سیاسی

جوانان جهادی مظهر اقتصاد مقاومتی هستند/مسلمانان در برابر کشتارهای بی رحمانه سکوت نمی کنند

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت همگان به تقوای الهی گفت : بهترین توشه از نمازجمعه تقوای الهی است.
وی با اشاره به عید غدیر ،عید ولایت مسلمین گفت:وقتی به سراغ تاریخ شیعه می رویم می بینیم که ادلّه محکم بر این است که وصایت و امامت از سوی خداوند متعال می باشد.
وی افزود: وقتی تاریخ را نگاه می کنیم خداوند که ۱۲۴ هزار پیامبر را فرستاده است هر کدام جانشین خود را تعیین کرده است.
علاوه بر این ماوقتی به سراغ روایات و احادیث می رویم و احادیثی که به ما رسیده همه دلیل بر این است که وصی و جانشین پیامبر امام علی(ع) است.
خطیب جمعه قاین با درادامه اظهارداشت: حجی پیامبر به جا آورد به نام حجه الوداع که حدود۱۲۰هزارنفر از مسلمانان همراه پیامبر آمده بودندوحی نازل شد که رسالت خود را به اتمام برسان و اینگونه بود که وقایع غدیر خم به وقوع پیوست.
وی گفت:یکی از دانشمندان تاریخی کتابی به نام اثبات الوصیه نوشته که از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم اوصیاء آنان را نام می برد.
امام جمعه قاین در بخش دیگر از خطبه ها با اشاره به بیانات رهبری گفت : دشمنان دنبال اسلام سعودی آمریکایی هستند و همیشه دنبال توطئه هستند.
وی افزود: رهبر انقلاب بارها درسخنان خویش به موضوع اقتصاد مقاومتی وتوجه به جوانان سفارش کرده اندوخوشبختانه شاهد اختراعات واکتشافاتی از این جوانان هستیم که خود نوعی تولید داخلی واقتصاد مقاومتی است.
آیت الله اصفهانی با اشاره به حضور جوانان در اردوهای جهادی گفت:. این جوانان جهادی که در روستاها و مناطق محروم خدمت می کنند نمونه ای از این اقتصاد مقاومتی هستند که با انجام برنامه هایی در راستای خدمت رسانی وکمک به عمران روستاها مظهر اقتصاد مقاومتی در کشور شده اند.
وی با اشاره به مراسم حج امسال گفت:حاجیان تا کنون به سلامت اعمال خود را به جا آوردند و در حال بازگشت به ایران هستندوخوشبختانه امسال شاهد حج بی خطری برای شیعیان ومسلمانان بودیم.
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود به وقایع میانمار اشاره کرد وگفت:جنایات فجیع آل سعود در یمن و بحرین و دیگر کشورها فراموش نخواهد شد.
وی افزود:شاهد هستیم که جنایاتی در میانمار با این اوضاع وحشیانه به وقوع می پیوندد اما صدایی از این به اصطلاح خادم الحرمین بلند نمی شودوهمه مسلمانان باید در قبال این جنایات احساس وظیفه کنند و این جنایات را محکوم کنند.وقطعا مسلمانان در برابر این جنایتها سکوت نخواهند کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا