سیاسی

حال وهوای بازار قاین در آستانه ماه مهر+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، روزهای پایانی شهریور با حس و حال تکاپو و آماده شدن برای شروع مدارس گره خورده است و بخشی از این جنب و جوش همواره در این مقطع از سال در بازار قابل مشاهده است.
هرچه به ماه مهر نزدیک تر می شویم قطعا بازار شلوغ تر می شود اما انگار در شهرستان قاین هنوز بوی ماه مهر به مشام نمی رسد وشاید هم اکثر والدین برنامه ریزی کرده اند در آخرین ساعات پایانی شهریور ماه خرید های مدارس فرزندان خودرا انجام دهند.
خبرنگار ما برای تهیه گزارش حال وهوای بازار در ایام نزدیک به ماه مهر به میان مردم رفته است تا گزارشی از حال وهوای بازار تهیه کند .
بازار حال وهوای مهر راندارد واکثر کسبه بازار از وضعیت کارخودرا راضی نیستند.
یکی از کسبه صنف لوازم التحریر بااشاره به قیمت های کتاب های درسی گفت: گاها شاهدهستیم که برخی از افراد حتی هزینه خرید کتاب را هم ندارند .
وی می گوید: سال گذشته وضعیت فروش لوازم التحریر بهتر بود وامسال استقبال کمتری برای لوازم التحریر داشته ایم وقدرت خرید مردم هم کاهش یافته است.
یکی دیگر از فروشندگان قاین به خبرنگار ما گفت:باتوجه به این که قیمت کتب بین ۳۰تا ۴۰هزارتومان است معمولا برخی از خانواده ها ۳فرزند در مقاطع مختلف تحصیلی دارند وبه صورت میانگین ۱۰۰هزارتومان فقط هزینه کتاب فرزندان می شود واین هزینه سنگینی را هم برای خانواده دارد.
یکی دیگر از کسبه بازار قاین نیز اظهارداشت: با توجه به اینکه در برخی از مقاطع تحصیلی رنگ لباس نسبت به گذشته تغییر کرده است لذا بالاجبار خانواده ها باید برای فرزندان خود لباس فرم تهیه کنند واین به نوعی گلایه های والدین را به دنبال دارد اما برخی هم هستند که از این تغییر رنگ بسیار راضی هستند .
پدر یکی از دانش آموزان که درحال تهیه لباس فرم مدرسه برای فرزند خود است نیز به خبرنگار ما گفت: ۵فرزند مدرسه ای دارم که هرکدام لیست جداگانه ای برای خرید نوشته اند و شما حساب کنید دراین ماه چه قدر باید برای خرید وسایل این ۵فرزند هزینه شود؟
مادر یکی دیگر از دانش آموزان به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه رنگ لباس فرم مدارس تغییر کرده است مجبورم برای فرزندم لباس تهیه کنم وگرنه لباس سال گذشته اش را یک شماره بزرگتر انتخاب کرده بودم که امسال هم بتواند استفاده کند ولی متاسفانه رنگ لباسش تغییر کرده است.
دراین آشفته بازار امید اصناف وبازاریان به چند روز آخر شهریور ماه است وامید دارند که طی این هفته باقی مانده بازار ازاین حالت رکود خارج شود ووضعیت بهتری بربازار شهر حاکم شود
اما به هرحال ،این کودکان از داشتن لباس وکفش وکیف نو خوشحال هستند وآنچه را که پدر ومادر برایشان خریده اند با ذوق وشوق به دست گرفته وراهی منازل می شوند اما شاید اینهادر رویاهای کودکی خود از سختی هایی که پدرومادر کشیده اند ویا از ناراحتی والدین که شاید این هزینه را از شخص دیگری قرض گرفته ویا با هزاران سختی پس انداز کرده است تا دل فرزندش شاد شود خبر ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا