سیاسی

حقارت و ضعف آمریکای جهان خوار روز به روز بیشتر می شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی خطاب به والدین اظهار کرد : در محبت کردن به فرزندان باید اعتدال و میانه روی مدنظر قرار بگیرد زیرا که بی محبتی عقده حقارت ایجاد می کند و محبت افراطی نیز می تواند حالت نازک نارنجی و نُنُری را تحویل فرزندان ما بدهد.
خطیب جمعه قاین در ادامه با اشاره به ناتوی فرهنگی دشمن در خصوص کاهش تعداد فرزند آوری گفت: همین موضوع باعث محبت افراطی در بین فرزندان می شود و کودکان را آسیب پذیر و از خود راضی بار می آورد.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه بر مساوات در بذل و بخشش در بین فرزندان تاکید کرد و گفت: این حالت مساوات وعدالت در محبت بین همه فرزندان وجود داشته باشد و والدین باید در محبت کردن و بذل محبت حالت عدالت داشته باشند.
امام جمعه قاین در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم و دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: سه حادثه مهم در ۱۳ آبان داریم که روز به روز دستاورد های ۱۳ آبان ها بهتر و برجسته تر و درخشنده تر می شود و ضعف دشمن که در راس آنها آمریکای جهان خوار قرار دارد بیشتر و بیشتر می شود وبه همان اندازه که آمریکا خود را در برابر ایران ضعیف احساس می کند هر روز بر خشم و کینه او نسبت به ملت ایران افزوده می شود.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به مسئله تحریم ارائه شده از سوی ترامپ و ارائه آن همزمان با ۱۳ آبان گفت:مسئله تحریم ترامپ دیوانه که می گوید ما تحریم را بر علیه دولت ایران اعمال می کنیم و گرنه ملت ایران را دوست داریم دورغ است چرا که دولت ایران منهای ملت ایران هیچ است و تکیه دولت در همه زمینه ها برمردم است و به کرار از سردمداران آمریکایی شنیده ایم که می گویند تمام مردم ایران تروریست هستند و ما حق داریم به حساب تک تک آنها برسیم.
وی اضافه کرد: مگر تحریم های دشمن جدید است؟ ما که از سال ۱۳۵۸ وپس از پیروزی انقلاب در تحریم هستیم و ترامپ که می گوید در روز ۱۳ آبان تحریم ها را علیه ایران آغاز کرده است و می خواهد تیر خلاصی خود را بزندو این بار هم پوزه اش به خاک مالیده شد.
خطیب جمعه قاین به دوران قبل از انقلاب و حضور مستشاران و مشاوران آمریکایی در ایران اشاره کرد و گفت: دولتی که خود را همه کاره در کشور می دانست و در هر کاری برای ایران تعیین تکلیف می کرد و به یکباره پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران رابطه شان با کشور ما قطع می شود و امام خمینی(ره) در بیانات خود می فرمایند قطع رابطه با آمریکا را به فال نیک می گیریم.
وی اضافه کرد با توجه به این موضوعات که قدرت نفوذ آمریکا از کشور ما گرفته شده است بایستی از ایران اسلامی عصبانی باشد .
امام جمعه قاین ادامه داد: ملتی که در زوایای مختلف کشور ما نفوذ کرده بودند وامروزه دست آنها آنچنان قطع و ذلیل می شوند به طوری که هم در سفارت وهم در خلیج فارس وقتی اسیر می شوند اشک می ریزند و احساس حقارت می کنند وبایدهم از اعماق دل از دست ما عصبانی باشند.
وی به سخنان اخیر رهبری نیز اشاره کرد و گفت: ایشان فرموده اند که تنها کشوری که آمریکا امروز کوچکترین دخالتی در آن ندارد ایران است.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: این موضوع نشان می دهد که جوانان ما صولت و ابهت خیالی آنان را ازبین برده اند و تحقیرشان کردند واین آزادی و آزاد منشی در عالم سرایت کرده است.
وی در بخش پایانی سخنان خود به حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر در اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: دریک همایش ۲۰ میلیونی آمریکا تحقیر و کوچک شمرده شد و کوچکترین کاری هم نتوانست بکند و همه اینها باعث عصبانیت بیشتر آمریکا شده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا