سیاسی

حال هوای این روز های یکی ازدبستان های قاین

به گزارش نسیم قائن ، جمعی از والدین دانش آموزان یکی از مدارس قاین با ارسال یادداشت ذیل به سایت نسیم قاین نوشتند:
به خشمی که می‌تـوانی مرتکب نشوی شتاب منما، مگو من مأمورم و امر می‌کنم پس باید فرمان مرا بپذیرند و این روش سبب فساد و خرابی‌دل و ضعف و سستی دین و تغییر و زوال نعمت‌ها گردد.
به امور کارمندانت بیندیش و پس از آزمایش به کارشان بگمار و بامیل شخصی و بدون مشورت با دیگران آنان را به کارهای مختلف وادار نکن، زیرا نوعی ستمگری و خیانت است.
باد غرورت، جوشش خشمت، تجاوز دستت و تندی زبانت را در اختیار خودگیر و با پرهیز از شتابزدگی و فرو خوردن خشم، خود را آرامش ده تا خشم تو فرو نشیند و اختیار نفس در دست تو باشد، و تو بر نفس مسلط نخواهی شد مگر با یاد فراوان قیامت و بازگشت به سوی خدا
دریکی از مدارس شهرستان قاین چند تن از دانش آموزان که از بهترین و فعالترین دانش آموزان کلاس هستند برای تکمیل روزنامه دیواری ودو تن دیگر هم بدلیل سرماخوردگی و کسالت صبح زود به کلاس رفته بودند. زنگ صبحگاهی می خورد و این دانش آموزان بخاطر فشردگی برنامه های درسی و نبود وقت در دیگر اوقات روز، برای ارائه ی روزنامه دیواری، در برنامه صبح گاهی حاضر نشدند تا قبل از ورود معلم به کلاس کارشان تکمیل گردد اما با برخورد خشمگینانه ی مدیر به سر صف صبحگاهی هدایت شده و جلوی چشم کل دانش آموزان قرار میگیرند و سپس با دخالت نابجای معلم ورزش ، توهین و تحقیر می شوند.
معلم ورزش از کل دانش آموزان می خواهد که این افراد را با جملات « های های های، هوی هوی هوی» مورد تحقیر و تمسخر قرار دهند و در تنبیه دانش آموزان فوق به مدت دو هفته از فعالیتهای ورزشی محروم کرد.
دانش آموزان با روحیه ای آشفته همراه با ترس و اضطراب بعد از تعطیلی مدرسه به خانه هایشان بر میگردند.
تعدادی گریان و تعدادی بخاطر ترس از مدیر و عواقب بعدی پریشان هستند. حتی چند نفر از ترس تحقیر و بازگویی دیگر دانش آموزان حاضر به رفتن به کلاسهای کانون زبان هم نمی شوند.
دراین نوشته آمده است: برای حل این ضربه ی روحی تعدادی از والدین با مسؤول آموزش ابتدایی تماس تلفنی برقرار نموده، مراتب اعتراض خود را بازگو می نمایند و تعدادی به مدیریت آموزش و پرورش مراجعه نموده اما بجز مسؤول ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، هیچ مسؤول پاسخگوی دیگری در اداره نیست! و بخاطر جانبداری شدید مدیریت اداره از مدیر مدرسه پاسخ قابل قبولی دریافت نمی کنند.
مدیری که متأسفانه سال گذشته نیز یکی از همین دانش آموزان را مورد ضرب و شتم قرار داده و متعهد شده بود که دیگر برخورد خلاف قانون و اخلاق با دانش آموزان انجام ندهد. این قضیه بصورت کدخدا منشی حل شد اما باز هم علاوه بر رفتارهای خشمگینانه، شاهد توهین و تحقیر فرزندان دلبندمان (که بواسطه دختر بودن و روحیه حساس و شکننده دارند) می باشیم.
حال نکته اینجاست:
۱- آیا نظم مدرسه وظیفه ی معلم ورزش است یا معاون و مدیر؟! و تصمیم گیری برای اصلاح رفتار و یا تنبیه دانش آموزان بر عهده ی معلم ورزش می باشد؟! اصولا این فرد چه حقی در تعیین جریمه کردن و تنبیه دانش آموزان (که مرتبط با درس ورزش نیست) دارد؟!!
۲- دانش آموزانی که زنگ تفریح به زور توسط شورای دانش آموزی از کلاس خارج می شوند پس چه موقع می بایست این چنین فعالیتهایی را انجام دهند؟؟
۳- آیا این حرکت زشت خلاف شرع و قانون معلم ورزش ، دلیل بر این می شود که هنگام پاسخگویی به اولیای دانش آموزان، مدیر مدرسه خودش را تبرئه نماید؟!
۴- برای دانش آموزانی که اولین بار دچار این مثلا” بی نظمی شده اند آیا چنین تنبیه و تحقیری بجاست؟ آیا این برخورد زشت خلاف اخلاق و خارج از شئونات فرهنگی و قانونی متناسب با عمل دانش آموزان است؟
۵- با توجه به عدم برخورد قاطع مسؤولین اداره با این موضوع و نادیده گرفتن اعتراضات اولیای دانش آموزان معترض، مجبور شدیم با متوسل به رسانه ی محلی، شکایتمان را ابراز و روحیه جریحه دار شده ی فرزندانمان را التیام دهیم.
باشد که مسئولین مربوطه به خود آیند و برخورد قاطعی با این گونه رفتارهای هنجار شکن فرهنگی و غیر اخلاقی داشته باشند. قطعا در صورت عدم پیگیری، از طریق رسانه های ملی و مسؤولین استانی پیگیری مجدد خواهد شد.
رضایی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان قاین درپاسخ به سوال خبرنگارنسیم قائن که آیا برخورد قانونی همبا این معلم ومدیرمدرسه صورت گرفته است گفت: با توجه به اعتراضاتی که جمعی از والدین داشتند با فراخوانی مدیر ومعلم مدرسه تعهد قانونی از این افراد گرفته شده است وقطعا در صورت تکرار این موضوعات در مدارس برخورد جدی تری نیز صورت خواهد گرفت.
انتهای خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا