سیاسی

حل مشکلات مردم از درون اتاق شیشه ای ممکن نیست

به گزارش نسیم قائن ، سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در پنجمین روز از ایام الله دهه فجر در جمع مردم روستای علی آباد با بیان این که مردم باید مطالبه گر باشند اظهارکرد:اگر می خواهیم مطالبات مردم اجرایی شود نباید در اتاق های خود بنشینیم و باید به میان مردم روستاهارفت و به صورت مستقیم وارد عرصه خدمت رسانی شویم.
وی با بیان این که باید به دنبال یک راهکار اجرایی برای حل مشکلات و مسائل مردم بود گفت:مسائل و مشکلات روستاها خیلی زیاد است و در حال حاضر ۴۸۰ روستای استان با تانکر سیار آبرسانی می شود که بدون شک دولتمردان برای آن برنامه ریزی می کنند و در این زمینه مجتمع های آبرسانی نیز احداث و یا در حال اجراست.
علوی مقدم در ادامه گفت: خدمت رسانی و امدادرسانی به نقاط دورافتاده و محروم از اتاق های شیشه ای و پشت میز مدیریت وحکومتی امکان پذیر نیست و باید به میان مردم رفت و مسائل و مشکلات را از نزدیک دیدو در جهت رفع آن اقدام کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در ادامه بیان داشت: علی رغم کمبود منابع مالی و مشکلات فراوانی که امسال نسبت به سال گذشته وجود دارد اما پروژه های عمرانی و میزان مبالغ آن رشد خوبی داشته است اما تا رفع مشکلات و تنگناها فاصله داریم و باید تلاش و جدیت بیشتری انجام دهیم.
علوی مقدم یادآور شد: رفع عقب افتادگی های استان در بخشی از نقاط نیاز به زمان بیشتری دارد اما همتی که در مجموعه مدیریت استان وجود دارد و سفرهای شهرستانی که توسط استاندار خراسان جنوبی آغاز شده، بسیار تاثیرگذار است.
وی گفت: نوع نگاه به این مناطق سبب شده همه نگاه ها متوجه نقاط محروم و مرزی شود و در سفر به شهرستان مرزی نهبندان به روستاهایی سفر کردیم که برخی موضوعات موجب تاثر می شود و یکی از دلایل این است که تاکنون کسی به این مناطق سر نزده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: مطالبه گری مردم باید به صورت معقول و منطقی بیشتر شود از طرفی مسئولان باید متوجه این بخش ها باشند لذا برنامه ریزی بسیار خوبی برای روستا شده است.
وی بیان کرد: هم افزایی امکانات و تجهیزات امدادرسانی و محرومیت زدایی از دیگر اولویت های ماست و از نهادهای مختلف مانند بسیج سازندگی، بنیاد برکت، دستگاه های متولی خدمات رسانی و سایر اکنون به صورت جزیره ای خدمات رسانی می کنند که باید همه در کنار هم قرار بگیرند.
معاون استاندار خراسان جنوبی به موضوع اشتغال به عنوان یکی از مشکلات جوانان روستای علی آباد اشاره کرد و گفت: طرح های کوچک و زودبازده در ایجاد اشتغال جوانان کمک فراوانی می کند.
وی افزود: اجازه ندهید حتما گروه دولتی برای شما تصمیم گیری کند بلکه خودتان پیشنهاد دهید، طرح های زودبازه برای روستا برنامه ریزی کنید ما نیز به عنوان مسئول قول حمایت می دهیم.
علوی مقدم تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم در طرح محرومیت زدایی این است که با کمک روستاییان، شورا و بزرگان روستا ظرفیت ها و پتانسیل های روستاها را شناسایی کرده و برای ایجاد اشتغال برنامه ریزی کنیم.
وی گفت: توجه ما به عنوان خادم مردم به همه بخش ها و گروه ها است و در این برهه از زمان نیاز به همراهی و همدلی مردم داریم و طرح مباحث اصولگرا، اصلاح طلب، چپ یا راست بودن فرصت سوزی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر به نظام اعتقاد داشته و قبول دارید اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی همراهی، همدلی، وحدت کلمه و یکصدایی است باید به وسط میدان آماده و همه امکانات و فکر و عمل خود را برای عبور از این مرحله بسیج کنیم.
وی بیان کرد: اگر بخواهیم خود را وابسته به دسته ای بدانیم و عده ای را از امکانات، تجهیزات و رفاه محروم کنیم ظلم و بی توجهی به خون شهداست.
وی افزود: یکی از موضوعاتی که در گذشته مورد غفلت قرار گرفته، آبخیزداری و قنات هاست و اگر به قنات ها توجه و از علم نوین در کنار تجریه گذشتگان استفاده شود ظرفیت بهره برداری از قنات ها به ۲ تا پنج برابر افزایش می یابد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از برنامه هایی که به جهاد کشاورزی تکلیف شده توجه به قنوات است که در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده و در یک برنامه زمان بندی ۶ ماهه موضوع توجه به قنات ها در دستور کار دولت و وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اولویت نخست ما در کنار تلاش برای توسعه و آبادانی، حفظ ارزش های دین مبین اسلام و فرهنگ ایثار و شهادت باشد.
علوی مقدم گفت: امروز استکبار تمام امکانات و تجهیزات خود را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی به کار گرفته که یکی از دلایل آن روحیه استکبارستیزی مردم و حمایت آنها از نظام است.
وی یادآور شد: آنچه جایگاه این نظام را متمایز از سایر نظام های دنیا می کند حس استکبارستیزی است و اگر در حفظ دین و ارزش های دینی کمک نکنیم به رسالت اصلی امام که رسیدن به آرمان های عظیم دین مبین اسلام است نرسیده ایم.
علوی مقذم بیان داشت:: امروز اگر تمامی امکانات و تجهیزات را به روستاها برده و سبب رشد و توسعه این مناطق شدیم به این معنا نیست که کار ما تمام شده باشد بلکه تا پاسخگویی به نیازهای واقعی مردم که حق آنان است فاصله زیادی داریم.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: این کار دولتی نیست چون دولت به تنهایی امکان رسیدگی به همه موضوعات را ندارد بلکه باید همه تلاش کرده دست در دست هم وارد میدان شویم چراکه هرجا مردم محور قرار گرفته و از خرد جمعی آنان استفاده شده با پشتیبانی دولت نتایج بسیار خوبی حاصل شده است.
وی اضافه کرد: استاندار خراسان جنوبی ابلاغیه ریاست کارگروه محرومیت زدایی و ساماندهی مناطق محروم را برای بنده صادر کرد که در این زمینه طرحی به همراه سپاه آماده و مقدمات آن فراهم و شورای سیاست گذاری تشکیل شده است.
علوی مقدم گفت: باید نیازهای روستاها و مناطق محروم را از زبان خودشان جمع آوری کنیم لذا دنبال کار مطالعاتی نیستیم چون به اندازه کافی انجام شده و از آنجا که اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیاران اشراف کامل بر مشکلات حوزه خود دارند بایستی مشکلات را اطلاع رسانی کنند تا در برنامه زمان بندی خیلی کوتاه درصدد رفع این مشکلات باشیم.
کریمی فرماندار قاین در جمع مردم علی آباد با ارائه گزارشی از خدمات به مردم شهرستان قاینات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت:جمهوری اسلامی ایران به توانمندی و اقتدار خوبی رسیده است و دشمنان به دنبال یاس و نا امیدی در بین مردم هستند و نظام سلطه می خواهد انقلاب و نظام را ناکار آمد جلوه دهد و لذا نیاز است که دستاوردهای انقلاب برای مردم تبیین شود.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز با بیان این که مردم این منطقه در دوران قبل از انقلاب و همچنین بعد از انقلاب برای نظام کم نگذاشته اند گفت با توجه به این که جاده این روستا محل تردد وسایل سنگین و نیمه سنگین است لذا درخواست ما از مسئولین این است که در جهت آسایش و رفاه حال مردم منطقه و سایر همشهریان،برنامه اساسی برای جاده منطقه وکوتاه شدن مسیر روستاهای همجوار با شهرستان داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا