو و مطالبه گر است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: در استان مشاهده می‌کنیم که به لحاظ نشریه و مطبوعات، رسانه‌ها و پایگاه خبری در حد و اندازه استان خراسان جنوبی باشد.
محبی بیان کرد: در استان خراسان جنوبی هم مراجعه مردم به سایت‌های خبری و هم بهره‌گیری از روزنام‌ها و نشریات مختلف مانند دو ماه نامه، فصل نامه و نشریات علمی بسیار پر بار است.
وی افزود: در زمان افتتاح استان تنها ۱۱ نشریه در استان فعالیت می‌کردند که با توجه و علاقه و پیگیری مردم و رسانه‌ها امروز ما شاهد ۷۴ نشریه هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: هم اکنون در استان ۶۷ پایگاه خبری، ۱۷ نشریه تخصصصی و دانشگاهی دارا هستیم که اغلب آنها مجوزشان را در سال‌های اخیر دریافت کرده و در بخش‌های تخصصی و دانشگاهی فعالیت دارند.
محبی بیان کرد: افرادی که به عنوان خبرنگار در این حیطه فعالیت دارند به دلیل استرسی که این حرفه دارد و همچنین عدم پشتیبانی مالی و شغلی که وجود دارد و فعالیت ۲۴ ساعته که در حرفه خبرنگاری دارا هستند و سربازی جبهه فرهنگی را برعهده دارند و تمام آسیب‌هایی که در این حرفه ممکن است دچار بشوند تنها می‌توان گفت فعالیت در عرصه خبرنگاری کار دل است.
وی افزود: از امروز نیز دو سایت دانشجو و دفاع مقدس نیز به جمع خانواده بزرگ اطلاع رسانی استان وارد شده و رسما فعالیت این دو پایگاه را اعلام می‌کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: خبرنگار گاهی در مورد آستانه تحمل مدیران اجرایی در استان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند که نباید این گونه باشد بلکه مدیران باید همگام و همراه رسانه‌ها باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: امید است مجلس شورای اسلامی نیز قوانین حمایتی برای هویت شغل خبرنگار و حمایت مالی و معنوی از خبرنگاران داشته باشد.
محبی با اشاره به برخی از دغدغه‌های خبرنگاران تصریح کرد: افزایش یارانه خبرنگاری را دستگاه قانون گذاری و مجلس مصوب کند و تسهیلات کم بهره ای در اختیار خبرنگاران قرار گیرد و اشتغال خبرنگاران نیز باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد زیرا اشتغالی که خبرنگاران دارند اشتغالی ناپایدار است و باید اشتغال پایداری برای این قشر ایجاد شود.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا