سیاسی

حج مظهر عزت و عظمت امت اسلامی در مقابل زورگویان بین المللی است/نباید مخالفت با شجره خبیثه آل سعود را به مخالفت مذهبی تبدیل کرد

به گزارش نسیم قائن ،آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی به فضایل ماه ذی الحجه اشاره کرد و گفت: روز عرفه روز مناجات و دعا از روزها و اوقات شریفی است که خداوند متعال. بندگان خود را به طاعت و عبادت دعوت می کند و شیطان در این روز خوار و حقیرتر می شود.
وی با بیان اینکه عید سعید قربان روز شریفی است. افزود:از جمله آموزه های اسلام برای تکامل و رشد انسان ها ایثار و گذشت از جان و مال در راه خدا می باشد به این معنا که انسان همه داراییهای خود را امانتی الهی بداند. قربانی کردن نیز نمادی از قطع دلبستگی و وابستگی می باشد که باعث تقوای قلب و طهارت نفس می گردد.
امام جمعه قاین با اشاره به حوادث منا گفت: یک سال از فاجعه خونین منا می گذرد. فاجعه ای که بی کفایتی شجره خبیثه آل سعود را بر همگان روشن کرد و در آن هزاران حاجی از اقصی نقاط جهان در کنار حرم امن الهی به دیار باقی شتافتند.
وی افزود: پیام مهم رهبر معظم انقلاب به مسلمانان سراسر جهان و حجاج بیت الله الحرام، حکیمانه بود و در این پیام بر جنبه های مختلفی از جنایات سعودی ها در عربستان تاکید کردند و امت اسلامی را به برداشتن گامی اساسی در برابر جنایات و پیدا کردن راهی برای مدیریت حج فرا خواندند.
آیت الله اصفهانی افزود: حج مظهر عزت و عظمت امت اسلامی در مقابل زورگویان بین المللی است که به واسطه اجتماع بزرگ مسلمانان در سرزمین وحی به وجود می آید و جهان اسلام باید به واسطه این جنایات که حکام سعودی در منا و کشورهای بحرین و یمن و حمایت از گروه های تکفیری تروریستی مرتکب می شوند گریبان آن ها را بگیرند.
آیت الله اصفهانی با اشاره به بیانات رهبری در جمع خانواده های شهدای منا گفتند: نباید این مخالفتها با شجره خبیثه آل سعود را به یک مخالفت مذهبی میان شیعه وسنی تبدیل کرد بلکه ملت ایران نیز به تبعیت از رهبری, از آل سعود و جنایات آن ها که شیعه و سنی را به کشتن می دهد و همه ملت های اسلامی را متضرر می کند بیزارند و همانگونه که رهبرمعظم انقلاب فرمودند؛ باید یک هیات حقیقت یاب تشکیل شود و ابعاد و زوایای پنهان این حادثه عظیم منا را پیگیری جدی کنند.
لازم به ذکر است در پایان نمازجمعه مردم نمازگزار با حضور در راهپیمایی , جنایات آل سعود و آل خلیفه را محکوم کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا