سیاسی

جوانان ما در پاسخ به یاوه گویی های دشمن مردانه به میدان آمدند/مسئولان بابت مشکلات از مردم عذر خواهی کنند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به رزمایش بزرگ ۷۰۰ هزار نفری بسیجیان در سراسر کشور گفت: جوانان انقلابی ما و کسانی که در طول تابستان با عنوان رزمایش خدمت محمد رسول الله (ص)به مناطق محروم ارائه خدمت کرده بودند در مرحله آخر این رزمایش در سراسر کشور گرد هم آمدند و پس از ارائه یک عملکرد عالی دوباره اعلام کردند که هرگاه نظام و دولت مردان به وجود ما نیاز داشته باشند حاضر به خدمات رسانی در هر عرصه ای هستیم.
وی ادامه داد: آنهایی که روز گذشته دراین تجمع عظیم حضور داشتند اکثرا جوانان نسل سومی بودند که یا انقلاب را تجربه نکرده اند و یا احیانا خاطره ای از زمان جنگ تحمیلی ندارند و با روحیه ایثار گری به میدان آمده بودند .
امام جمعه قاین با بیان این که فرهنگ ایثار و انقلاب از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته است گفت: این جوانان ما آنهایی هستند که نه انقلاب را تجربه کرده اند و نه در دوران دفاع مقدس در جنگ ۸ ساله حضور یافته اند و امروزه بیش از همه مورد هجوم ناتوی فرهنگی استکبار جهانی قرار گرفته اند .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: جوانان ما در پاسخ به یاوه گویی های دشمن مردانه به میدان آمدند.
وی به حضور حدود یکصد هزار نفر از بسیجیان در ورزشگاه آزادی تهران و سخنان مقتدرانه مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:در کشوری که قوانین اسلام مورد باور واعتقاد مردم باشد و آن کشور زیر نظر مرجعیت و ولایت فقیه اداره شود هیچ گاه به شکست نمی انجامد.
خطیب جمعه قاین گفت: تا زمانی که اسلام در ذهن مردم باشد هیچ ملت ودولتی نمی تواند اسلام را شکست دهد.
امام جمعه قاین درادامه گفت: در حال حاضر تنها راهی که برای استکبار جهانی باقی مانده است مسئله تحریم وتهدید در فضای مجازی است.
وی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود به این موضوع اشاره داشته اند که استکبار جهانی راهی را که در پیش گرفته است یک اتوبان آسفالته بدون سرعت گیر و بدون پیچ وخم نیست و دارای پیچ های خطر ناکی است و ما مردم باید این پیچ های خطر ناک را باور داشته باشیم.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: دشمن بیدار و آگاه است و هر روز یک پیچ خطرناک جدید را بر سر ما ایجاد می کند ولذا باید این حضور دشمن را باور داشته باشیم و وقتی می گوییم جنگ اقتصادی راه افتاده است ،این موضوع را باور داشته باشیدچراکه تمام امید دشمن هم به این است که از این رخنه ها به انقلاب ورود پیدا کند.
وی ادامه داد: باید در مقابل دشمن اعتماد به نفس داشته باشیم و در برابر دشمن ایستادگی کنیم و نگاهمان به بیرون از کشور نباشدو بدانیم که ما می توانیم ومصمم هستیم که در برابر استکبار جهانی مقاومت کنیم.
خطیب جمعه قاین افزود:در زمانی که دستمان خالی بود در مقابل استکبار جهانی ایستادیم و اکنون که در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب قرار داریم به دوران بلوغ رسیده ایم مصمم هستیم که ما می توانیم در برابر دشمن ایستادگی کنیم.
وی گفت: برای جلوگیری از حمله دشمن نیاز به آمادگی داریم و این آمادگی ابزارهایی لازم دارد.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به این ابزار های آمادگی گفت: مهم ترین ابزار در مقابل دشمن مسئله وحدت است .
وی ادامه داد: درست است که بر دولت مردان انتقادهای جدی داشته وداریم ولی این گونه نیست که در مقابل دشمن هم تفرقه وجود داشته باشد بلکه در برابر دشمن همه یک ید واحدی هستیم.
امام جمعه قاین شناخت عرصه تهاجم دشمن،مدیریت نقدینگی در کشور،تقویت بخش خصوصی و واگذاری آن به دست جوانان با کفایت انقلابی با حفظ شرایط ،برخورد با افراد متخلف اقتصادی و برخورد قانونی با مفسدان فی الارض،روراست بودن با مردم و صادقانه با آنان سخن گفتن را از جمله ابزارهای آمادگی در برابر دشمنان برشمرد وگفت: دولت مردان ومسئولان ما باید با مردم رو راست باشند و دراین شرایط که به خاطر گرانی های ناجوانمردانه که بر مردم تحمیل شده است و ارزش پول آنها چندین برابر کاهش یافته است از آنها عذر خواهی کنند .
وی ادامه داد: در خصوص مسئله رانندگان مسئولین ما اعتراف کنند که رانندگان شما از ۶ ماه پیش علی الدوام به ما گوشزد می کردید و ما به فکر نیفتادیم امروز به شما احتیاج داریم وبه داد دولت برسید واگر با مردم این گونه روراست باشیم قطعا مردم از کمک های خود دریغی نخواهند داشت.
حجت الاسلام به هفته نیروی انتظامی نیز اشاره داشت و گفت: امنیت امروز کشور ما مدیون غیور مردان نیروی انتظامی است که زحمات شبانه روزی آنها گواه بر این موضوع است.
خطیب جمعه قاین در خطبه اول نماز جمعه نیز مسئله امر به معروف ونهی از منکر اشاره کرد وگفت: در جایی که ببیند فرهنگ دین به انحراف کشیده می شود اگر امر به معروف ضرر جانی و مالی و حیثیتی هم داشته باشد باید ورود پیداکرد.
وی ادامه داد:امام (ره)در قبل از پیروزی انقلاب وقتی دید که در مجلس آن روز نمایندگان می خواهند قوانینی را به تصویب برسانند که اسلام را از مسیر خود می خواهد انحراف دهند پا در رکاب نهاد وفرمود من این قیام بزرگ و امر به معروف ونهی از منکر شروع می کنم ولو به هر جایی می خواهد بیانجامد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا