سیاسی

حضور شهرستان قاینات در سومین نمایشگاه توانمندیهای کشور

به گزارش نسیم قائن ، عباسی رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و نماینده غرفه ی شهرستان قاین یا اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت:غرفه ی شهرستان قاینات با استفاده از ظرفیت ها و توانمدیهای روستائیان سه بخش مرکزی ، نیمبلوک و سده تجهیز شده است .
وی افزود:. در این غرفه محصولات کشاورزی ، انواع گیاهان دارویی ، صنایع دستی ، سوغات محلی و آثار شاخص تاریخی شهرستان قاینات در قالب تصویر ارائه شده است .
عباسی بیان داشت:با عنایت به اینکه شهرستان قاینات خاستگاه زعفران جهان میباشد و از لحاظ کیفیت ناب ترین زعفران را دارد ، لذا تمرکز اصلی غرفه بر روی سه مرحله ی کاشت ، داشت و برداشت زعفران است که بسیار مورد توجه و استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سه محصول استراتژیک خراسان جنوبی : زعفران ، زرشک و عناب در شرف ثبت جهانی قرار گرفته و بلاشک خاستگاه دو محصول زرشک و زعفران دیار قاینات میباشد ، و قطعا باید به نام قاینات ثبت جهانی گردد، سعی کردیم زرشک و زعفران را بیشتر نمایش دهیم .
عباسی رئیس اداره ی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان و نماینده ی غرفه افزود:سومین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان کشور در محل نمایشگاه بین المللی تهران از ۱۵ الی ۱۹ اسفند و از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ عصر به روی علاقه مندان باز میباشد و غرفه ی شهرستان قاینات با توزیع آب زرشک رایگان به همراه یازده شهرستان استان خراسان جنوبی در سالن شماره ۱۰ میزبان مردم شریف ایران میباشد.
وی گفت:علاوه بر غرفه ی اصلی دو غرفه ی فروش محصولات صنایع دستی شهرستان قاینات شامل جاجیم بافی و ماشته بافی در سالن شماره ۵ نمایشگاه نیز وجودفعال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا