سیاسی

حضورفعال درعرصه های مختلف و ایستادگی درمقابل نفوذ دشمنان مهم ترین وظیفه بسیج

آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین درگفتگو با خبرنگار نسیم قائن با تبریک آغاز هفته بسیج به همه بسیجیان وملت غیور ایران،در خصوص فلسفه تشکیل بسیج ،اظهارداشت: تاریخچه تشکیل بسیج به صدر اسلام زمان پیامبر اکرم (ص) برمی گردد که آن حضرت برای مقابله با دشمنان اسلام اعلام بسیج عمومی کردند و همه مسلمانان را در راه مقابله با دشمنان گردهم جمع کردند.
وی افزود: در دوران معاصر هم حضرت امام خمینی (ره) با درایت وسیاستی که داشتند در اوایل انقلاب که دشمنان قسم خورده ایران از راه های مختلف و از نقاط گوناگون شمال و جنوب و شرق و غرب به فکر تجزیه کشور افتاده بودند و به کشور ضربه می زدند دستور دادند تا همه مردم بسیج شوند و جلوی اقدامات دشمنان را بگیرند.
امام جمعه قاین افزود: در اول انقلاب اسمی از بسیج نبود اما این دورهم جمع شدن جوانان و مردم انقلابی و این تظاهراتها که مردم و جوانان راه می انداختند خودش نوعی بسیج شدن بود.
وی بااشاره به خاطره ای از دوران انقلاب گفت:یادم می آید که در اوایل انقلاب در همین شهر قاین عده ای از جوانان انقلابی و مومن دورهم جمع شدند و برای حفظ امنیت و آرامش مردم گشتهای شبانه و تفتیش از ماشینهای عبوری راه انداخته بودند و اگر همین اقدامات بسیجی گونه در اوایل انقلاب نبود و این روحیه بسیجی در مردم و جوانان وجود نداشت همان اول کاری دشمنان این انقلاب را از پای در می آوردند.
آیت الله اصفهانی با اشاره به رشادتهای بسیجیان در دوران دفاع مقدس گفت: این بسیجیان سلحشور بودند که در زمان جنگ تحمیلی که متاسفانه ارتش قوی و اسلحه کافی نداشتیم با آن روحیه قوی و با فکر و درایت و پشتکار توانستند ۸ سال جلوی دشمن تا دندان مسلح بایستند.
وی گفت:در همه عملیاتهای غرورآفرین که فرماندهان جوان و با درایت ،هدایت قسمت اعظمی از نیروها را برعهده داشتند و حتی جلوی بی درایتی برخی مقامات دولتی خودفروخته در اوایل جنگ ایستادند و یک تنه با کمترین تجهیزات جنگ را اداره می کردند،اینها همه تفکر و روحیه بسیجی بود.
آیت الله اصفهانی گفت: این زمان هم دشمن زیاد داریم و بیکار ننشسته اند و از راه های مختلف در صدد ضربه به نظام هستند.اما به فرموده رهبری جنگ امروز جنگ فرهنگی است. دشمن در لایه های مختلف نظام مخفی می شود و در موقعیت مناسب خود را نشان می دهد.
وی افزود:همانگونه که در فتنه سال ۸۸ دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از لاک خود بیرون آمدند و با اقدامات خلاف نظام و حمایت از دشمنان نظام آن جنایتها را به بار آوردند. اما باز هم با درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری و بصیرت مردم و اقدامات بسیجیان همیشه درصحنه خوشبختانه در ۹ دی نشان دادند که هنوز تفکر و روحیه بسیجی در مردم زنده است و جلوی اقدامات ضد مصالح نظام را خواهند گرفت واگردشمنان نظام الان هم سربلند نمی کنند به خاطر همین بسیجیان است.
آیت الله اصفهانی با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ در کشور گفت: امروز مهمترین وظیفه ای که برای مقابله با نفوذ بر عهده بسیج گذاشته شده حضور فعال در عرصه های مختلف و ایستادگی در مقابل نفوذ دشمنان است.
وی افزود:بسیج در پروژه نفوذ دشمن و مقابله با آن قدم های بزرگ و ارزشمندی برداشته و نقش بسیج در بخش های مختلف نظام غیرقابل انکار است.
وی گفت: ملت ایران با تبعیت از فرامین رهبری، اجازه هیچ نفوذ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را به دشمن نخواهد داد.
امام جمعه قاین با اشاره به اقدامات دشمنان در مباحث فرهنگی گفت: همانگونه که رهبری فر مودند دشمنان در حال نفوذ از راه فرهنگ به جامعه هستند و بسیج در این زمینه همانگونه که در صحنه های مختلف خوب وارد عمل شده و اقدامات بسزایی داشته است می تواند نقش موثری ایفا کند.
آیت الله اصفهانی با اشاره به تشکیل حلقه های شجره طیبه صالحین در بسیج گفت:همین حلقه های شجره طیبه صالحین اگر با برنامه ریزی بهتر و استفاده از تجربیات اساتید موفق و با تجربه ادامه پیدا کند البته تاکید می کنم با برنامه ریزی دقیق تر و هدفمند،میتواندیک اقدام خوب وموثر دربرابر تهاجم فرهنگی باشد.
وی افزود: البته دیگر دستگاه ها به ویژه آموز ش و پرورش و مراکز آموزش عالی هم باید به نوبه خود در این زمینه نقش داشته باشند و به درستی عمل کنند اگرچه نقصها و انتقاداتی به تعلل در این زمینه هاوجود داردوباید نقص ها هم برطرف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا