سیاسی

حضرت خدیجه(س)مدیر اقتصادی زمان خویش بود/خدیجه (س)امیربراموال بود نه اسیر مال

به گزارش نسیم قائن ، دکتر عفت شریعتی مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درهمایش”مبارک ترین پیوند”که به مناسبت سالروز ازدواج حضرت محمد(ص)وحضرت خدیجه کبری(س)وبه همت حوزه های مقاومت بسیج خواهران شهرستان قاین وبسیج جامعه زنان ومجتمع فرهنگی مهدیه قاین برگزار شد، اظهارکرد: ذات اقدس احدیت انسان را آفرید واین انسان را درجایگاه زن ومرد به جهان هستی هدیه کرد وانسان لباس آدمیت پوشید وآدمیت ارزش انسان است وزندگی سعادتمندانه در گرو عملکرد مومنانه است.
وی افزود:خدیجه کبری(س) همسر پیامبر(ص) وبانوی اندیشمند ودانا وتوانمند واهل علم وتقواست وخدیجه (س)زندگی سعادتمندانه را برای زنان مسلمان پیرو قرآن وعترت در جهان هستی رقم زد واین کاری ارزشمند وبزرگ است .
مدیرکل اموربانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد:اگر بخواهیم در مسیر زندگی سعادتمندانه تاثیر گذار باشیم باید توجه خودمان را به معلمان عالی که ذات اقدس احدیّت در مقابل ما قرارداده است معطوف کنیم ودر آینه نیک زنان عالم هستی زندگی خودمان را رقم بزنیم.
وی بااشاره به آیاتی از قرآن مجید که از زنان بزرگوار نام برده است گفت:قرآن به زنانی همچون هاجر وساره ومریم اشاره می کند که در زمان خود نقش آفرین بوده انداما ذات اقدس احدیت برای عالم هستی بانویی را انتخاب کرد که این بانو فرزند فرخنده خدیجه کبری است.
دکتر شریعتی تصریح کرد:فاطمه (س)حاصل دستاوردهای رسالت پدر بزرگوار و همسربزرگوارشان حضرت خدیجه (س)است،بزرگ بانویی که تمام هستی اش را برای تحقق اهداف اسلام در طبق اخلاص گذاشت.
وی درادامه گفت:آیااگر بخواهیم زمینه ساز زندگی سعادتمندانه در دنیا وآخرت باشیم غیر این است که در آیینه زنان بزرگ وسرنوشت ساز عالم هستی زندگی خودراترسیم کنیم؟
این مقام مسئول ادامه داد:خدیجه کبری (س)بانویی است که با درایت وبا مدیریت وبا توانمندی عهده دار مهم ترین برنامه های اقتصادی جزیره العرب بود .
وی گفت: در زمان جاهلیتی که دختران را زنده به گور می کردند حضرت خدیجه(س)چگونه زندگی کرد که مدیریت اقتصادی زمان خودش را به دست گرفت ؟
چگونه مدیریت کرد که تاجران وبرنامه ریزان اقتصادی آن زمان در مقابل خدیجه کبری عددی نبودند ؟
چگونه زندگی کردکه مال وثروتش برای اهداف اسلام راستین به کار گرفته شد ؟
این بانو چگونه زندگی کرد که خداوند در مقدرات این بانو همسرش را پیامبر خاتم قرارداد وشایستگی مادر انسان کامل یعنی حضرت فاطمه (س)را پیدا کرد واینها برای ما آیینه است
شریعتی در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز زندگی خدیجه(س) با پیامبر(ص)گفت: این زندگی زمانی آغاز شد که دوران سخت زندگی پیامبر(ص) بود
این زندگی زمانی آغاز شد که خدیجه(س) می دانست همسرش تعیین کننده نقشی اساسی در جامعه بشریت است اما هنوزپیامبر به پیامبری برگزیده نشده بود وخدیجه این را احساس می کردکه پیامبر تعیین کننده است.
وی بیان داشت:حضرت خدیجه(س) مال واموال خودرا به تقدیم پیغمبر(ص) کرد واین به زبان آسان است ودر آن زمان آنقدر مورد اذیت مردمان زمان خود قرار گرفت که حدی ندارد.
مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: خدیجه (س)امیربراموال بود نه اسیر مال و ماباید دراین آیینه ،زندگی خودرا نموداری کنیم
شریعتی گفت:خدیجه شخصیتی بود که ،آنجایی که باید مالش را بذل کند از همه گذشت ودر زمان رحلتش هیچی از مال دنیا نداشت اما همه چیز را به دست آورد
وی اضافه کرد:خدیجه مظهر اسم “عطوف ” و “ودود “بود وخدیجه زن بزرگی بود ومال دنیا اورا از مسیر انسانیت وآدمیت منحرف نکرد.
شریعتی درادامه گفت: خدیجه زن قدرتمند حجاز وبانوی توانمند اقتصادی بود که هیچ مردی درعربستان و حجازدر ثروت به پای خدیجه نمیرسید واین پیوند مبارک خدیجه(س) را جاودانی کرد واموالش را بهترین باقیات وصالحات برایش قرارداد.
مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه مراسمات گفت:برگزاری این مراسم واین نشست ها برای این است که ما خودمان را در آیینه تمام نمای قرآن وعترت مشاهده کنیم
وی افزود:این نشست های معنوی باید از ما زنان، معماران توانمندی از این حیات طیبه در این جهان وآن جهان بسازد.
شریعتی ادامه داد:امروز زنان نقش تعیین کننده ای در جامعه بشری دارند ومی طلبد که ما زنان ایرانی که پیرو قرآن وعترت هستیم رفتار وکردار وروش ومنشمان در مسیر صحیح زندگی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه ومقام زن اشاره کرد وگفت:زن مادر است وبه فرمایش امام(ره) از دامن زن ،مرد به معراج می رودومادر نقش تعیین کننده دارد
مادرانی که تقوارا برای فرزندان معلم هستند ومعلم آموزش نماز برای کودکان خردسالشان هستند وحیا وحجاب وعفافشان آیینه تمام نمای فرزندانشان است نقش تعیین کننده ای در جامعه دارند.
شریعتی ادامه داد:حضرت خدیجه اولین زنی بود که مسلمان شد وآیا این مقام کمی است؟ وچگونه می شود که حضرت خدیجه آن سرنوشت را رقم می زند که بعد از ۱۴۰۰سال روز ازدواجش را جشن می گیریم وبدانید که نیکی ها ماندگار است .
وی در ادامه بیان داشت:امروز ایران اسلامی به برکت جامعه مردان وزنانش وبه ویژه زنانش وبه برکت بسیجیان توانمندش سیرتکاملی را برای ظهور حضرت مهدی(عج) فراهم می کند ولذا باید به بسیج را بها دهید.
شریعتی گفت:بسیج سرمایه گرانقدر نظام ولایی است واگر داعش ملعون از سرزمین های اسلامی رانده شد واگراین جرثومه فساد وجنایت که نظام سلطه آن رابرای از بین بردن ارکان وحدت مسلمانان زمینه ساز کرده بود شکست خورد به همت جامعه بسیجی وسپاهیان عزیز است که معلم برای دیگر کشور ها شدند وبه برکت جامعه بسیجی کشور است که یمن امید به پیروزی دارد وامیدواریم بتوانیم زمینه ساز تعالی این جامعه اسلامی وپشتوانه مقام معظم رهبری باشیم .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا