سیاسی

جناح بندی سیاسی کلاسهای دانشگاه توسط برخی اساتید/گلایه دانشجویان ازبالارفتن اجاره مسکن در قاین/حل نشدن برخی مشکلات شهرستان علی رغم قول نماینده

به گزارش نسیم قائن ، شب گذشته نشست انقلابیون جوان ،با حضور نماینده مردم قاینات وزیرکوه وجمعی ازدانشجویان دانشگاههای قاین به همت بسیج دانشجویی شهید مفتح در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نوربرگزار شد .
در این نشست ۴نفر از دانشجویان به نمایندگی از سایر دانشجویان به بیان مشکلات ودرخواستهای خود از نماینده ومسئولینی که دراین نشست حضور داشتند پرداختند.
نازنده از دانشجویان دانشگاه بزرگمهر قاین با اشاره به موضوع زلزله اخیر در کرمانشاه در کشور ما بسیاری از مسائل را سیاسی کردند وحتیاز زلزله هم نگذشتند.
این دانشجوبه قرارداد توتال وبدعهدی هایش اشاره کرد وگفت: دراین قرارداد هم مردم را نامحرم دانستند واین جای بسی گلایه از مسئولین رادارد.
وی درادامه خطاب به نماینده قاینات وزیرکوه گفت: در زمان انتخابات گفته بودید مرا راحت می توانید پیدا کنید اما اینک پیدا کردن شما هم برای ما سخت شده است
وی ادامه داد: یکی ازشعارهای انتخابی شما طرح فولاد بود اما این طرح هنوز به مذاق مردم منطقه خوش نیامده است.
این دانشجو از دیگر مطالبات را موضوع راه آهن مطرح کرد واین که در خبرها شنیده شده است که قاینات در این طرح جدا ومسیر تغییر کرده است آیااین موضوع صحت دارد؟
نازنده ادامه داد: در جلسه دانشجویان که با شما داشتیم هر مسئله ای را مطرح کردیم شما گفتید حل می شود ونه تنها هیچ مشکلی حل نشد بلکه روز به روز اضافه هم شد.
وی باگلایه از وضعیت دانشگاه بزرگمهر گفت: برای توسعه دانشگاهی شهرستان با توجه به اینکه عضو کمیسیون آموزش هستید تاکنون چه اقدامی داشته اید ؟شما که دراین کمیسیون عضو هستید باید نهایت تلاش وخدمت را به دانشگاه های شهرستان داشته باشید.
آیا از مشکلات صنفی دانشگاه ما خبر دارید؟
آیا از وضعیت خیابان ابوالمفاخر که منتهی به دانشگاه می شود اطلاع دارید که گاها برخی از دانشجویان در این مسیر احساس ناامنی می کنند ؟
مجللی از دانشجویان دانشکده پرستاری قاین نیز از وضعیت قدیمی بودن ساختمان دانشکده پرستاری که در بیمارستان قدیم قاین مستقر است گلایه کرد وگفت: هرچند به همت مسئولین پرتلاش یک سری تعمیراتی دراین دانشکده انجام شده وبرخی از ساختمان ها در حال ساخت واضافه شدن هستند اما با توجه به این که شهرستان قاینات یک منطقه زلزله خیز است بیم آن داریم که نکند سقف این دانشکده خدایی نکرده بر سر دانشجویان بر اثر یک حادثه طبیعی به دلیل ایمن نبودن خراب شود وخواسته ما تامین یک ساختمان جدید ومقاوم است.
وی نداشتن خوابگاه مستقل برای دانشجویان پسر،نداشتن یک سالن ورزشی مناسب در دانشکده ،نداشتن کتابخانه مستقل وبزرگ در دانشکده،طرحی بودن اکثر اساتید دانشکده ،نبودن یک کتابفروشی به روز در سطح شهر،نبودن امکانات مناسب ویژه جوانان در شهرو.. را از مشکلات پیش رو اعلام کرد.
احمدی یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه بزرگمهر نیز به مشکل بالابودن اجاره در سطح شهر قاین وافزایش دوبرابر آن نسبت به سال گذشته اشاره کرد وگفت:ما دانشجویان یکی از دغدغه های اصلی ما درس خواندن است وکیلومترها را برای این موضوع پیموده ایم اما دراین شهر وبه خصوص وقتی عنوان می شود دانشجو هستیم اجاره یه اتاق سرسام آور است واین برای ما دغدغه شده است.
وی به تشکیل شوراهای خاص دانشجویی اشاره کرد وگفت: پیشنها ما این است که شورای خاص از دانشجویان تشکیل ومشکلات پیش رو هر چند بار در جلساتی به سمع ونظر نماینده شهرستان برسد .
این دانشجوی دانشگاه بزرگمهر قاین به جناح بندی برخی اساتید در دانشگاهها اشاره کرد وگفت:در کلاسها شاهد هستیم که برخی اساتید کلاسها ودانشجویان را جناح بندی می کنند وخواسته ما پیگیری این مسائل است که آیا کلاس درس هم جای جناح وجناح بندی است؟
وی به موضوع عدم نظارت دقیق بر بودجه های تخصیص یافته به دانشگاهها اشاره کرد وگفت:اعتبارات خوبی به دانشگاهها داده می شود اما درست ودر مسیر خودش خرج نمی شود
نادری یکی دیگر از دانشجویان بزرگمهر نیز فرصت را غنیمت شمرد وبه گلایه از مسئولین دانشگاه بزرگمهر پرداخت وگفت: برخی مسئولین دانشگاه حتی از نگهبان دم در تا مسئولین رده بالاتر با دانشجویان برخورد خوبی ندارند وبه عنوان یک برده به دانشجو نگاه می کنند.
وی عدم همکاری برخی مسئولین با انجمن های دانشگاهی را از دیگر موارد مطرح کرد وگفت: عزم راسخی برای فعالیت های دانشجویی وجود ندارد
نادری از وضعیت سلف سرویس دانشگاه ،نداشتن یک سالن آمفی تئاتر،عدم تخصص گرایی افراد در مسئولیت های دانشگاهی اشاره کرد وگفت:وضعیت رفاهی دانشجویان در دانشگاه مناسب نیست .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا