سیاسی

حق را با آشوب نمی توان گرفت/مراقب موج سواری های دشمنان باشید

به گزارش نسیم قائن ،حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با رعایت مردم به تقوای الهی ، با اشاره به سخنی از امیر المومنین(ع) که می فرمایند عدل چیزی است که هر شی وهرفردی وانسانی در جایگاه واقعی خود قرار می دهد گفت: شایسته سالاری وشایسته گزینی به معنی واقعی کلمه در عدل نمود پیدا می کند.
وی افزود: مسئله عقل نه تنها با تفاوت سازگار است بلکه لازمه اجرای عدل،وجود تفاوت است .
خطیب جمعه قاین با بیان این که اگر در جامعه ای بخواهدعدالت اجرا شود تفاوت حتما بایستی وجود داشته باشد گفت:آن چیزی که با عقل نمی سازد و با عدالت ناساز گار است و ظلم به حساب می آید تبعیض است نه تفاوت .
حجت الاسلام رحمانی بیان داشت: یکی از فلسفه های وجودی تمام انبیایی که از ناحیه خداوند متعال بدون استثناء برای رسالت مبعوث شده اند اجرای عدل در جوامع بشری بوده است
وی افزود:خداوند می فرماید: پیامبران را فرستادیم وهم کتاب آسمانی وهم برنامه زندگانی و هم برنامه اجرای عدالت را به آنها دادیم وترازو ومیران را به آنها سپردیم تا عدالت ومساوات ودادگری را در جامعه بشری برقرار نمایند.
امام جمعه قاین به ۱۶ دی سالروز شهادت مظلومانه شهدای هویزه در سال ۱۳۵۹ اشاره کرد وگفت: این روز به نام روز شهدای دانشجو نامگذاری شده است وما هم یاد وخاطره شهدای این روز را گرامی میداریم.
حجت السلام رحمانی در ادامه با اشاره به آشوب های اخیری که در کشور اتفاق افتاده است گفت: اصل تجمعی که شروع شد انصافا مسالمت آمیز ودرخواست مطالبات مردمی بود ،اما پس از آنی که این شعار های مسالمت آمیز اوج می گرفت وموج بر می داشت ومتاسفانه استکبار جهانی وآمریکا واسرائیل وانگلستان ومنافقین شکست خورده وتکفیری های کوردل بر این موج سوارشدند و موج سواری کردند ،دیگر مردم عادی نبودند که این چنین شعارهایی را سر می دادند وباید مراقب این موج سواری دشمن باشید.
وی افزود: رسانه های خارجی هدایت ها وراهنمایی هایی نسبت به آنها صورت می داد وشعارهای هنجار شکنانه ای از سوی افرادی که از مطالبات مردم سوء استفاده کرده بودند سرداده می شد.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: کجا یک انسان مومن که خواستار مطالبه به حق خود است کلمه”الله “و جمله “لا اله الا الله ” را به آتش می کشد؟؟
کجا یک انسان مظلوم ومتدین که احساس می کند حقی از او ضایع شده است نوجوان ۱۴ساله بی گناهی را در بغل دست پدر به شهادت می رساند ؟
وی گفت:قطعا این کارها توسط افرادی صورت می گیرد که به هر قیمتی می خواهند کشته درست کنند وخوراک برای رسانه های خارجی باشند .
خطیب جمعه در ادامه تصریح کرد:متاسفانه افرادی دراین بین شعارها را به سمت وسوی شخصیتی کشاندند که چه در قبل از انقلاب وچه در دوران بعد از انقلاب شدید ترین رنج ها وتبعیدی ها وخون دل خوردن ها را کشیده است و امروز طلایه دار مطالبات به حق جامعه محروم ومستضعف است .
وی افزود: شعارها بر علیه فردی که تا مرز شهادت به پیش رفته است وامروز سخنگوی مستضعفین کل جهان ومطالبه گر اقشار محروم ومستضعف جامعه ایرانی واسلامی خود است و امروز صدای رسایش در کل جهان طنین انداخته است ،داده می شود واین افراد قطعا سازماندهی شده وبا برنامه هستند.
امام جمعه قاین در پایان با بیان این که حق را با آشوب نمی توان گرفت،گفت: نه تنها آشوب گری مشکلی را حل نمی کند بلکه بر مشکلات هم می افزاید وما هم باید هوشیار باشیم که در این زمان بیش از هر دورانی به وحدت نیاز داریم ودر راهپیمایی هایی که در محکومیت اغتشاش گران صورت می گیرد نباید شعارهای ساختار شکنانه از سوی مردم داده شود .
وی به قیام ۱۹دی در سال ۱۳۵۶ وشهادت جمع زیادی از مردم قم نیز اشاراتی داشت.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا