سیاسی

حملات سلفی‌ها و وهابی‌ها علیه شیعیان لکه ننگی در تاریخ مصر است

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از جام نیوز،راسم النفیس از فعالان بازر شیعه مصر و موسس حزب”التحریر”در گفت‌وگویی به مسائل مختلفی از جمله وضعیت شیعیان در این کشور و نیز توافق هسته‌ای ایران پرداخت.
وی در پاسخ به این سوال که «حمله سلفی‌ها به شیعیان» را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: این یک لکه ننگ در تاریخ مصر است که هر ساله تجدید می‌شود. وی افزود: وهابی‌ها به شیعیان یورش می‌برند، آنها را از انجام مناسک خود منع می‌کنند، روزنامه‌ها و مجلاتی هستند که با انتشار اخبار کاذب از شیعه، آنها را به سخره می‌گیرند و جنگ فرقه‌ای علیه آنها را تشدید می‌کنند.
النفیس درباره آزادی نسبی فعلی شیعیان مصر گفت: وضعیت کنونی نسبت به قبل بهتر شده به این معنا که افکار عمومی به سمت عدم اتهام‌زنی به دیگران (شیعیان) پیش رفته است؛ ما شیعیان بسیاری از آزادی خود را به دست آورده‌ایم اما این آزادی به صورتی نیست که دستوری از دفتر ریاست جمهوری در این باره صادر شود.
این فعال شیعه در ادامه به توافق هسته‌ای ایران و غرب پرداخت و گفت: توافق هسته‌ای باید رخ می‌داد، ایران کشوری قوی و دارای برنامه‌ها و طرح‌هایی است که آن را در خط مسابقه با کشورهای بزرگ قرار داده است.
وی افزود: اعراب مجموعه‌ای از بیماران روانی هستند که مبتلا به مرض “خود بزرگ انگاری”اند؛آنها در طول ۸ سال با پیشتازی “صدام حسین” (دیکتاتور عراق) به ایران حمله کردند و و بعد از این اقدام هیچکدام از ایران عذرخواهی نکردند. از خشم عرب و به ویژه عربستان در قبال توافق هسته‌ای ایران تعجب میکنم، عربستان همان کسی است که تروریسم را به جهان صادر می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا