سیاسی

حفظ جان شناگران با قایق های خودران و پهپاد

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از دیلی میل، در سال گذشته ۱۵ نفر در دریاچه تیان واقع در شرق چین غرق شدند. درهمین راستا مسئولان نگهداری دریاچه سعی دارند با کمک پهپادها و قایق های پرسرعت خودران، امنیت جان افراد را تامین کنند. این قایق خودران می تواند اهداف متحرک را ردیابی کند.
این قایق های گشت زنی خودران مجهز به دوربین، دستگاه های جی پی اس و حسگرهای مادون قرمز و آکوستیک هستند. همچنین ۲۰ حسگر بصری و مادون قرمز در دریاچه نصب شده تا مناطق ایمن و خطرناک را مرزبندی کند.
یک فرستنده رادیویی نیز روی جزیره ای در دریاچه نصب شده که با کمک قایق آب را به دو بخش(خطرناک و ایمن) برای شناگران تقسیم می کند.
قایق های گشت زنی سه متری می توانند به محض ورود شناگران وارد به مناطق به آنها هشدار می دهند. همچنین آنها می توانند مکان شناگر را به مقامات حفاظت از دریاچه نشان دهند.
علاوه برآن اگر شناگری در دریاچه دچار مشکل شود، قایق گشت زنی می تواند باستفاده از حسگرهای سونار و دیگر ردیاب های زیر آبی مکان او راکشف ودرخواست کمک کند.
درکنار این قایق سه پهپاد نیز برای ارسال حلقه نجات، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی استفاده می شود.
درحال حاضر علاوه بر این قایق ها ۳۳ غریق نجات در دریاچه حضور دارند اما به گفته مسئولان دریاچه، در آینده ماشین ها جایگزین غریق نجات های انسانی می شوند.
این دریاچه در سال ۲۰۰۴ به طور عمومی افتتاح شد. از آن زمان تاکنون حداقل ۶۶ نفر در آن غرق شده است.
منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا