سیاسی

جوابیه روابط عمومی آموزش وپرورش قاین؛ تضاد در بین پاسخ مدیر وورابط عمومی اداره در درج یک خبر

به گزارش نسیم قائن ، در پی درج خبر(حال و هوای این روز های یکی ازدبستان های قاین )در سایت نسیم قاین که توسط جمعی ازوالدین دانش آموزان این مدرسه به وبگاه سایت ارسال شده بود،روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان قاین جوابیه ای به این سایت ارسال نموده است :
مدیرمسئول محترم پایگاه خبری تحلیلی نسیم قاین
با سلام و احترام در پی درج مطلب مندرج در مورخه ۱/۹/۹۵ با عنوان(( تعلیم و تربیت با طعم تحقیر و تنبیه و حال و هوای این روزهای یکی از دبستان های قاین)) ضمن تشکر از زحمات آن نشریه در رسالت خبرنگاری که همان تنویر افکار عمومی می باشد در پاسخ به مفاد مطلب فوق الذکر موارد ذیل جهت شفافیت موضوع و پاسخگویی به اولیاء و مخاطبین محترم ارسال می گردد.
به نام خدا
آموزش و پرورش به مثابه دو بالند برای پرنده که اگر هر کدام نباشد امکان پرواز میسر نیست( آموزش بدون پرورش و پرورش بدون آموزش معنا ندارد) برای آن که اوج بگیری باید دو بال پرتوان ، پر قدرت و با پروازی موزون داشته باشی.
دنیای کودکان بسیار متفاوت از ما بزرگ ترها ست زود قهر میکنند و زود آشتی اما خوب می دانند که امروز اخم و قهر مادر از چیست؟ جریمه اش برای چیست ؟ آن ها حتی در بازی های کودکانه شان نظم داشته و گاه همدیگر را جریمه و محروم از کاری می کنند چون خوب می دانند که هر کار اشتباهی جریمه ای دارد.
ما انسانها برای دیگران خوب تصمیم می گیریم اما همین که خود در موقعیت فرد قرار گرفته ، نظرمان برگشته و قضاوتمان متفاوت می شود.
ضمن تقدیر از توجه اولیای محترم به امور تحصیلی فرزندان و تشکر از کسانی که با نقد منصفانه از وضعیت کلی آموزش وپرورش پیشنهادات سازنده ای در کیفیت بخشی به امور آموزشی وپرورشی ارائه و همچنین مراتب تقدیر شان راآرامش حاکم بر مدارس اعلام نموده اند؛ آن چه در سایت نسیم منتشر شد نکات قابل تأملی در بند بند این یاداشت به چشم می خورد؛ که بدینوسیله جهت اطلاع اعلام می شود.
– چه سنخیتی در درج کلمات باد غرور، جوشش خشم، ستمگری و خیانت و … با متن عنوان مطلب (( تعلیم و تربیت با طعم تحقیر و تنبیه)) دارد؟ آیا مصادیق آن را می توانیددر یک نهاد فرهنگی که رسالت آن امرخطیر تعلیم و تربیت است و فرهنگ یک ملت را می سازد، ثابت نمایید؟
– حضور کلیه دانش آموزان بر اساس دستورالعمل های وزارت آموزش و پرورش در مراسم صبحگاه به ویژه نرمش برای نشاط الزامی می باشد. بجز در موارد خاص به تشخیص مدیر آموزشگاه یا بیماری با تایید پزشک. موارد مندرج در خصوص این دانش آموزان صحت ندارد و انجام امور فوق برنامه نیز می بایست با هماهنگی مدیر آموزشگاه انجام پذیرد که در این مورد هماهنگی انجام نشده است.
– برنامه ریزی درسی در مدارس کل کشور بر اساس دستورالعمل وزارتی انجام می شود و استفاده از واژه فشردگی درسی معنایی ندارد و این از بی اطلاعی می باشد. چرا بقیه دانش آموزان در این خصوص معترض نمی باشند.
– انجام حرکات ورزشی صبحگاه در تخصص معلم تربیت بدنی می باشد و بر برقراری نظم در امور ورزشی نیز نظارت می نماید و توهینی صورت نگرفته است و تنبیه دانش آموزان خاطی، محروم از ورزش به مدت دو هفته کذب محض می باشد.
– آیا انتصاب فرزند معظم شهید با سابقه مدیریت و معاونت چندین ساله با کارنامه قبولی درخشان در مدراس خاص، در پست مدیریت دبستان جانبداری محسوب می شود؟
– آیا دعوت و جلوگیری از عدم حضور دانش آموزان در مراسم صبحگاه و تلاش برای برقراری نظم و توجه به امور انضباطی دانش آموزان خلاف شرع می باشد ؟
– در خصوص اعتراض والدین به اطلاع می رساند؛ هیچ کدام از والدین در این مورد به مدیر آموزش و پرورش مراجعه ای نداشته اند.
ضمناً؛ مدیریت آموزش و پرورش قاینات علیرغم این که گوش شنوایی برای پذیرش انتقادات و پیشنهادات سازنده ی کلیه شهروندان محترم دارد؛ اما از ارسال یادداشت جمعی از والدین به آن نشریه و انتشار آن چنین بر می آید که برخی به دنبال اهداف دیگری می باشند وآیا تحلیلی این چنینی بدون توجه به تلاش های شبانه روزی همکاران فرهنگی که برخی فراتر از وظیفه شغلی برای تعلیم وتربیت فرزندان این خطه تلاش می نمایند و بزرگ نمایی موضوعی اثبات نشده از آموزشگاهی خوشنام چیزی جز سلب آرامش خانواده ها و انگیزه همکاران در پی خواهد داشت؟ فلذا این مدیریت حق خود می داند، در صورت عدم اثبات و ارائه مستندات لازم موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری نماید.
روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان قاینات
با توجه به ارسال مطلب فوق به سایت نسیم قائن وطرح این موضوع که والدین به آموزش وپرورش مراجعه ای نداشته اند ذکر این نکته ضروری است که تعدادی از والدین دانش آموزان با مراجعه به آموزش وپرورش به علت نبودن مدیریت آموزش وپرورش در روزمراجعه ، اعتراض خودراحضورا به مسئول ارزشیابی اعلام وتعدادی از والدین نیز طی تماس تلفنی اعتراض خودرا اعلام داشته اند ومسئول ارزشیابی اداره موضوع اعتراضات والدین را در جلوی مدیریت آموزش وپرورش تایید نمود به طوری که مدیر آموزش وپرورش قاین پس از تایید موضوع نیز در پاسخ به خبرنگار نسیم قائن گفت:با توجه به اعتراضاتی که جمعی از والدین داشتند با فراخوانی مدیر ومعلم مدرسه تعهد قانونی از این افراد گرفته شده است وقطعا در صورت تکرار این موضوعات در مدارس برخورد جدی تری نیز صورت خواهد گرفت.
حال چگونه است که این موضوع توسط روابط عمومی آموزش وپرورش قاین تکذیب می شود واعلام میکند به مدیریت آموزش وپرورش مراجعه ای نداشته اند ؟جای این سوال است اگر واقعا مدیریت محترم این اداره از موضوع بی اطلاع بوده اند چرا در پاسخ به خبرنگار نسیم قائن اظهاربی اطلاعی نکرده واعلام نموده اند که از مدیر ومعلم ورزش مدرسه تعهد قانونی گرفته شده است؟
مسئول محترم روابط عمومی اداره آموزش وپرورش قاین محرومیت دانش آموزان را ازفعالیت های ورزشی کذب محض خوانده اند اما دانش آموزان و والدین آنها این موضوع را صراحتا اعلام کرده اند وبیان داشته اند که در جمع همه دانش آموزان با « های های های، هوی هوی هوی» مورد تحقیر و تمسخرقرارگرفته اند واز فعالیت های ورزشی محروم شده اند.
اگرچه دراصل خبر نوع تنبیه دانش آموزان مطرح بوده است اما درجوابیه بیشتر به حواشی پرداخته شده وبه اصل خبر توجهی نشده است.
آنچه که قابل ذکر است با درج این خبرزحمات تمام معلمین و فرهنگیان زیرسوال نرفته است وقطعا والدین با نوع تنبیهی که برای این دانش آموزان درمدرسه درنظر گرفته شده موافق نبوده اندچراکه شخصیت فرزندانشان را پیش بقیه دانش آموزان ضایع شده و این اقدام آنها همیشه در ذهن دانش آموز باقی می ماند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا