سیاسی

حمایت از فولاد قاین از برنامه های کلان ماست

به گزارش نسیم قائن ، فرماندار قاین درسومین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان قاین که روز گذشته با حضور مسئولین استانی وشهرستانی برگزار شدگفت: مهم ترین دغدغه ما در شهرستان موضوع آب است .
وی افزود:آب وجه معیشت تمام شهرستان ماست وبا توجه به اینکه شهرستان ما یک شهرستان کشاورزی است به جهت ماندگاری روستائیان درروستاها وبه جهت اینکه دچار تهدیدات نشویم مقوله آب در اولویت ماست ودر بحث اعتبارات نیز موضوع آب وکشاورزی را در اولویت قرار داده ایم .
کهن ترابی اظهارداشت: اگر چه خشکسالی ها همچنان ادامه خواهد داشت اما نهایت تلاش خودرا دراین زمینه خواهیم داشت که تنش های آبی در روستاها کمتر شود.
وی افزود:ما میراث دار بی توجهی گذشتگان هستیم وبه دلایل مختلف مجوزهای بی رویه چاه داده شده است ودر حال حاضر با مشکلات فراوانی روبه رو شده ایم.
وی گفت: دراین بحران بی آبی به جهت اجرا نمودن کشت های جایگزین، استفاده از روش های نوین آبیاری و استفاده بهینه از منابع آبی موجود توسط دستگاه های ذیربط با هدایت و نظارت دولت مردان و فرهنگ سازی و آشنا نمودن عامه کشاورزان با همکاری رسانه ها، تدابیر لازم اتخاذ نمایند و توجه به مزیت اقتصادی یا همان مزیت طبیعی در حوزه کشاورزی برای حفظ منابع آبی ضروری است و دیگر نباید به سمت محصولات آب بر، برویم.
مقام عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: در کشور های پیشرفته و توسعه یافته و کشور هایی که از منابع آبی بسیار خوبی برخوردار هستند؛ آب شرب و آبی که برای مصارف بهداشتی در منازل استفاده می شود از هم تفکیک شده است. ولی متأسفانه در شهرستان هنوز آب شرب و فضای سبز یکی است که در این راستا شهرداران بایستی در خصوص جدا سازی آب فضای سبز از آب شرب در طول سال جاری اقدامات لازم را انجام بدهند.
وی در رابطه با حفظ منابع آبی و استفاده بهینه از آب های موجود و با توجه به کاهش شدید منابع آبی، بیان داشت: شرکت های سهامی زراعی نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی و آموزش کشاورزان در خصوص تغییر و اصلاح کاشت محصولات و همچنین کشت های جایگزین بعنوان الگوی این حوزه بر عهده دارند.
فرماندار قاین درپایان ارتقاء اداره منابع آب قاین را به امور منابع آب قاینات وزیرکوه به مسئولین شهرستان تبریک گفت.
امامی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی،دراین جلسه اظهارداشت: در شهرستان قاین در بخش های مختلف چشم اندازهای بسیار خوبی پیش رو داریم وزیرساختهاوزیربناهای خوبی در شهرستان شاهد بوده ایم
وی بیان داشت: یکی از مهم ترین عوامل ایجاد توسعه مسئله آب است واگر امکانات دیگر ازجمله نیروی انسانی وسایر امکانات موجود باشد اما آب نباشد قطعا با مشکلات فراوانی روبه رو خواهیم شد.
امامی گفت:یکی از برنامه های کلان ما این است که بحث تصمیم گیری در مدیریت آب را به مردم منتقل کنیم چرا که دغدغه های مردم وتصمیمات مردم بهتر است
بیان داشت: تا پایان سال ۹۵طرح تفکیک جداسازی آب شرب از فضای سبز باید اجرا شود
وی درخصوص سد بیهودگفت:تلاش می کنیم با همکاری سازمان جهادکشاورزی بتوانیم این مشکل را حل کنیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در خصوص موضوع امیرآباد سرچشمه وهزینه ای که که توسط مردم قرار است پرداخت شود یک برنامه ریزی انجام خواهد شد وتا حد امکان هزینه زیادی از مردم گرفته نشود
امامی دربخش پایانی سخنان خودگفت:یکی از برنامه های کلان ما حمایت ازفولاد قاین درجهت تامین آب آن با کمترین دغدغه هاست وبرنامه هایی نیز برای این موضوع داریم وامیدواریم افتتاح وراه اندازی این کارخانه شیرینی وحلاوت را برلبان مردم قاینات ونیمبلوک وخضری داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا