سیاسی

حرکت اربعین حسینی قابل تحریف وسانسور کردن نیست

به گزارش نسیم قائن ، حجت السلام عبدالحلیم شطی امام جمعه نیمبلوک در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی با توصیه مردم به کمک به نیازمندان اظهارداشت: افرادی که تمکن مالی دارند در کمک به امر ازدواج جوانان نیازمند وکمک به هزینه تحصیل دانش آموزان نیازمندپیشقدم شوند .
وی افزود: کمک به نیازمندان،یتیمان،بیماران همیشه مد نظر افرادی که تمکن مالی دارند باشد.
امام جمعه نیمبلوک اظهارداشت: اگر انسان تقوای الهی داشته باشد کیفیت بهره بردن او از عبادت ها به مراتب با انسان های دیگر متفاوت خواهد بود.
وی افزود: یکی از اعمالی که به فرمایش علما باعث ایجاد و تقویت تقوا در وجود آدمی می شود همین پیاده به زیارت امام حسین (ع)رفتن در روز اربعین وزیارت سایرائمه است که می تواند تقوا را در وجود ما ایجاد و تقویت نماید .
حجت الاسلام شطی با اشاره به اربعین حسینی گفت: اربعین یکی از اختصاصات امام حسین (ع) می باشد ، هیچ یک از ائمه هدی صلوات الله علیهم حتی امیرالمومنین و حضرت زهرا و امام حسن و حتی وجود نازنین پیامبر اسلام هم اربعین ندارند ، ولی برای امام حسین علیه السلام اهل بیت ما را هدایت کرده اند که اربعین را برای امام حسین علیه السلام با شکوه برگزار کنیم.
وی افزود:مهم ترین دلیل این سفارش این است که زیارت امام حسین علیه السلام انسان ها را با روح جهاد آشنا می کند و نمی گذارد انسان بی تفاوت باشد ، در طول تاریخ هم بسیاری از حکام خواستند اثری از گنبد و بارگاه امام حسین نباشد ولی به خواست خداوند و این هدایت های اهل بیت این چراغ تا ابد روشن خواهد ماند .
حجت الاسلام شطی گفت:ما باید بدانیم که اهل بیت در اربعین از ما چه انتظار دارند ؟ آیا انتظار دارند زیارت بخوانیم ؟ زیارت برویم ؟ پیاده روی کنیم ؟ عزاداری کنیم ؟ همه این ها خوب است ولی وقتی انسان بین زیارت عاشورا که برای روز عاشورا است و زیارت اربعین که مخصوص روز اربعین است مقایسه ای می کند در می یابد که اهل بیت در فاصله چهل روزه عاشورا تا اربعین انتظار دارند که معرفت ما هم بیشتر شود، هم عمیق تر شود ، وقتی زیارت عاشورا را ما بررسی می کنیم می بینیم بسیاری ازدشمنان اهل بیت را نام می برد ولی در زیارت اربعین به جای نام بردن ویژگی ها را بیان می کند ، زیرا دشمنان امام حسین(ع) در طول تاریخ حضور دارند و اگر ما توانستیم آن ها را با این ویژگی ها بشناسیم هیچ وقت فریب آن ها را نمی خوریم .
حجت الاسلام شطی با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی گفت:این حضور بیست و چند میلیونی را هیچ رسانه ای نمی تواندپنهانیا سانسور کندو یا بخواهد آن را تحریف کند ، این رقم بیست میلیون ما را به یاد آن بسیج بیست میلیونی می اندازد که امام خمینی رحمه الله علیه فرمودند ، استکبار جهانی ، آمریکا و انگلیس و اسرائیل از این حرکت ها واهمه دارند ، زیرا این حرکت اربعین و این ایثاری که مردم عراق و دیگر کشورها برای خدمت به زائر امام حسین می کنند اگر فرهنگ شود در کشورهای جهان بساط فقری را که خود استکبار برای بهره کشی درست کرده است را بر خواهد چید.
وی افزود: اگر به این زائران اربعین دستور برسد که آماده شوند برای نابودی اسرائیل ذره ای درنگ نمی کنند و با قدم های خود سرزمین های اشغالی را به دامان اسلام برخواهند گرداند .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا