سیاسی

حرمت نمایندگان ادوار گذشته را نگه دارید/اگر رقیبتان قوی تر است با شهامت کنار بکشید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با توصیه مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به فلسفه انتخابات در جامعه اسلامی گفت: پیغمبر اسلام در دوران خودشان زمانی که می خواستند با مردم مشورت کنند همه را در مسجد جمع می کردند و روی برخی از موضوعات که نیاز بود نظرات مردم گرفته شود با آنها مشورت میکرد.
وی ادامه داد: دراین دوران نیز با انتخابات و تشکیل مجلس شورای اسلامی وشورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برخی از مسائلی که باید از طریق ولی فقیه با مردم در میان گذاشته شود به شور و مشورت می گذارند ومقام معظم رهبری فقهای شورای نگهبان را می فرستند و به این صورت از طریق نمایندگان منتخب مردم مواردی به شور گذاشته می شود
امام جمعه قاین با اشاره به انتخابات پیش رو بیان داشت: ما نیاز به مجلس ،بصیر،شجاع ،انقلابی و جهادگر نترس داریم ونباید یک عده از انسان های خواب آلود و بی تفاوت و ترسو و منفعل وارد مجلس شوند.
وی ادامه داد دقت داشته باشید که فردی را می خواهیم انتخاب کنیم بایدفردی عاقل باشد و به معنی واقعی کلمه نیز مومن باشد یعنی دارای اصول اعتقادی متقن،محکم ومستدل باشد.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:یک نماینده باید دارای اعتقاد راسخی از نوع انچه مرحوم مدرس و شهیدسلیمانی و شهید چمران داشتند،داشته باشد
امام جمعه قاین درادامه گفت:یک نماینده باید انسان شجاعی باشد ،کارآمد باشد ،دارای آلیاژبالایی باشد که در مجلس ذوب نشود ودارای عدالت در همه شاخه باشد.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به کاندیداهای انتخابات گفت:حرمت نمایندگان ادوار گذشته را نگه دارید و حتی فردی که این مسئولیت بر دوشش گذاشته می شود شایسته است که بتواند دل نمایندگان ادوار گذشته را به دست بیاورد و شورای اندیشه ورزی را تشکیل دهد و با همکاری آنها کارهای بر زمین مانده شهرستان را پیگیری کند.
وی خطاب به کاندیداهاگفت:در جمع شما اگر یکی از کاندیداها که رقیب شماست و میدانید قوی ترو شجاع تر است با شهامت کنار بکشید و روحانیونی هم که در جمع کاندیداها هستند و همچنین روحانیونی که به عنوان مبلغ با سایر کاندیداها همراه می شوند حواستان باشد که مردم توقع ویژه ای از ما دارند وانتظاری که از دیگران ندارند را از ما دارند و لذا حواستان باشد.
وی ادامه داد: در همه شئونات دقت داشته باشید که بر خلاف انتظار مردم کاری صورت نگیردو نیازمندیهای قاینات وزیرکوه را بشناسید و قوانینی تصویب کنید که به نفع مردم این مناطق باشد و کار آمد و مشکل گشا باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا