سیاسی

حضور مدافعین حرم موجب امنیت کشور است

به گزارش نسیم قائن ، دکتر محمدعلی نجفی، صبح امروز در دیدار با خانواده‌ شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور گفت: در این مدت کمتر جلسه‌ای بوده که نامی از شهید حسین پور نبرده باشیم، چون ایشان جزو شهدای برجسته‌ استان ما محسوب می‌شوند.
وی با بیان اینکه جایگاه شهدا برای همه‌ ما بسیار والاست، اظهار کرد: جایگاه این شهدا نزد همه‌ مردم بسیار ارزشمند و عزیز باقی می‌ماند.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه حضور شهید حسین‌پور در فراتر از مرزهای کشور نشان از عظمت و نقش تأثیرگذار مدافعین حرم در پاسداری از کشور دارد گفت: وجود و اندیشه‌ والای این شهیدان بسیار فراتر از مرزها است .
وی با اشاره به شرح زندگی شهید حسین‌پور افزود: عزم و جدیت این شهید در رسیدگی به مستضعفان بسیار ستودنی است و نشانگر این است که در دامن والدینی با اندیشه‌های بلند تربیت شده است .
استاندار گیلان بر ضرورت حفظ نام و یاد شهید حسین پور به بهترین وجه تأکید و تصریح کرد: علی رغم اینکه شهدا نیاز به تمجید دیگران ندارند اما تکریم نام آنان جزو وظایف ما است .
وی به پیام پدر شهید حسین‌پور به مدافعان حرم و مجاهدین محور مقاومت درخصوص لزوم تداوم راه این شهید اشاره و آنرا بسیار ارزشمند توصیف و خاطرنشان کرد: اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی و استانداری موظف به تهیه و تدوین کتاب خاطرات این شهید است تا آیندگان از خصوصیات اخلاقی و سیره زندگی این شهید مطلع شوند .
دکتر نجفی با بیان اینکه خصوصیات بیان شده‌ این شهید از سوی والدین نشان از تأسی شهید حسین پور از اندیشه‌های ائمه اطهار و معصومین دارد افزود: خانواده‌ شهدا با خدای خود در تقدیم فرزندانشان به این مسیر معامله کردند و اجر خود را از پروردگار متعال خواهند گرفت .
وی به برگزاری کنگره‌ ۸ هزار شهید و تأکید سردار سلیمانی مبنی بر بی نظیر بودن این کنگره اشاره و خاطر نشان کرد : اینکه کنگره‌ شهدای گیلان در سطح کشور به عنوان به بهترین کنگره شناخته شد جزو افتخارات ما محسوب می‌شود البته شهدا و خانواده‌های آنان نیازی به این موضوع ندارند .
نماینده عالی دولت در گیلان اخلاق، اندیشه، ایثار و راز و نیازهای شبانه‌ شهید حسین پور را درسی برای جوانان دانست.
انتهای پیام
منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا