سیاسی

حفر و تجهیز چاه رزرو مجتمع حومه قاین

محمد رضا عیدی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارکرد:حفر و تجهیز چاه رزرو آب شرب مجتمع حومه شهرستان قاینات به علت کمبود شدید آب در مجتمع و شرایط بحرانی در حال انجام است .
وی افزود: با گرم شدن هوا و تاثیر عمیق خشکسالی های پی در پی در سطح روستاهای شهرستان و به تبع آن کمبود شدید آب در مجتمع حومه شهرستان که شامل ۱۹ روستا و جمعیتی بالغ بر ۹ هزار نفر می باشد ، این امور با هدف عبور از این بحران و تأمین آب شرب که نیاز حیاتی و اساسی روستائیان عزیز می باشد اقدام به حفر و تجهیز چاه رزرو به عمق ۲۱۰ متر در مجتمع نموده است .
وی بیان داشت : در تابستان سال ۹۶ چاه قدیم که نیاز آبی این مجتمع را تأمین می کرد کاملا خشک شده که با اقدام به موقع و جابجایی و حفر مجدد آن مشکل تأمین آب در این مجتمع به طور موقت حل و با توجه به اینکه این ۱۹ روستا در حومه شهرستان می باشند و افزایش جمعیت هر ساله در این روستاها ادامه دارد و تا کنون فاقد چاه رزرو بوده اند و نیز منابع آبی در نقطه سر به سر می باشند لذا باکوچکترین قطعی برق و یا پمپ سوزی مردم این روستاها با کمبود آب مواجه می شوند لذا چاه رزرو در دستور با دیون قرار گرفت تا بتوانیم مشکل کمبود و قطعی آب را به حداقل برسانیم .
مدیرامور آبفار قاین گفت: چاه رزرو جدید با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیون ریال انجام که کاملا بصورت دیون در حال اجراست. .
عیدی افزود : بر اساس برنامه زمابندی پیش بینی میشود چاه مذکور تا پایان مرداد ماه آماده بهره برداری شود تا در صورت بروز بحران و کم آبی های احتمالی در آینده که با وضعیت موجود احتمال آن نیز وجود دارد به شبکه متصل گردد و نیاز آبی اهالی مجتمع را رفع نماید .
وی در پایان گفت : در شرایط فعلی و ادامه روند خشکالی ها ، مشترکین روستایی با صرفه جویی و مصرف بهینه آب نقش بسیار مهمی در تأمین آب شرب سالم دارند و ما امیدوارم با همکاری و همراهی مردم فهیم روستاهای شهرستان از این بحران کم آبی با موفقیت عبور نماییم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا