سیاسی

جمع آوی جداول جلوی دانشگاه آزاد/تسریع روند کارمیدان شهید کاوه قاین

به گزارش نسیم قائن ، اولین جلسه شورای ترافیک شهرستان در سال ۹۶ با حضور مسئولین شهرستان قاینات برگزار شد.
دراین جلسه ابتدا مصوبات جلسات گذاشته مورد نقد وبررسی قرار گرفت که عدم اجرای مصوبات در سطح شهر قاین باعث گلایه مسئولین شهرستان شد.
بیکی معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندارقاین با بیان این که دراین چندماه شاهد اجرای برخی از اقدامات در سطح شهرستان بوده ایم که مصوبه شورای ترافیک شهرستان را ندارد ولذا من بعد این جلسات شورای ترافیک که یکی از مهم ترین وراهبردی ترین جلسات است هر۴۵روز یکبار تشکیل خواهد شد.
وی افزود: جلسات شورای ترافیک به عنوان یکی از جلسات مهم وکارشناسی شده برگزار خواهد شد وقبل از برگزاری هرجلسه باید پیشنهادات به کمیته فنی ارسال ونتیجه آن در جلسه شورای ترافیک اعلام شود.
معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار قاین گفت: هرآنچه که در خصوص ترافیک شهرستان تصمیم گرفته می شود مجرای آن شورای ترافیک خواهد بود.
یکی از موضوعات مهمی که دراین جلسه مورد تاکید بود تسریع در روند کار میدان شهید کاوه قاین بود که براساس آنچه که مشخص شده بود قرار برتکمیل پروژه تاقبل از آغاز سفرهای تابستانی بود که اجرایی نشده است.
قرائی رئیس شورای شهر قاین دراین زمینه اظهارداشت: ضرورت میدان شهید کاوه برهیچ کس پوشیده نیست وبرای اجرای کار مشکلی نداریم اما اصل قضیه این است که کار توسط پلیس راه متوقف شده است وبرخلاف این که مصوبه اجرایی از شورای ترافیک استان برای اجرای این میدان داریم ولی فعلا کار متوقف شده است .
کاظمی رئیس پلیس راه قاین نیز دراین زمینه گفت: برای اجرای این طرح برابر مقررات باید دراداره عملیات ما به ثبت برسد وبه ما ابلاغ شود تا اجازه ادامه کارداده شود .
کهن ترابی فرماندار قاین دراین جلسه براجرای مصوبات شورای ترافیک تاکید کرد وگفت: شورای ترافیکی برای هماهنگی درامور ترافیکی شهرها ایجاد شده است ومصوبات آن لازم الاجراست.
وی افزود:مصبات شورای ترافیک برای این است که یک هماهنگی ایجاد شود وکارها در سطح شهر سلیقه ای نباشد ومبتنی برنیاز های واقعی ترافیکی شهر برمبنای ایجاد امنیت برای مسئولین شهر باشد.
فرماندار قاین با تاکید بر اجرایی شدن مصوبات شورای ترافیک شهرستان قاینات،خواستار همکاری بیشتر مسئولین شهرستان دراجرایی نمودن مصوبات شورا شد وگفت: آنچه که در شورای ترافیک شهرستان ویا استان به تصویب می رسد لازم الاجراست ولذا در اجرای این مصوبات بایستی تلاش بیشتری صورت گیرد.
آنچه که در جلسه شورای ترافیک شهرستان به تصویب رسید این بود که کلیه پیشنهادات دستگاههای اجرایی به کمیته فنی ارسال شود وپس از بازدید نظرات به شورای ترافیک ارائه شود،ساماندهی سرعت گیرهای سطح شهر قاین واقدام برای اصلاح آن،جمع آوری جداول روبه روی دانشگاه آزاد در اسرع وقت،پیگیری تحویل جاده از پلیس راه به راهنمایی رانندگی،رفع مشکل پل جعفرآباد،نصب دوربین های مداربسته ،تسریع در روند میدان شهید کاوه با ایجاد اولویت کنار گذرها ودسترسی ها ،ساماندهی ورودی های جاده به داخل شهرقاین،تعریض بلوار پروفسور للهی به سمت پاسگاه ولیعصربا همکاری شهرداری ونیروی انتظامی،نصب بنر در خصوص حقوق شهروندی با موضوع ترافیک،اصلاح سرعت گیرهای محور زول – پهنایی،خط کشی سرعت گیرها ونصب تابلوها وتهیه کاورولباس توسط شهرداری،ساماندهی مسافربرهای قاین –بیرجند، جمع آوری بنرهای تبلیغاتی در تقاطع ها،حفاری ها در بازه ۱۵شهریورتا۲مهر با نظر پلیس وکنترل شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا