سیاسی

حضور پاکستان در ائتلاف آل سعود غیرقانونی است/این حضور بر روابطمان با ایران تاثیر‌می‌گذارد

به گزارش نسیم قائن ، سناتور «نعمان وزیر ختک» عضو ارشد تحریک انصاف پاکستان با انتقاد از عملکرد دولت این کشور حضور پاکستان در ائتلاف آل سعود را غیر قانونی دانست و افزود: برای حضور در ائتلاف آل سعود باید در پارلمان پاکستان رای‌گیری صورت می‌گرفت ولی متاسفانه دولت بدون توجه به نظر احزاب اپوزیسیون به صورت مستقل چنین تصمیم مهمی را اتخاذ کرده است.
این عضو مجلس سنای پاکستان اظهار داشت: دولتمردان ما باید توجه می‌کردند که برخی کشورهای اسلامی همسایه ما عضو این ائتلاف نیستند و حضور ما بدون توجه به روابطی که با آنها داریم ممکن است دردسرساز شود.
وی تصریح کرد: ما هنوز هم مایلیم که برای ادامه حضور در ائتلاف نمایندگان پارلمان ارائه نظر کنند و در این مورد بحث و گفتگو صورت گیرد.
عضو ارشد تحریک انصاف پاکستان بیان کرد: یکبار در مورد جنگ یمن، پارلمان پاکستان نظر خود را اعلام کرده و به صراحت دولت و ارتش را از دخالت در جنگ یمن بازداشته بود ولی متاسفانه دولتمردان برای حضور در ائتلاف به صورت غیر قانونی عمل کردند.
وی گفت: ما باید توجه ویژه‌ای به کشور ایران که همسایه و دوست ماست داشته باشیم، افزایش روابط تجاری با تهران بسیار ضروری است و قطعا عضویت ما در ائتلاف آل سعود بر روابطمان با ایران تاثیر خواهد گذاشت.
نعمان وزیر ضمن انتقاد از روابطی که پاکستان با آمریکا دارد تاکید کرد: ما نباید واشنگتن را آقای خود بدانیم و ارتباطمان با کشورهای دیگر را براساس رضایت کاخ سفید برنامه‌ریزی کنیم.
تحریک انصاف یکی از مدعیان اصلی کسب کرسی قدرت در انتخابات آتی پاکستان است و با توجه به اینکه در رد صلاحیت شدن نواز شریف نقش اساسی ایفا کرده است شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات دارد.
انتهای پیام/.
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا